Connect with us

Published

on

Automatyka przemysłowa jest w dzisiejszych czasach niezbędnym standardem do prowadzenia konkurencyjnej działalności produkcyjnej. Jest to nieodłączony element każdej produkcji. To dział automatyki, którego zadaniem jest automatyzacja procesów technologicznych oraz procesów wytwarzania. W chwili obecnej jest to najszybciej rozwijający się dział inżynierii elektrycznej. Wszystkie te skomplikowane układy wraz z maszynami, zostały stworzone przez człowieka po to, aby skrócić czas produkcji, oraz również zoptymalizować koszty produkcji i poprawić wydajność.

Automatyka przemysłowa – nieoceniona pomoc w zakładach produkcyjnych

Automatyka przemysłowa znajduje swoje zastosowanie w takich gałęziach jak przemysł wydobywczy i metalurgiczny, w procesach chemicznych i petrochemicznych, jako linie produkcyjne, systemach transportu i sieciach użyteczności publicznej czy cybernetyki, która koncentruje się na dokładnej analizie i modelowaniu procesów matematycznych, na przykład mechanicznych, hydraulicznych lub pneumatycznych.

W tego typu rodzajów systemów pracują przede wszystkim urządzenia wykonawcze, sterujące i pomiarowe, które razem tworzą sprawnie działający układ.

Korzyści jakie płyną dzięki automatyce przemysłowej jest wiele. Przede wszystkim jest to większe bezpieczeństwo, które pozwala na mniejsze prawdopodobieństwo przytrafienia się nieszczęśliwego wypadku. Dzięki temu, ze maszyny mogą pracować w warunkach niesprzyjających człowiekowi mogą one pracować nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę.

Jedna z kolejnych zalet automatyki przemysłowej jest masowa produkcja, dzięki której można w możliwie najkrótszym czasie dostarczyć na rynek jeszcze większą liczbę produktów. Jednak, co za tym idzie to nawet najmniejsza przerwa w pracy maszyny przyczynia się do obniżenia efektywności, która może wpłynąć znacząco na straty finansowe oraz zaburzenia w harmonogramach pracy.

Również automatyka przemysłowa znalazła swoje zastosowanie w takich branżach jak przemysł poligraficzny, przemysł kolejowy, przemysł chemiczny, farmaceutyczny, stoczniowy, przemysł energetyczny, oraz zbrojeniowy, drzewny, spożywczy czy papierowy. Dziedzinami pokrewnymi do automatyki są informatyka, która jest subdyscypliną. Związek między nimi wynika z dwóch względów. Po pierwsze komputery są wykorzystywane do analizy matematycznej i syntezy systemów automatyki. Po drugie, urządzenia i systemy cyfrowe są niezbędne do sterowania rzeczywistymi procesami. Dodatkowymi dziedzinami, które są powiązane z automatyka przemysłowa jest robotyka, mechatronika oraz bionika.

Robotyka jest wciąż udoskonalana i z roku na rok automatyka przemysłowa może mieć jeszcze zastosowanie w dziedzinach, w których byłoby to niemożliwe. Dzięki sprawnemu funkcjonowaniu maszyn możemy produkować coraz to lepsze i bardziej skomplikowane urządzenia, które mogą korzystnie wpłynąć na rozwój cywilizacji, a co za tym idzie, mniejsze ryzyko dla pracowników. Jednak automatyka przemysłowa, aby mogła być udoskonalana, musi być sterowana przez odpowiednich pracowników, którzy są specjalnie wyszkoleni do tego aby móc te maszyny sterować i w razie jakichkolwiek wypadków potrafią bezpiecznie te urządzenia zabezpieczyć.

Artykuł powstał we współpracy z zasilacze-meanwell.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl