Ciekawostki Poradnik

Jak urządzić stylową łazienkę?

Jak urządzić stylową łazienkę?

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń w domu, których urządzenie nastręcza nieco trudności. Wszystko z uwagi na specyficzne warunki, jakie w łazience panują. Chodzi oczywiście o większą niż gdzie indziej wilgotność powietrza, a także znaczne wahania temperatury. Czy to oznacza, że nie można mieć stylowej łazienki? Oczywiście łazienka może być pomieszczeniem, które będzie wzbudzać zachwyt. Podpowiadamy, jak urządzić naprawdę stylową łazienkę.

Jak urządzić stylową łazienkę?

Odpowiedni wybór materiałów
Jeśli zależy nam na stylowej łazience, która przetrwa lata, należy przede wszystkim postawić na odpowiedni wybór materiałów. Nie wszystkie bowiem nadają się do łazienki. Przede wszystkim należy wybierać materiały o zwiększonej odporności na wilgoć. Na szczęście dzisiaj w sprzedaży znaleźć można specjalne farby, których formuła została opracowana właśnie z myślą o łazience. Takie farby tworzą powłokę, która nie traci doskonałego wyglądu nawet wtedy, kiedy poziom wilgotności powietrza przekroczy dopuszczalne granice.

Wszystko spójne
Stylowa łazienka powinna być dopracowana w najmniejszych szczegółach. Dlatego tak ważne jest, aby wszystko ze sobą współgrało. Jeśli chcemy mieć stylową, elegancką łazienkę, nie ma w niej miejsca na przypadki. Każdy najmniejszy nawet dodatek powinien być precyzyjnie dobrany. Dzięki temu uda się stworzyć naprawdę wyjątkową łazienkę, która zachwycać będzie pod każdym względem.

Na jaki styl postawić?
To, co na co się zdecydujemy w dużej mierze uzależnione jest oczywiście od naszego indywidualnego gustu. Jeśli chodzi o łazienkę, to najbardziej popularny jest styl marinistyczny. Jego ogromna zaleta tkwi w tym, że nigdy nie przestaje być on modny. Oparty jest na ponadczasowej kolorystyce, która bazuje na różnych odcieniach błękitu i bieli. Wszystko to sprawia, że styl marinistyczny sprawdzi się zarówno w łazienkach o wielkiej powierzchni, jak i tych, które są naprawdę małe. Każdy, kto zdecyduje się postawić na styl marinistyczny, powinien pamiętać, że w łazience nie może zabraknąć bieli. Kolor ten musi być połączony z błękitem, który przywodzi na myśl morskie fale. Na płytkach ceramicznych mogą pojawić się wzory nawiązujące do fal i przywodzące na myśl morze. Warto postawić na dekory w postaci fotografii ławic ryb czy zwierząt morskich. Nie można zapomnieć również o motywach na ręcznikach. Jeśli chodzi o dodatki, to w stylu marinistycznym po prostu muszą znaleźć się najróżniejsze ryby i muszle.

A może styl skandynawski?
Jest nieco mniej oczywisty, jeśli chodzi o łazienkę niż styl marinistyczny. Mimo to świetnie sprawdzi się wówczas, gdy zależy nam na stylowej, eleganckiej łazience. Stul skandynawski to przede wszystkim biel i różne odcienie brązu. Taka łazienka jest niezwykle jasna. Na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie zimnej, ale tak naprawdę jest pomieszczeniem bardzo ciepłym i przytulnym.

Urządzenie stylowej łazienki wcale nie jest trudne. Wystarczy stosować się do naszych zaleceń. Oczywiście nasze wskazówki to nie wszystko, na co można się dzisiaj zdecydować.

Tekst powstał we współpracy z Home & You

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o