Strzelectwo: hobby nie tylko dla wybranych

Strzelanie z broni palnej kojarzy się zwykle ze służbami mundurowymi lub dość niszowym sportem. Tymczasem nauka strzelania to interesująca aktywność, która może stać się fascynującym hobby także dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z bronią. Kto może uprawiać ten sport?

Strzelectwo: hobby nie tylko dla wybranych

Strzelectwo jest dla każdego. Oczywiście jeśli mówimy o amatorskim i rekreacyjnym uprawianiu tego sportu, bo wiadomo, że osiągnięcie poziomu mistrzowskiego wymaga zarówno talentu jak i wielu godzin treningów. Jednak, jeśli mówimy o hobby, to przeszkodą nie jest tu ani płeć, ani wiek. To stereotyp, że treningi na strzelnicy są tylko dla młodych mężczyzn” – wyjaśnia instruktor strzelectwa z https://www.shootingcracow.com/, Bartosz Zakrzewski. Na strzelnicę prowadzoną przez Cracow Shooting Academy zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z tą dyscypliną.

Od czego zacząć? Na początek warto po prostu zakosztować strzelania rekreacyjnego. Na strzelnicy Pasternik w Krakowie można wykupić jeden z wielu pakietów strzeleckich. Ne trzeba mieć do tego żadnych uprawnień ani doświadczenia. Warto jednak poradzić się instruktora, który pakiet rekomenduje dla osoby zupełnie początkującej. Elementem każdego pakietu strzeleckiego jest krótkie szkoleni prowadzone przez instruktora. Uczy on zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, pokazuje też, jak obsługuje się dany typ broni. Prowadzi też instruktaż postawy strzeleckiej oraz celowania. Dla wielu osób strzelanie okazuje się emocjonującą i pasjonującą przygodą. Ci, którzy chcą czegoś więcej często wybierają się na kursy i szkolenia strzeleckie.

Szkolenia także znajdują się w ofercie www.shootingcracow.com. Dla amatorów i osób początkujących przeznaczone są kursy strzelectwa sportowo – dynamicznego. Na szkoleniu pierwszego stopnia można poznać podstawy, które pozwolą czerpać więcej przyjemności z uprawiania tej dyscypliny. Osoby, które odnajdą w strzelectwie swoją pasję, mogą też korzystać ze szkoleń na kolejnych poziomach zaawansowania a także z licznych szkoleń tematycznych przeznaczonych dla osób już zaawansowanych, na przykład szkolenia ze strzelania do celu ruchomego. Oczywiście samo szkolenie nie wystarczy – potrzebne są regularne treningi, by nabrać wprawy i doskonalić swoje umiejętności. Ci, których strzelanie naprawdę wciąga, chętnie zrzeszają się w klubach strzeleckich, co umożliwia im korzystanie ze zniżek i znacznie tańsze treningi. Warto też sprawdzić swoje umiejętności w zawodach – wbrew pozorom nie są one przeznaczone tylko dla zawodowców.

Dlaczego warto uprawiać strzelectwo? Jest to sport, który bardzo rozwija uważność, poprawia także koordynację, uczy myślenia strategicznego. Wbrew powtarzanym niekiedy mitom nie budzi agresji. Wręcz przeciwnie – strzelec musi umieć panować nad emocjami, dlatego regularne treningi wyciszają, poprawiają koncentracją i uczą powściągliwości. To też rewelacyjna propozycja dla osób, którym brakuje pewności siebie. Treningi strzeleckie bardzo wzmacniają tę cechą. Pozwalaj a też odkryć w sobie uzdolnienia, jakich się nie spodziewaliśmy. Nie do przecenienia jest też aspekt towarzyski. Narzekasz na brak znajomych? Nie wiesz, jak poznać nowych ludzi? Idź na strzelnicę albo kurs strzelecki. To środowisko bardzo zróżnicowane, ale przyjazne – gdy łączy wspólna pasja tworzy się zgrane towarzystwo. A jeśli zdecydujesz się na branie udziału w zawodach, twoi znajomi ze strzelnicy na pewno będą Ci kibicować. Zdrowa rywalizacja jest tutaj bardzo ceniona – każdy walczy o sukces, ale też umie cieszyć się sukcesami innych.

Artykuł powstał we współpracy z ekspertami z www.shootingcracow.com.

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–