Published

on

Jeśli chciałbyś znaleźć informacje o „mieście leżącym nad brzegiem morza”, to gdzie zacząłbyś szukać? Właściwie, nie musiałbyś długo, bo to tutaj znajdziesz aktualne ciekawostki związane ze światem przyrody i działalnością w tej sprawie ludzi, na terenach miasta Kołobrzeg.

Cicha woda czyli o tym, co aktualnie rwie w Kołobrzegu

Tak jak w każdym mieście – i w Kołobrzegu wydarzyło się ostatnio niejedno. Bunty, polowania, psy, schroniska… A to wszystko na przełomie zaledwie paru dni pierwszego miesiąca roku. Mowa jest tu o sprawach, które mogą interesować, a także dotyczyć nie tylko mieszkańców tego akurat miasta, ale także jego okolicznych terenów i miłośników wolontariatu, myślistwa czy ogólnie przyrody.

No ale dosyć już tego lania wody. Zobaczcie o czym dokładniej mówi miasto Kołobrzeg, bądź w innym razie – o czym wy sami możecie rozmawiać.

Kimba do przygarnięcia! A jaki pies – taki właściciel…

…czyli wyjątkowy oczywiście, ale o tym chyba nie trzeba przypominać.

Kimba, to wspaniały psiak i odpowiedni przyjaciel człowieka, a już specjalnie takiego człowieka, który mógłby razem ze zwierzakiem aktywnie spędzać czas! Może on zostać twoim najlepszym przyjacielem, a jego radość i entuzjazm przydadzą ci się szczególnie pod czas trudnych dni.

Pies być może posiada kilka wwad, jednak kto pomoże mu je przezwyciężyć, jak nie wyrozumiały, kochany właściciel? Kimba nie potrafi naprzykład zaakceptować towarzystwa innych psów. Nie może również usiedzieć w miejscu, choć to nie będzie kłopotem, ponieważ może zwyczajnie biegać wypuszczony na dworze. Sam wolałby jednak noce spędzać w środku, w domu. Przez jego temperament niełatwo prowadza się go luźno na smyczy.

Osoby, które zajmują się teraz Kimbą opowiadają, że pracę nad tym wszystkim mogą ułatwić nagrody w formie przysmaków. Przyznacie, że takie szkolenie może dostarczyć mnóstwo zabawy wam, jak i samemu podopiecznemu, jeżeli zdecydujecie się go do siebie przyjąć.

Dla osób, które chciałyby załatwić kwestie związane z adopcją, schronisko pozoztaje otwarte od godziny 8:00 – 15:00. Do tej też godziny można dzwonić na numer 94 35 166 83 w razie jakichkolwiek pytań związanych z tematem.

Co myślą myśliwi?

Niedawno na kołobrzeskich terenach miały się odbyć masowe polowania na dziki. Prezes Koła Łowieckiego Darz Bór z Gościna napisał jednak sprzeczną z tą sytuacją wiadomość. Poinformował swoich kolegów myśliwych, iż on sam nie będzie brał w tym udziału i poprosił, by oni również tego nie robli.

Fijałkowski nie pozostawił jednak swojego zachowania bez wyjaśnienia. Jemu oraz podobnym nie pozwalała na to tak zwana „etyka zawodowa”. Zniechęca ich brutalność stosowana wobec tych zwierząt oraz argument mówiący o zachwianiu przez takie działania ekosystemu.

Co w takim wypadku zrobili?

Zachowanie gości z Gościna.

Jak postąpili owi myśliwi, można ogłosić oficjalnie – nie wszczęli polowań w ustalony weekend. Na ich szczęście, nie zdążyli załatwić wszystkich spraw administracyjnych, dlatego nie musięli się zbytnio tłumaczyć z podjętej przez siebie decyzji.

Byli też jednak tacy, którym owa sytuacja nie przypadła do gustu i mają oni zamiar mimo wszystko wykonać swój plan, pod czas dwóch następnych weekendów. Jakie mają powody? Jeden ze zwolenników polowania mówi o tym, że dzików i tak w kraju jest za dużo, poza tym panuje zakaz na strzelanie do ciężarnych samic, na co są nałożone kary.

Sprzeciwiający się temu Fijałkowski wspomina, że chodzić może niestety o to, iż za jednego upolowanego osobnika można dostać około 520 złotych netto, co oznacza najzwyklejszy „dobry interes”.

Może jeszcze usłyszymy o tym, jak się sprawy potoczą.

 

A co wy osobiście o tym myślicie? Co ujęło was za serce: los wyjątkowego psiaka Kimby, odważna postawa myśliwych czy sytuacja, w jakiej znajdują się zagrożone dziki?

zobacz również: praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Published

on

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Dobór odpowiedniej farby do pomników, to bardzo ważna kwestia. Zależy Ci przecież na tym, aby zachowały kolor i jakość przez jak najdłuższy czas. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj farb należy zainwestować, poniższy artykuł jest dla Ciebie idealny!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

felietony

Hieny atakują

Published

on

Hieny atakują

Potrącona przez samochód kobieta została przewieziona na Izbę Przyjęć szpitala. Przy jej łóżku pojawia się sympatyczny pan, który obiecuje załatwić wszelkie formalności i podsuwa do podpisu kilka stron dokumentów pisanych „maczkiem”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne