Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie lokalne?

W dzisiejszych czasach każda firma powinna mieć stronę internetową – bez niej praktycznie niczym się nie wyróżni na tle konkurencji. Internet daje nam zaskakująco dużo możliwości a to co jest genialne w kontekście firmowej strony to jej promocja w wyszukiwarce. Zwłaszcza może się to przydać mniejszym firmom na terenie jakiegoś miasta. A wystarczy tak niewiele – siedziba, dane firmy oraz trochę chęci.

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne

Nigdy wcześniej ludzie nie wykorzystywali potencjału wyszukiwarki jak teraz – szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę bardzo dużą w przeciągu ostatnich lat popularność urządzeń mobilnych. Ogromna ilość osób wyszukuje tak: fraza + miasto (na przykład: hotel Katowice). Automatycznie po wyszukaniu frazy powiązaną z miastem – wyszukiwarka Google dopasowuje wyniki do naszej lokalizacji. Dla biznesów lokalnych kluczowa jest optymalizacja strony www pod kątem miasta w, którym się znajduje bądź obszaru działań. Celem tych wszystkich działań jest sprawienie aby po wpisaniu w wyszukiwarkę hotel w Katowicach (dobrze sobie radzi z odmianami) twój hotel znalazł się jak najwyżej – w końcu najwięcej ludzi klika w pierwszą trójkę wyników wyszukiwania.

Dlaczego to się opłaca?

Docieranie do jak największej ilości klientów to raczej jedna z ważniejszych rzeczy dla każdej firmy. Jednak rywalizacja z większymi graczami o miejsce w wynikach wyszukiwania to rzecz trudna, pracochłonna a przez to kosztowna (zwłaszcza jeśli chodzi o branże takie jak budownictwo, motoryzacja czy meblarstwo). Działania na poziomie lokalnym są dużo szybsze i łatwiejsze. Uratowanie portfela przed katastrofą wspomogą regionalne portale oraz katalogi, na których możemy pokazać swoją firmę. Ponadto skłonność ludzi do korzystania z usług lokalnych pozwala na szybszą ich monetyzację.

Co może wpływać na lepszą pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania?

Tak jak pisaliśmy wcześniej – podstawą pozycjonowania zarówno na poziomie ogólnym jak i lokalnym jest optymalizacja strony. Bez tego o wiele trudniej będzie się przebić przez konkurencję. Na skuteczne zwiększenie widoczności Twojej firmy pozwoli założenie wizytówki. Dzięki niej Twoja firma zostanie dodana do Google Maps. Ważne w przypadku pozycjonowania lokalnego są opinie. Zadbaj o to aby zadowoleni klienci zostawili Ci rzecz cenną jaka jest opinia. Naprawdę sporo osób na to patrzy. Dodatkowymi czynnikami są działania linkbuildingowe. Odpowiednie linki do Twojej strony mogą bardzo pomóc. Efekt synergii można uzyskać w połączeniu z innymi działaniami takimi jak kampanie reklamowe AdWords oraz Social Media. Wszystkie te rzeczy może wykonać firma specjalizująca się w działaniach marketingowych – warto rozważyć tą opcję jeśli nie mamy zbytnio czasu i wiedzy.

Pozycjonowanie lokalne to z pewnością bardzo dobry sposób na zwiększanie zasięgu marki oraz zdobycie klientów. Z odpowiednimi działaniami zyskamy to co dla firmy najważniejsze – klientów i czysty zysk.

Artykuł powstał we współpracy z 1stplace.pl.

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–