Czym jest integrowana ochrona roślin?

Uprawa roślin wiążę się z korzystaniem z ich optymalnych środków ochrony przed zagrożeniami. W tym celu stosuje się także integrowaną ochronę roślin. Czym dokładnie jest ochrona roślin tego rodzaju?

Czym jest integrowana ochrona roślin?

Rośliny mogą podlegać ochronie na wiele sposobów – z wykorzystaniem metod, które można podzielić na chemiczne oraz niechemiczne. Dobór właściwych pozwala na osiągnięcie właściwego stopnia zabezpieczenia roślin przed szkodliwymi organizmami mogącymi doprowadzić do znacznego zmniejszenia plonu.

Jedną z metod ochrony jest integrowana ochrona roślin z Syngenta.pl. Co kryje się pod tym terminem?

Integrowana ochrona roślin – co to jest?

Integrowaną ochroną roślin określa się sposób ich ochrony przed szkodliwymi organizmami, który wykorzystuje w szczególności metody niechemiczne, zmniejszające zagrożenie dla zdrowia środowiska, ludzi oraz zwierząt.

Metoda ta bierze pod uwagę różnorodność środowiskową, w tym występujące w konkretnym środowisku patogeny, owady oraz chwasty.

Stosowanie prezentowanej metody przez profesjonalnych użytkownikach środków ochrony roślin obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku zgodnie z art. 14 dyrektywy 2009/128/WE oraz rozporządzeniem nr 1107/2009.

W integrowanej ochronie roślin znacznie mają:

  • stosowanie płodozmianu
  • wykorzystywanie właściwej agrotechniki
  • stosowanie odpornych lub tolerancyjnych na szkodniki odmian roślin
  • zrównoważone nawadnianie i nawożenie
  • zapobieganie indukcji szkodliwych organizmów
  • odpowiednia higiena maszyn i sprzętów używanych przy uprawie
  • tworzenie dobrych warunków do życia organizmów pożytecznych
  • zmniejszenie ryzyka uodpornienia się szkodliwych organizmów na preparaty

W rezultacie ochrona roślin prowadzona tą metodą umożliwia ograniczenie do minimum chemicznych środków ochrony roślin, a tym samym wspiera bioróżnorodność środowiska, która zmniejsza się przy stosowaniu tradycyjnych metod z użyciem środków chemicznych.

Nowoczesna integrowana ochrona roślin z Syngenta.pl to sprawdzony sposób wspomagania różnych upraw – więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej producenta.

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–