Connect with us

Published

on

Wybór odpowiedniego lokalu to podstawa, jeśli planujemy otworzyć restaurację, bar czy kawiarnię. Zanim zdecydujesz się na konkretne pomieszczenie, zadaj sobie kilka kluczowych pytań i przeanalizuj sytuację na rynku.

 

Planujesz otworzyć lokal gastronomiczny?

Jeśli jesteś na etapie planowania rozpoczęcia działalności gastronomicznej, zastanów się dokładnie nad jego profilem. Można wyróżnić wiele rodzajów, np. własną lub sieciową restaurację lub kawiarnię, winiarnię, lokal typu fast food, cukiernię, stołówkę itd.

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, kim będą Twoi klienci, jaką kuchnię będziesz oferować, jakie masz cele, jakie warunki techniczne powinien spełniać lokal, a także sprawdź potencjał lokalu względem konkurencji na rynku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając lokal?

Lokale gastronomiczne mają powodzenie, ale ich lokalizacja jest cechą najważniejszą – centrum, poza centrum, w pobliżu atrakcji turystycznych, jaka jest widoczność, czy otoczenie zachęca do wejścia, czy uda się przygotować ciekawy wystrój, czy zaplecze na kuchnię jest dostatecznie duże i wygodne? Lokal musi przecież przede wszystkim zdobyć sympatię i akceptację gości i pozwolić na generowanie zysku.

Warto też poznać rynkowe trendy – w każdej okolicy są one inne. Sprawdź, jak funkcjonują tu inne lokale, czy się utrzymują, czy prowadzone są też nowe inwestycje, np. osiedla mieszkaniowe, galerie handlowe, szkoły, czy w pobliżu są parkingi, jaki jest dojazd komunikacją miejską itd. – to oznacza, że przybywa potencjalnych klientów. To z myślą o przyszłych gościach warto stworzyć profil lokalu – nie warto urządzać rodzinnej restauracji w dzielnicy biznesowej czy też modnej lunchowni obok przedszkola.

Stan techniczny równie ważny jak lokalizacja

Wybór lokalizacji to jedno, ale należy też sprawdzić stan techniczny konkretnego lokalu – aby urządzić go zgodnie ze swoimi planami, musi on spełnić wiele wymogów budowlanych. Nie każde pomieszczenie zaadoptujesz zgodnie z własnym pomysłem.

Fagor Industrial

Fagor działa od 1960 roku – obecnie jest ceniony w aż 130 krajach na pięciu kontynentach. W ofercie tego producenta znajdują się m.in. nowoczesne urządzenia grzewcze i chłodnicze, piece, pralki oraz zmywarki. Firma stawia na innowacyjne produkty, które ułatwią codzienną pracę, podniosą produktywność pracowników, a także zaoszczędzą czas.

Fagor Industrial jest cenionym producentem urządzeń AGD dla restauracji, hoteli, barów, cukierni, firm cateringowych, wszelkich lokali gastronomicznych. Dodatkową zaletą jest uznanie, jakim cieszy się marka, dzięki czemu mamy gwarancję, że części zamienne w razie konieczności będą dostępne.

Asortyment Fagor Industrial

Fagor Industrial potrafi przewidzieć oczekiwania klientów. Obejmuje ona m.in. niezbędne w gastronomii płyty grillowe, szafy i stoły chłodnicze, frytownice, zmywarki, taborety gazowe, kuchnie gazowe, stoły chłodnicze, suszarki, piece konwekcyjno-parowe itd., a także odpowiednie do branży hotelarskiej pralnicowirówki, suszarki dwubębnowe, magiel pasowy itp.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl