Connect with us

Published

on

Kto poprowadzi lekcję WF-u w Kołobrzegu? Jakie dyscypliny będą dostępne dla uczniów? Kiedy będzie miało to miejsce? Jaki jest cel? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Uczniowie z Kołobrzegu wezmą udział w lekcji WF-u, którą poprowadzi Monika Pyrek

Monika Pyrek poprowadzi alternatywne lekcje WF-u w Kołobrzegu.
Zapewne wielu rodziców boryka się z tym problemem, że ich dzieci nie są chętne do aktywnego uczestnictwa w ćwiczeniach, podczas zajęć ze WF-u, jest to wieloma czynnikami spowodowane, bardzo często dzieci skarżą się na to, że zajęcia nie są interesujące, że nie lubią gimnastyki, lub po prostu nie odpowiada im nauczyciel prowadzący. Dlatego też w związku z tym uczniowie z Kołobrzegu będą mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji WF-u, który zostanie poprowadzony przez Monikę Pyrek, zapewne będzie to dla nich ogromna zachęta, że będą mieli możliwość poznania tak ogromnej i sławnej gwiazdy, jaką jest Monika Pyrek.

Zapewne wielu rodziców zadaje sobie pytanie, w jaki sposób można by było zachęcić młodzież do sportu poprzez nowe technologie? Monika Pyrek bez najmniejszego zastanowienie potrafi znaleźć odpowiedź na to pytanie. Ponadto należy do sportowców, którzy po zakończeniu kariery sportowej, potrafi nie tylko zainspirować, ale również zachęcić najmłodszych do tego, aby po prostu byli aktywni. Także ważną informacją dla wszystkich rodziców, jak również uczniów jest to, że 19 i 20 listopada Kołobrzeg będzie miał przyjemność gościć byłą lekkoatletkę, która poprowadzi Alternatywne Lekcje WF-u.

Główny cel projektu polega na ty, aby zarówno dzieci, jak i młodzież była chętna do aktywnej zabawy, ponadto ważne jest również to, aby dzieci, a także młodzież zaprzestały z biernym uczestnictwem w rozrywce, a były chętne do aktywnego udziału w niej.

Monika Pyrek jest lekkoatletką, która specjalizuje się w skoku o tyczce i to właśnie ona zainicjowała w 2017 roku Alternatywne Lekcje WF, ponadto ważną informacją jest to, że od tego sezonu jest on częścią, międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Główne założenie projektu polega na tym, aby udało się zachęcić młodzież do tego, aby byli aktywni, a także, aby mogli rozwijać swoje zainteresowania dzięki nowoczesnym technologiom.

Warto się zapoznać z poniższym harmonogramem, aby każdy mógł w pełni wziąć w nim udział, a przedstawia się on w następujący sposób:
W poniedziałek i wtorek (19-20.11.) w godzinach od 8:00 do 14:45 w hali sportowej Millenium w Kołobrzegu, przy ul. Łopuskiego 36 zostaną zorganizowane dla uczestników między innymi takie zajęcia jak:
– koszykówka, podczas której zostanie wykorzystany interaktywny system wspomagający trening rzutowy,
– piłka nożna z system mierzącym siłę strzału, a ponadto system ten ma na celu wspomaganie celności poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,
– rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,
– rower stacjonarny, który będzie wzbogacony o zintegrowany system wirtualnej rzeczywistości,
– biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
– refleksomierz,
– przeciąganie liny, gdzie zostanie wykorzystany elektroniczny symulator,
– mechaniczna ścianka wspinaczkowa wzbogacona o ruchome panele wspinaczkowe.

Z zajęć w Kołobrzegu będzie mogła wziąć ogromna liczba uczniów, ponieważ udział w nich weźmie aż 600 uczniów ze szkół podstawowych. Jedna lekcja będzie trwała 90 minut, poprzedzone one zostaną 15-minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek. Także jak widać, atrakcja będzie ogromna i oczywiście możliwość spotkania się i poznania słynnej Moniki.
Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki ponadto zostały w tym celu wykorzystane dofinansowania zadań z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2018“ Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu realizowanego w Kołobrzegu jest Gmina Miasto Kołobrzeg.

Także jak widać, atrakcji będzie wiele. Poza tym jest to idealny moment i szansa na to, aby uczniowie przekonali się, że sport nie musi być taki straszny i nieprzyjemny jak się im wydaje, ale mogą czerpać z niego ogromne przyjemności i rozwijać swoje pasje. Wiadomo również, że czasy idą do przodu i z biegiem czasu powstają coraz to nowsze technologie, które zostały wyżej opisane, także również dzięki nim uczniowie zapewne przekonają się, że aktywne spędzanie czasu to również możliwość rozwoju. Wielu uczniów ma w sobie wiele ukrytych talentów, które nie zostały do tej pory odkryte, a udział w takich zajęciach może dać możliwość wykrycia ich, ponadto uczniowie dzięki temu, zobaczą, że warto aktywnie uczestniczyć w zajęciach, chociażby po to, że jest to idealny sposób na spędzenie czasu ze swoimi rówieśnikami.

Niestety w dzisiejszych czasach internet rządzi młodzieżą i w związku z tym młodzież zdecydowanie bardziej woli spędzać czas przed komputerem niż aktywnie na boisku czy rowerze, dlatego też jest to idealny moment i szansa pokazania im, że warto spędzać czas ze swoimi rówieśnikami na żywo, a nie tylko wirtualnie, ponieważ dzięki temu mają możliwość nawiązywania prawdziwych i szczerych relacji.

Dlatego też 19 i 20 listopada młodzież w Kołobrzegu powinna wygospodarować swój czas na wzięcie udziału w tych zawodach, podczas których będzie miał możliwość porozmawiania, a nawet zdobycia wspólnego zdjęcia czy autografu od znanej Moniki Pyrek. Ponadto jest to szansa, która nie zdarza się na co dzień, dlatego też warto z niej skorzystać.

Artykuł powstał dzięki portalowi T-mobile promocja

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Koronawirus w obszarze. Zmarła kolejna postać z powiatu kołobrzeskiego

Published

on

Koronawirus w rejonie. Zmarła kolejna osoba z powiatu kołobrzeskiego

81-letni mężczyzna z powiatu kołobrzeskiego jest następującą ofiarą koronowirusa w własnym świecie. O śmierci pacjenta, który hospitalizowany był SPWSZ w Szczecinie poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Szczecinie. Tym jednym liczba osób, które zmarły z początku COVID-19 na gruncie powiatu kołobrzeskiego wzrosła do czterech.

W czwartek na gruncie powiatu kołobrzeskiego odnotowano również 4 inne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Są wówczas 2 młode dziewczyny, mężczyzna w zwykłym wieku i starsza kobieta.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl