DALMATYŃCZYK – jakość w izolacji termicznej

Jedynym wyróżniającym się na rynku styropianem są kropkowane płyty produkcji krakowskiej Termo Organiki. O tym, jak powstał i dlaczego jest zastrzeżonym znakiem towarowym, do którego wyłączne prawa ma Termo Organika mówią jego współtwórcy.

 

Dalmatyńczyk – jakość w izolacji termicznej

Historia kropkowanych płyt styropianowych sięga roku 2004. W jednej z fabryk firmy Termo Organika inżynierowie nadzorujący proces spieniania wpadli na pomysł wyróżnienia swojego produktu poprzez celowe zmieszanie spienionych białych i czarnych perełek styropianowych. Uzyskany efekt zaowocował charakterystyczną białą płytą w czarne kropki, która stała się znakiem firmowym tego producenta.

Nikt wcześniej nie próbował stworzyć takiego produktu. Kropkowane płyty, popularnie określane mianem Dalmatyńczyka, szybko zdobyły uznanie na rynku, a kropki w styropianie stały się znakiem jakości styropianów Termo Organiki. Dalmatyńczyk jest rozpoznawany wśród wykonawców i inwestorów, jako najlepsza marka na rynku, jak również kojarzony wyłącznie z jednym producentem płyt styropianowych – krakowską Termo Organiką.

Zapytaliśmy Dyrektora Technicznego Termo Organiki Krzysztofa Krzemienia o to, czym tak naprawdę wyróżnia się styropian w kropki?

– To nasz znak rozpoznawczy. Jakość i gwarancja dla kupującego, że produkt, którego używa spełnia wszelkie normy. Jako jedyni w Polsce posiadamy rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej (ITB) dla wszystkich naszych produktów styropianowych. Warunkiem utrzymania rekomendacji jest uzyskanie 100% pozytywnych wyników badań kontrolnych, które ITB przeprowadza w hurtowniach kilkakrotnie w ciągu roku. Kontrole są niezapowiedziane i nie mamy żadnej wiedzy kiedy i gdzie nastąpi. Rekomendacje ITB mamy nieprzerwanie od 2006 roku. Klient kupując styropian Termo Organiki może być pewny jego jakości i zgodności z deklarowanymi parametrami. Nasze płyty w kropki są prawnie zastrzeżone i wyłącznie Termo Organika ma prawo do produkcji i sprzedaży takich wyrobów.

Kropkowane płyty zdobyły wysoką renomę i uznanie na krajowym rynku, na którym trudno wyróżnić się z szarej, a właściwie białej – bo taki kolor ma większość płyt styropianowych, masy producentów i produktów. Jednak, dzięki prowadzonym przez Termo Organikę od lat akcjom reklamowym i informacyjnym, a także konsekwentnemu i rygorystycznym dbaniu o jakość swoich wyrobów, styropian w kropki stał się marką doskonale rozpoznawalną wśród konsumentów i jednoznacznie kojarzoną z krakowskim producentem.

– Styropiany Termo Organiki, w tym oczywiście Dalmatyńczyk, od wielu lat zdobywają uznanie, zwłaszcza wśród konsumentów. Kolejna złota statuetka „Budowlana Marka Roku 2015” otrzymana w plebiscycie na najlepszy materiał izolacyjny w kategorii styropian, przeprowadzonym wśród wykonawców, stanowi dowód wysokiej jakości produktów Termo Organiki bezpośrednio na rynku budowlanym – mówi Witold Rams, Wiceprezes Termo Organiki odpowiedzialny za sprzedaż.

Dwudziestoletnie doświadczenie w branży, rekomendacje i cykliczne kontrole ITB, laboratoria zakładowe – kontrolujące każdą partię wyrobu, a także nagrody uzyskane od bezpośrednich użytkowników produktów Termo Organiki stanowią potwierdzenie, że za zwykłymi kropkami w płytach styropianowych stoi coś więcej.

Oryginalny styropian w kropki (Dalmatyńczyk) dostępny jest wyłącznie w ofercie krakowskiej Termo Organiki.

Termo Organika to największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów izolacji styropianowych (EPS). Więcej informacji na temat styropianu, jak również Kompletnego Systemu Ociepleń na stronie – www.termoorganika.pl

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–