Connect with us

Published

on

W dzisiejszych czasach, zastanawiając się nad metodą zarobku, warto przemyśleć co ma największą szansę na sukces. Wiele ludzi postanawia zabrać się za inwestycję, nie mając o niej żadnej wiedzy, przez co większość nich kończy się porażką.

Zakup gruntu, dobrą inwestycją na przyszłość

Z pewnością w dzisiejszych czasach największą szansę na sukces jest zakup gruntów, na których rozpoczniemy swoje inwestycje. Możemy zakupić ziemię, w bardzo atrakcyjnej cenie i sprzedać ją za dwukrotnie większą cenę lub pomyśleć o tym, aby rozpocząć na niej większą inwestycję, która przyniesie większy zysk. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup gruntu, w dobrej lokalizacji, gdzie nie będzie problemu z uzbrojeniem danej działki we wszystkie potrzebne media tj. gaz, prąd i woda, oraz gdzie niedaleko znajdziemy sklep czy też przystanek autobusowy, a i droga dojazdowa, jest w dobrym stanie. Gdy wszystkie wymienione warunki są spełnione, możesz śmiało zacząć inwestować w budowę domu lub bloku mieszkalnego. Jednak warto zastanowić się nad tym, co przyniesie większy zysk. Jak wiadomo budowa domu to koszt ok. 200 tysięcy złotych, a za jego sprzedać możemy uzyskać kolejne 200 tysięcy, jednak jest to kwota jednorazowa, dlatego wybudowanie bloku jest lepszym rozwiązaniem. Wynajmując mieszkania w bloku, możesz być przygotowany na comiesięczny dochód w wysokości około 10 tys. złoty, jeżeli będziesz wynajmował mieszkanie pięciu rodzinom. Koszty, które poniesiesz na budowę bloku i zakup gruntów, zwrócą się po 5 latach, a po tym czasie będziesz zarabiał ok. 120 tys. złoty rocznie. Kolejnym dobrym pomysłem jest wykonanie biznesplanu i pomysł na założenie firmy. Wybudujesz na zakupionym gruncie siedzibę swojej firmy, a dzięki temu unikniesz płaceniu innym osobom za wynajmowanie placu i budynku. Wybudowanie hali produkcyjnej to koszt 100 tys. złoty, a dochód ze sprzedaży produkowanych przedmiotów przekroczy tę kwotę minimum dwukrotnie w ciągu roku. Jednak musisz pamiętać, o tym, aby produkować rzeczy, których koszt produkcji nie jest zbytnio duży, a zapotrzebowanie na rynku jest bardzo duże, dzięki czemu łatwiej będzie Ci sprzedać wyprodukowane przedmioty.
Dokonując zakupu gruntu, musisz zwrócić uwagę, na jakiej to klasy jest ziemia, ponieważ na pewno przyczyni się to do ceny, jaką będziesz musiał zapłacić oraz jaką zarobisz przy sprzedaży. Warto sprawdzić, czy dany grunt jest własnością osoby sprzedając, czy może jednak są jeszcze inne osoby, które mają prawo do decydowania co stanie się z tą ziemią. Jeżeli są inni właściciele musisz uzyskać ich podpis, aby umowa była legalnie zawarta. Ostatnią ważną sprawą, jest sprawdzenie, czy dany teren nie jest pod ochroną środowiska, ponieważ może to uniemożliwić lub zwiększyć koszty Twojej inwestycji, dzięki czemu zamiast zysku poniesiesz spore straty.
Jeżeli posiadasz odpowiednie środki w domowym budżecie to zakup gruntów, z pewnością pomoże Ci go zwiększyć dwukrotnie. Dobrze zainwestowane pieniądze, zapewnią Ci i Twojej rodzinie dostatnie życie, a także będziesz mógł zapewnić spokojną przyszłość swoim dzieciom.

Artykuł powstał we współpracy z domi.slupsk.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl