Connect with us

Published

on

13 stycznia 2019 roku zakończył się XXVII finał WOŚP. Imprezy i występy w województwie zachodniopomorskim odbywały się w Koszalinie i Kołobrzegu, gdzie nie zabrakło atrakcji dla każdego!

Finał WOŚP w Kołobrzegu i Koszalinie- stan konta budzi zadowolenie! Czy w tym roku padnie rekord?

13 stycznia zakończył się XXVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbiórce brała udział cała Polska – imprezy towarzyszące wydarzeniu na obszarze województwa zachodniopomorskiego odbyły się w Koszalinie i w Kołobrzegu. Frekwencja była spora, pomagali zarówno starsi, jak i młodsi. Trwa właśnie liczenie pieniędzy, które udało zebrać się tego dnia do puszek oraz poprzez różnego rodzaju aukcje. Możliwe, że w tym roku padnie nowy rekord!

Finał WOŚP w Kołobrzegu
13 stycznia o godzinie 18.30 podano stan konta kołobrzeskiego sztabu WOŚP – okazuje się, że zebrano 63 059,9 złotych i rekordowe 14,5 tysiąca złotych na licytacjach! Od samego rana w niedzielę na ulicach miasta można było spotkać ponad 200 wolontariuszy. Atrakcje XXVII finału WOŚP odbywały się na dziedzińcu ratusza, przy kołobrzeskim molo, hali Milenium, czy ul. Mariackiej. Na ten dzień przygotowano mnóstwo atrakcji – można było posłuchać licznych koncertów utalentowanej młodzieży, zobaczyć grupy rekonstrukcyjne czy motocyklistów z Voyagera. Za datki na WOŚP, przy ulicy Mariackiej można było otrzymać słodki poczęstunek, a także porcję bigosu, barszczu czy chleba ze smalcem. Imprezę w Kołobrzegu zakończył występ zespołu „Linia Nocna”, który był gwiazdą wieczoru. Później tradycyjnie zapalono „światełko do nieba”.

Finał WOŚP w Koszalinie
Dokładnie do godziny 3:27 nad ranem, wolontariusze zaangażowani w XXVII finał WOŚP w Koszalinie, liczyli zgromadzone datki. Główna scena wydarzenia stanęła przed ratuszem, gdzie od godziny 14 zaczęły się liczne koncerty i występy artystyczne. Na koncie koszalińskiego sztabu WOŚP znalazło się aż 188 310,87 złotych i kwota ta cały czas rośnie! W Koszalinie na ulice miast wyszło ponad 400 wolontariuszy, którzy mimo niepogody zbierali datki od mieszkańców. Wśród atrakcji tego dnia nie zabrakło pokazów Koszalińskiej Kompania Rycerskiej, a Koszalińska Kolej Wąskotorowa zbierała chętnych na malowniczą przejażdżkę do Rosnowa. Co ważne, nadal trwają aukcje internetowe WOŚP, dlatego wynik z Koszalina nie jest jeszcze ostateczny i z całą pewnością pieniędzy na koncie sztabu będzie jeszcze więcej!

 

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl