Connect with us

Published

on

Depresja to choroba, która nie zważa na płeć człowieka, jego wiek, czy status majątkowy. Coraz częściej docierają do nas wiadomości o śmierci znanych osób, które przegrały walkę z tą straszną chorobą. Z roku na rok cierpiących przybywa. A jeśli na depresję cierpi nasz partner? Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji i jak rozpoznać, że to właśnie depresja? Poniżej przedstawimy wam siedem objawów, które mogą wskazywać na to, że wasz partner zmaga się z poważnymi zaburzeniami nastroju.

 

Objaw I – Nie chce mu się wstać z łóżka

Jeszcze do niedawna wasz partner był rannym ptaszkiem, ale od jakiegoś czasu ma problemy ze snem, a postawienie go na nogi to istna katorga? Jednym z objawów depresji są zaburzenia regulacji snu. Osoby zmagające się z niniejszą chorobą często pod wpływem natłoku wywołujących lęk myśli mają problem z zaśnięciem, a wstanie z łóżka i rozpoczęcie nowego dnia stanowi dla nich nie lada wyzwanie.

Objaw II – Już nie ma ochoty na wspólną kolację

Twój partner nagle stracił apetyt, a może wręcz przeciwnie, zaczął wyjadać z szafki wszystkie słodycze? Zmiany apetytu są częstym zwiastunem występowania zaburzeń depresyjnych. Przyjrzyj się dokładniej temu zjawisku, być może to tylko dieta, a może coś znacznie większego!

Objaw III – Nic mu się nie chce

Kiedyś nie mogliście nadążyć za realizacją jego planów, a dzisiaj nie ma nawet ochoty przejść się na spacer? Osoby zmagające się z zaburzeniami depresyjnymi tracą ochotę na podejmowanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej lub umysłowej, dzieje się tak za sprawą odczuwalnego uporczywego zmęczenia.

Objaw IV – Przestał o siebie dbać

To normalne, że wraz z rozwojem związku, nasza dbałość o atrakcyjność fizyczną delikatnie spada. W przypadku zaburzeń depresyjnych taka zmiana jest jednak radykalna. Jeśli Twój partner do tej pory nigdy nie opuszczał codziennego prysznica, a od jakiegoś czasu nie chce mu się nawet zmienić koszulki, to nie musi oznaczać, że straszny z niego leń. Zaniedbanie, a nawet zaniechanie podstawowej higieny osobistej jest często związane z występowaniem depresji.

Objaw V – Nie czyta już książek

Twój partner był prawdziwym molem książkowym, a od jakiegoś czasu nie przeczytał nawet całego artykułu w gazecie? Taka zmiana może świadczyć o spadku uwagi, który jest jednym z najczęstszych objawów występujących w przebiegu zaburzeń depresyjnych.

Kiedy Twój partner ma depresje – 7 objawów które mogą wskazywać na jej występowanie

Objaw VI – Nie ma już ochoty na seks

Kiedyś rozbierał cię wzrokiem, a dzisiaj nawet nie chce mu się do ciebie przytulić? Jak mówi ekspert portalu Twoja intymność : “Spadek libido może być zwiastunem depresji. Zanim jednak wydasz ostateczną diagnozę, postaraj się delikatnie porozmawiać o zaobserwowanym problemie, być może jest on wynikiem innych czynników.”

Objaw VII – Wszystko go boli

Twój partner skarży się na częste bóle w stawach, bóle głowy i brzucha? Podobne objawy somatyczne często współtowarzyszą występowaniu depresji. W takim przypadku w pierwszej kolejności udaj się z partnerem do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykluczenia innych przyczyn dolegliwości bólowych.

Depresja jest zarazą naszych czasów. Walka z nią jest ciężka i często niemożliwa do wygrania bez wsparcia bliskich i odpowiedniego personelu medycznego. Dlatego też, jeśli zaobserwujesz podobne zachowania u swojego partnera, jak najszybciej udaj się z nim do psychologa lub psychiatry w celu ustalenie konkretnej diagnozy.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl