Kremy z kolagenem. Czy warto je stosować?

Jednym ze składników, które występują w naszym organizmie jest białko o nazwie kolagen. Z kolagenu zbudowana jest większość narządów naszego ciała, gdyż najważniejszą rolą jaką on pełni jest łączenie komórek. Charakterystyczne cechu kolagenu to duża wytrzymałość i elastyczność. Aż 60 procent białek, które wchodzą w skład skóry stanowi kolagen. To dlatego kondycja i wygląd skóry w bardzo dużym stopniu zależą właśnie od kolagenu.

Kremy z kolagenem. Czy warto je stosować?

Jaki jest związek między starzeniem się skóry a kolagenem?

U osób młodych produkcja i wymiana włókien kolagenowych przebiega bardzo sprawnie. Dzięki temu regeneracja uszkodzonych tkanek odbywa się nieustannie. Wraz z wiekiem zaczyna się jednak proces obumierania włókien kolagenowych. Proces ten zaczyna się stosunkowo wcześnie, bo już pomiędzy 25. a 26. rokiem życia. Skóra zaczyna się starzeć nie tylko z uwagi na brak kolagenu, ale także na skutek działania promieniowania słonecznego czy wolnych rodników. Bardzo często objawem niedoboru włókien kolagenowych są nie tylko zmarszczki, ale także osłabione i łamliwe włosy. Bardzo często u osób, które mają niedobór białek kolagenowych włosy stają się na tyle słabe, że zaczynają wypadać w nadmiernej ilości. Jeśli w porę nie zaczniemy działać – możemy wyłysieć.

Kosmetyki z kolagenem – czy są skuteczne?

Dla starzejącej się skóry charakterystyczne są nie tylko zmarszczki. Staje się ona także wiotka i obwisła. Zniszczone komórki tworzy można odbudować sięgając po czysty kolagen lub kremy z jego dodatkiem. Kremy z kolagenem przywracają skórze gładkość i jędrność, jest ona także lepiej nawilżona. W efekcie stosowania kremów z kolagenem zmarszczki staną się mniej widoczne, skóra będzie bardziej napięta, poprawie ulegnie również koloryt cery. Kolagen ma zdolność do przyspieszania procesów gojenia się skóry. Kosmetyki z dodatkiem tego białka sprawdzają się nie tylko do pielęgnacji starzejącej się skóry, ale także cery trądzikowej. W przypadku tego typu problematycznej cery, kolagen ureguluje pracę gruczołów łojowych – w efekcie zaczną one produkować mniejszą ilość łoju. Skutkiem będzie to, że twarz zacznie się o wiele mniej świecić. Przyspieszając proces gojenia się skóry, w przypadku cery trądzikowej kolagen zapobiegnie powstaniu blizn trądzikowych, a gdy już one są – wygładzi je. Kolagen jest białkiem, które naturalnie występuje w naszym organizmie. Kremy z włóknami kolagenu mogą być więc stosowane także przez osoby z bardzo wrażliwą cerą. Mogą ich używać również osoby z cerą naczynkową lub atopową. Kosmetyki z dodatkiem kolagenu są idealne nie tylko do pielęgnacji twarzy. Specjalne kosmetyki dermatologiczne i preparaty medyczne z dodatkiem kolagenu mogą stosować również osoby po zabiegach chirurgicznych.

Domowe kosmetyki z kolagenem

Bardzo cennym źródłem kolagenu jest żelatyna. Można więc ją wykorzystać do przygotowania maseczki, która pomoże skórze na dłużej zachować jędrność i elastyczność. Maskę z żelatyny można nakładać nie tylko na twarz, ale także na włosy. Aby przygotować maskę wystarczy rozpuścić 1-2 łyżki żelatyny w gorącej wodzie.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z kolagen.info

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–