Connect with us

Published

on

Większość rodziców decydujących się na wyjazd ze swoimi dziećmi na ferie zimowe, zdecydowanie preferuje obszary górskie, gdzie wypoczynek połączony jest z aktywnością fizyczną i uprawianiem sportów zimowych. Jednak taki wyjazd jest bardzo drogi, a tym samym niedostępny dla wielu rodziców. Koszt zakwaterowania, wyżywienia jest tutaj w sezonie dużo wyższy, a jeśli jeszcze podliczymy pieniądze, które musimy zapłacić za możliwość korzystania z wyciągów narciarskich, to okazuję się, że tygodniowy wypad w góry może nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jednak istnieje alternatywa, a jest nią zupełnie przeciwny kierunek, a mianowicie ferie nad morzem.

Zimowy wyjazd do Trójmiasta? Dlaczego nie! Zimowe atrakcje Pomorza!

Trójmiasto oferuje nam także w zimie wiele atrakcji i możemy was zapewnić, że nie będziecie się nudzić podczas ferii. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest skwer Kościuszki w Gdyni. Możemy tam obejrzeć imponujące żaglowce, które bez względu na porę roku cumują przy nadbrzeżu. Stamtąd już krok do Gdyńskiego Akwarium. Zobaczymy tam ryby i zwierzęta żyjące w cieniu rafy koralowej. Staniemy oko w oko z ośmiornicą, a w innych salach możemy nawet bezpośrednio dotknąć niektórych ryb. Ceny biletów są umiarkowane i nie przekraczają kilkunastu złotych dla osób dorosłych. Jednocześnie wycieczka taka zajmie nam przynajmniej całe popołudnie.

Kolejne dwa dni możemy spędzić w Gdyńskim Centrum Nauki oraz Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym. Jeśli sądzicie, że znajdziecie tam tylko nudne eksponaty i trudne opisy naukowe, to się bardzo mylicie. Pomysł tego parku, to połączenie nauki z zabawą i zaprezentowanie osiągnięć naukowych oraz teorii w taki sposób, aby stał się on zrozumiały dla dzieci i młodzieży. Wystawy koncentrują się tam na eksperymentach fizycznych. Bardzo dużo miejsca poświęcono też przyrodzie oraz samemu człowiekowi. Zaletą tych miejsc jest też to, że ich zwiedzanie może nam zająć nawet cały dzień. A jeśli będziemy chcieli spróbować wszystkich gier i atrakcji, jakie zostały dla nas przygotowane, to musimy zdecydowanie zarezerwować dwa dni.

Czym jednak byłby pobyt nad morzem bez jego widoku, a także kąpieli? Morze w zimie wygląda nieco inaczej. Możemy zobaczyć, jak jest majestatyczne, a jeśli trafimy na sztormową pogodę, przekonamy się naocznie, o silę wody. Niestety co oczywiste sama kąpiel w morzu jest wykluczona, ale tu z pomocą przychodzi nam sopocki Aquapark położony tuż obok Parku Haffnera. Do dyspozycji są w nim liczne baseny, począwszy od brodzików ze zjeżdżalniami i armatką wodną, poprzez średniej głębokości baseny rekreacyjne, aż po dwudziestopięciometrowy basen o głębokości 140 centymetrów. Dodatkowo jest też dzika rzeka, a dla wielbicieli gatunku, także jacuzzi oraz sauna. Jeśli będzie nam mało tego lata w zimie, to możemy też odwiedzić Loopy’s World, pod tą nazwą kryje się jeden z największych w Polsce placów zabaw. W odróżnieniu od tradycyjnego placu ten został umieszczony pod dachem, zatem bez względu na pogodę na zewnątrz możemy skorzystać z jego wszelkich uroków oraz atrakcji. Sam park przypomina trochę małpi gaj, i ma powierzchnie aż trzech tysięcy metrów kwadratowych. Na nich znajdziemy między innymi trampoliny, tunele, przejścia, ścianę wspinaczkową czy wieże pajęczyn.

Autor artykułu
Artykuł powstał przy współpracy ze Stara Karczma

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl