Connect with us

Published

on

Istnieje kilka metod zabezpieczania mebli, elementów wykończeniowych oraz dekoracji drewnianych. Najpopularniejszym z nich jest lakierowanie. Drugim pod względem częstości wykorzystania jest olejowanie. O ile lakierowane powierzchnie nie potrzebują dodatkowej pielęgnacji, o tyle olejowane muszą być poddawane specjalnym zabiegom pielęgnacyjnym, które sprawią, że będą wspaniale prezentowały się przez długie lata.

 

Ochrona przed wilgocią i zabrudzeniami

Jeśli w domu mamy meble impregnowane olejem należy dbać o to, aby nie narażać ich na wilgoć i zabrudzenia. Wprawdzie oleje zabezpieczają i chronią drewniane powierzchnie przed wchłanianiem zabrudzeń, niemniej jednak długotrwałe wystawianie powierzchni drewnianej na działanie np. wody, soków czy innych artykułów spożywczych może doprowadzić do powstania trwałych plam lub przebarwień. Dlatego bardzo ważne jest, aby ograniczyć ekspozycję na zabrudzenia, które mogą pojawiać się podczas codziennego użytkowania drewnianych powierzchni.

Utrzymanie drewna w czystości

W przypadku elementów drewnianych zabezpieczanych olejami należy dbać o usuwanie zabrudzeń zaraz po ich powstaniu. Pozostawienie plam np. po napojach, do wyschnięcia może spowodować powstanie przebarwień oraz plam niemożliwych do usunięcia.

Systematyczne olejowanie

Drewno olejowane wymaga nie tylko czyszczenia, ale również systematycznego odnawiania warstwy oleju. Zabieg ten nie jest trudny i można go wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zakupić specjalistyczny olej do drewna a następnie wetrzeć go zgodnie ze wskazówkami producenta umieszczonym w ulotce lub na opakowaniu. Zgodnie z zaleceniami drewniane powierzchnie powinny być olejowane co najmniej raz do roku. Jednakże w przypadku często wykorzystywanych elementów drewnianych np. blatów kuchennych czy stołów można pokusić się o nieco częstsze zabezpieczanie powierzchni olejem.

Drewno olejowane jest o wiele bardziej wymagające niż drewno lakierowane. Warto jednak wiedzieć, że przedmioty wykonane z drewna i zabezpieczane olejem są w 100% naturalne i ekologiczne. Do ich produkcji nie wykorzystuje się żadnych sztucznych substancji chemicznych, a jedynie naturalnie występujące w przyrodzie. To bardzo istotnie dla osób, które chcą żyć w całkowitej harmonii z naturą.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Gepetto stolarnię specjalizującą się w produkcji paneli ściennych i blatów drewnianych

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl