Connect with us

Published

on

Uprawa roślin wiążę się z korzystaniem z ich optymalnych środków ochrony przed zagrożeniami. W tym celu stosuje się także integrowaną ochronę roślin. Czym dokładnie jest ochrona roślin tego rodzaju?

Czym jest integrowana ochrona roślin?

Rośliny mogą podlegać ochronie na wiele sposobów – z wykorzystaniem metod, które można podzielić na chemiczne oraz niechemiczne. Dobór właściwych pozwala na osiągnięcie właściwego stopnia zabezpieczenia roślin przed szkodliwymi organizmami mogącymi doprowadzić do znacznego zmniejszenia plonu.

Jedną z metod ochrony jest integrowana ochrona roślin z Syngenta.pl. Co kryje się pod tym terminem?

Integrowana ochrona roślin – co to jest?

Integrowaną ochroną roślin określa się sposób ich ochrony przed szkodliwymi organizmami, który wykorzystuje w szczególności metody niechemiczne, zmniejszające zagrożenie dla zdrowia środowiska, ludzi oraz zwierząt.

Metoda ta bierze pod uwagę różnorodność środowiskową, w tym występujące w konkretnym środowisku patogeny, owady oraz chwasty.

Stosowanie prezentowanej metody przez profesjonalnych użytkownikach środków ochrony roślin obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku zgodnie z art. 14 dyrektywy 2009/128/WE oraz rozporządzeniem nr 1107/2009.

W integrowanej ochronie roślin znacznie mają:

  • stosowanie płodozmianu
  • wykorzystywanie właściwej agrotechniki
  • stosowanie odpornych lub tolerancyjnych na szkodniki odmian roślin
  • zrównoważone nawadnianie i nawożenie
  • zapobieganie indukcji szkodliwych organizmów
  • odpowiednia higiena maszyn i sprzętów używanych przy uprawie
  • tworzenie dobrych warunków do życia organizmów pożytecznych
  • zmniejszenie ryzyka uodpornienia się szkodliwych organizmów na preparaty

W rezultacie ochrona roślin prowadzona tą metodą umożliwia ograniczenie do minimum chemicznych środków ochrony roślin, a tym samym wspiera bioróżnorodność środowiska, która zmniejsza się przy stosowaniu tradycyjnych metod z użyciem środków chemicznych.

Nowoczesna integrowana ochrona roślin z Syngenta.pl to sprawdzony sposób wspomagania różnych upraw – więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej producenta.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl