Published

on

Każdy deweloper, który chce osiągnąć sukces powinien pamiętać,że wymagania klientów są nierzadko naprawdę wygórowane. Ogromna konkurencja na rynku sprawia, że szanse na zbyt mają tylko naprawdę atrakcyjne nieruchomości. W związku z tym pojawia się pytanie co wpływa na atrakcyjność nieruchomości, kiedy możemy mówić, że dana nieruchomość jest naprawdę atrakcyjna i zasługuje na uwagę. Zobaczmy.

Co decyduje o atrakcyjności nieruchomości?

Położenie

Bez wątpienia ma największe znaczenie. Jakie położenie można uznać za atrakcyjne? Spójrzmy na rynek mieszkaniowy. Z pewnością atrakcyjne nie będzie mieszkanie znajdujące się w bloku w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej ulicy. Nikt nie chce przecież mieszkać z nieustannym hałasem za oknem. Tym, co zachęca do kupna jest natomiast bliskość parku czy innych terenów zielonych. Podobnie bliskie położenie szkół i przedszkoli, a także placów zabaw sprawia, że zainteresowanie danym mieszkaniem będzie większe. Chętnie kupowane są mieszkania leżące w centrum dużych miast, ale jednocześnie nieco odsunięte od ulicy. Co natomiast sprawia, że atrakcyjne jest na przykład biuro? W tym wypadku im bliżej centrum, tym lepiej. Jeśli spojrzymy na przykład na mapę Warszawy, to okaże się, że najbardziej atrakcyjne są te biura, które leżą w pobliżu stacji metra. Można do nich bowiem w miarę szybko i bez problemowo dojechać.

Wiek nieruchomości

Generalnie za bardziej atrakcyjne postrzegane są nieruchomości młodsze. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać na przykład do wyższości dopiero co wybudowanego bloku, w którym instalacja elektryczna jest nowa, nad blokiem, który powstał w latach osiemdziesiątych. Nowe obiekty z założenia wymagają mniejszych nakładów finansowych. I nawet jeśli kosztują więcej, są zdecydowanie chętniej wybierane przez osoby zainteresowane kupnem. Nie ma w tym nic dziwnego. Nikt nie chce zaczynać przygody z nowym mieszkaniem od prac remontowych.

Bezpieczeństwo

Tym, co wpływa na atrakcyjność nieruchomości jest również poziom bezpieczeństwa. O wiele lepiej będzie oceniana nieruchomość położona w okolicy powszechnie uważanej za bezpieczną niż ta, która znajduje się w miejscu postrzeganym jako takie, w którym lepiej nie pokazywać się po zmroku. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład mieszkania na strzeżonych osiedlach. Generalnie im wyższy poziom bezpieczeństwa, tym lepiej. Oczywiście wpływa to na cenę nieruchomości, ale wiele osób jest skłonnych zapłacić dużo więcej tylko po to, aby poczuć się naprawdę bezpiecznie. Jest to dzisiaj uogólniony trend.

Kupno nieruchomości powinno być poprzedzone długimi analizami. Trzeba odpowiedzieć sobie na szereg pytań dotyczących tego, co ma dla nas największe znaczenie. Wymienione czynniki wpływające na atrakcyjność nieruchomości to oczywiście nie wszystko, co przez potencjalnych kupców brane jest pod uwagę. Bez wątpienia są to jednak czynniki, które uznać można za najważniejsze. Każdy, kto decyduje się na zakup domu bądź mieszkania powinien je rozważyć. Mają one wpływ również wówczas, gdy planujemy kupić budynek pod biur czy lokal usługowy.

Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne