Connect with us

Published

on

Kolizja busa z pojazdem Straży Pożarniczej w pobliżu Kołobrzegu, w której bezmyślne zachowanie kierowcy mrozi krew w żyłach, na całe szczęście ten pechowy wypadek nie odnotował ofiar ani większych strat.

Wypadek kierowców busa I Ochotniczej Straży Pożarnej na drodze prowadzącej do Kołobrzegu

W listopadowy poniedziałek wolny od pracy, a dokładniej 12.11 około godzin południowych bieżącego roku Ochotnicza Straż Pożarna podróżując w kierunku zachodniopomorskiej miejscowości Kołobrzeg, była czynnym uczestnikiem wypadku drogowego. Wóz strażacki prawdopodobnie jechał na służbową interwencję i używał sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, dając innym uczestnikom ruchu drogowego jasno do zrozumienia o swojej jeździe i nakazu jej ułatwienia. Kierowca pojazdu Ochotniczej Straży Pożarnej postanowił wyprzedzić jeden z busów, który jechał przed nim w okolicach odcinku jezdni przy Mirocicach, na co są niezaprzeczalne dowody w postaci świadków zdarzenia. Samochód w żaden sposób nie postanowił ułatwić straży pożarnej wykonania manewru wyprzedzenia, co za tym idzie szybszego dotarcia na miejsce wezwania służbowego i nie zastosował się do donośnego nakazu. Nieprawidłowe postępowanie kierowcy busa za skutkowało powstaniem kolizji i uderzeniem przez wóz pożarniczy. W jednym z pojazdów doszło do zniszczenia szyby tylnej. Niebawem po kolizji drogowej na miejscu zdarzenia pojawiły się służby Pogotowia Ratunkowego z Kołobrzegu, które na całe szczęście znajdowały się w pobliżu i natrafiły na incydent, wracając do siedziby i pomogły na prośbę strażaków zapanować nad sytuacją, wkrótce na miejscu wypadku pojawił się kolejne Zespoły Ratownictwa Medycznymi wraz z funkcjonariuszami Policji.

W wyniku wypadku drogowego w okolicach Kołobrzegu nikt poważnie nie ucierpiał i nie poniósł żadnych większych obrażeń zewnętrznych bądź wewnętrznych. Policja rozpoczęła dochodzenie prowadzące do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia, które ma na celu potwierdzić, który z pojazdów był winowajcą incydentu, prawdopodobnie w późniejszym okresie sprawca zdarzenia zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej przed Sądem.

Sytuacja nieopodal Kołobrzegu powinna być przestrogą dla wszystkich kierowców poruszających się po ruchu drogowym i przypomnieć im jak należy się zachowywać w przypadku, gdy na jezdni pojawiają się pojazdy uprzywilejowane korzystające ze sygnalizacji dźwiękowej i świetlnej.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi reklamy Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl