Finał WOŚP w Kołobrzegu i Koszalinie- stan konta budzi zadowolenie! Czy w tym roku padnie rekord?

13 stycznia 2019 roku zakończył się XXVII finał WOŚP. Imprezy i występy w województwie zachodniopomorskim odbywały się w Koszalinie i Kołobrzegu, gdzie nie zabrakło atrakcji dla każdego!

Finał WOŚP w Kołobrzegu i Koszalinie- stan konta budzi zadowolenie! Czy w tym roku padnie rekord?

13 stycznia zakończył się XXVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbiórce brała udział cała Polska – imprezy towarzyszące wydarzeniu na obszarze województwa zachodniopomorskiego odbyły się w Koszalinie i w Kołobrzegu. Frekwencja była spora, pomagali zarówno starsi, jak i młodsi. Trwa właśnie liczenie pieniędzy, które udało zebrać się tego dnia do puszek oraz poprzez różnego rodzaju aukcje. Możliwe, że w tym roku padnie nowy rekord!

Finał WOŚP w Kołobrzegu
13 stycznia o godzinie 18.30 podano stan konta kołobrzeskiego sztabu WOŚP – okazuje się, że zebrano 63 059,9 złotych i rekordowe 14,5 tysiąca złotych na licytacjach! Od samego rana w niedzielę na ulicach miasta można było spotkać ponad 200 wolontariuszy. Atrakcje XXVII finału WOŚP odbywały się na dziedzińcu ratusza, przy kołobrzeskim molo, hali Milenium, czy ul. Mariackiej. Na ten dzień przygotowano mnóstwo atrakcji – można było posłuchać licznych koncertów utalentowanej młodzieży, zobaczyć grupy rekonstrukcyjne czy motocyklistów z Voyagera. Za datki na WOŚP, przy ulicy Mariackiej można było otrzymać słodki poczęstunek, a także porcję bigosu, barszczu czy chleba ze smalcem. Imprezę w Kołobrzegu zakończył występ zespołu „Linia Nocna”, który był gwiazdą wieczoru. Później tradycyjnie zapalono „światełko do nieba”.

Finał WOŚP w Koszalinie
Dokładnie do godziny 3:27 nad ranem, wolontariusze zaangażowani w XXVII finał WOŚP w Koszalinie, liczyli zgromadzone datki. Główna scena wydarzenia stanęła przed ratuszem, gdzie od godziny 14 zaczęły się liczne koncerty i występy artystyczne. Na koncie koszalińskiego sztabu WOŚP znalazło się aż 188 310,87 złotych i kwota ta cały czas rośnie! W Koszalinie na ulice miast wyszło ponad 400 wolontariuszy, którzy mimo niepogody zbierali datki od mieszkańców. Wśród atrakcji tego dnia nie zabrakło pokazów Koszalińskiej Kompania Rycerskiej, a Koszalińska Kolej Wąskotorowa zbierała chętnych na malowniczą przejażdżkę do Rosnowa. Co ważne, nadal trwają aukcje internetowe WOŚP, dlatego wynik z Koszalina nie jest jeszcze ostateczny i z całą pewnością pieniędzy na koncie sztabu będzie jeszcze więcej!

 

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
polecane posty
Kategorie
———————————–