Informacje KRONIKA POLICYJNA z Kołobrzegu z powiatu

Liczne wypadki samochodowe w powiecie Kołobrzeskim

Liczne wypadki samochodowe w powiecie Kołobrzeskim.

Kołobrzeg, jak i sam powiat Kołobrzeski słynie z dużego odsetki wypadków samochodowych, w poprzednim wypadku w tym regionie również nie brakowało kolizji.

Liczne wypadki samochodowe w powiecie Kołobrzeskim

Pierwsza z kolizji miała miejsce 11 stycznia bieżącego miesiąca, w jednej z niewielkich wsi w gminie Gościno — mowa tu o wsi Mołotowo. Jak ustalili funkcjonariusze kołobrzeskiej policji, powodem wypadku było niedostosowanie się kobiety jadącej samochodem osobowym marki Volkswagen do panujących na drodze warunkach atmosferycznych, w efekcie czego kierująca pojazdem zjechała na pobocze, uderzając w drzewo, w wypadku nie odnotowano rannych bądź ofiar śmiertelnych.

Kolejna z kolizji miała miejsce na popularnym zakręcie w Gościnie — wsi w powiecie kołobrzeskim. Zakręt jest o tyle groźny i tak często powoduje wypadki, gdyż ciężko zauważyć to, iż jezdnia się kończy — z uwagi na brak znaku drogowego, większość kierowców nieznających trasy ląduje w pobliskim rowie.

Odblokowany przejazd przez funkcjonariuszy policji na krajowej jezdni odznaczającej się numerem 11 w Ustroniu. W niedziele 13 stycznia, około godzin południowych przy wspomnianej drodze zderzeniu czołowemu uległy dwa pojazdy osobowe. Jeden z kierowców prowadzący samochód marki BMW wjeżdżając na drogę główną, wykonując manewr skrętu w prawo, nie zauważył wyprzedzającego samochodu o logo renaulta, w efekcie czego doszło do zderzenia jadącego tym samym pasem auto marki peugeot. Na całe szczęście kierowca został zraniony jedynie w dłoń i wypadek nie spowodował większego uszczerbku na zdrowiu. Wkrótce na miejscu pojawiły się jednostki Straży Pożarnej Kołobrzegu i Ustronia. Kierujący samochodem BMW otrzymał karę w postaci mandatu o wielkości 500 złotych.

Kolejnego wypadek z uczestnictwem samochodu w obszarze powiatu Kołobrzeskiego na zakręcie z Gościna prowadzącego do Kołobrzegu nie brakowało również kilka dni później, warto wspomnieć, iż w przeciągu zeszłego tygodnia doszło na owej do wypadków aż trzech pojazdów. Kierowcy mają problem z opanowaniem gwałtownego zakrętu, który jest szczególnie uporczywy w obecnie panujących warunkach. Liczne sytuacji w tym terenie nawołują do prostych wniosków — władze Kołobrzegu zdecydowanie powinny się ewidentnie zająć sprawą tej drogi.

zobacz również Telefon komórkowy

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franek Cebula
1 rok temu

Wypadki w naszym kraju się zdarzają.Mnie ostatnio na pasach potrącił samochód no i oczywiśćie kierowca uciekł.Wiele w kołobrzegu jest wypadków ponieważ kierowcy albo za szybko jadą albo wchodzą do samochodu pod wpływem alkoholu.Gdyby ludzie mniej pili to by było mniej wypadków.Dobrze że w naszym kraju dobrze że jest policja.Strona ale24 jest bardzo fajna zachęcam do jej czytania.I na koniec uwarzajcie jak przechodzićie na pasach.