Zimowy wyjazd do Trójmiasta? Dlaczego nie! Zimowe atrakcje Pomorza!

Większość rodziców decydujących się na wyjazd ze swoimi dziećmi na ferie zimowe, zdecydowanie preferuje obszary górskie, gdzie wypoczynek połączony jest z aktywnością fizyczną i uprawianiem sportów zimowych. Jednak taki wyjazd jest bardzo drogi, a tym samym niedostępny dla wielu rodziców. Koszt zakwaterowania, wyżywienia jest tutaj w sezonie dużo wyższy, a jeśli jeszcze podliczymy pieniądze, które musimy zapłacić za możliwość korzystania z wyciągów narciarskich, to okazuję się, że tygodniowy wypad w góry może nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jednak istnieje alternatywa, a jest nią zupełnie przeciwny kierunek, a mianowicie ferie nad morzem.

Zimowy wyjazd do Trójmiasta? Dlaczego nie! Zimowe atrakcje Pomorza!

Trójmiasto oferuje nam także w zimie wiele atrakcji i możemy was zapewnić, że nie będziecie się nudzić podczas ferii. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest skwer Kościuszki w Gdyni. Możemy tam obejrzeć imponujące żaglowce, które bez względu na porę roku cumują przy nadbrzeżu. Stamtąd już krok do Gdyńskiego Akwarium. Zobaczymy tam ryby i zwierzęta żyjące w cieniu rafy koralowej. Staniemy oko w oko z ośmiornicą, a w innych salach możemy nawet bezpośrednio dotknąć niektórych ryb. Ceny biletów są umiarkowane i nie przekraczają kilkunastu złotych dla osób dorosłych. Jednocześnie wycieczka taka zajmie nam przynajmniej całe popołudnie.

Kolejne dwa dni możemy spędzić w Gdyńskim Centrum Nauki oraz Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym. Jeśli sądzicie, że znajdziecie tam tylko nudne eksponaty i trudne opisy naukowe, to się bardzo mylicie. Pomysł tego parku, to połączenie nauki z zabawą i zaprezentowanie osiągnięć naukowych oraz teorii w taki sposób, aby stał się on zrozumiały dla dzieci i młodzieży. Wystawy koncentrują się tam na eksperymentach fizycznych. Bardzo dużo miejsca poświęcono też przyrodzie oraz samemu człowiekowi. Zaletą tych miejsc jest też to, że ich zwiedzanie może nam zająć nawet cały dzień. A jeśli będziemy chcieli spróbować wszystkich gier i atrakcji, jakie zostały dla nas przygotowane, to musimy zdecydowanie zarezerwować dwa dni.

Czym jednak byłby pobyt nad morzem bez jego widoku, a także kąpieli? Morze w zimie wygląda nieco inaczej. Możemy zobaczyć, jak jest majestatyczne, a jeśli trafimy na sztormową pogodę, przekonamy się naocznie, o silę wody. Niestety co oczywiste sama kąpiel w morzu jest wykluczona, ale tu z pomocą przychodzi nam sopocki Aquapark położony tuż obok Parku Haffnera. Do dyspozycji są w nim liczne baseny, począwszy od brodzików ze zjeżdżalniami i armatką wodną, poprzez średniej głębokości baseny rekreacyjne, aż po dwudziestopięciometrowy basen o głębokości 140 centymetrów. Dodatkowo jest też dzika rzeka, a dla wielbicieli gatunku, także jacuzzi oraz sauna. Jeśli będzie nam mało tego lata w zimie, to możemy też odwiedzić Loopy’s World, pod tą nazwą kryje się jeden z największych w Polsce placów zabaw. W odróżnieniu od tradycyjnego placu ten został umieszczony pod dachem, zatem bez względu na pogodę na zewnątrz możemy skorzystać z jego wszelkich uroków oraz atrakcji. Sam park przypomina trochę małpi gaj, i ma powierzchnie aż trzech tysięcy metrów kwadratowych. Na nich znajdziemy między innymi trampoliny, tunele, przejścia, ścianę wspinaczkową czy wieże pajęczyn.

Autor artykułu
Artykuł powstał przy współpracy ze Stara Karczma

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
polecane posty
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x