Connect with us

Published

on

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem. Utrapienie szczecińskich kierowców autobusów komunikacji miejskiej zbliża się ku końcowi i nie będą musieli więcej się użerać z panią „Balbiną” wjeżdżająca do pojazdów swoim skuterem.

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

 

Rada miasta Szczecin ostatecznie rozstrzygnęła sprawę popularnej w ostatnich czasach niepełnosprawnej Pani Bogumiły nazywaną potocznie “Balbiną”, która swoim zachowaniem skutecznie zakłócała prawidłową komunikację miejską. Mieszkanka Szczecina porusza się elektrycznym skuterem ze względu na swoją niepełnosprawność ruchową, ten fakt jednak nie jest problemem, lecz jej nachalne próby wejścia do miejskich autobusów a w przypadku odmowy kierowcy przedostania się do wewnątrz pojazdu wraz ze skuterem, który był zagrożeniem dla reszty pasażerów, stawała naprzeciwko szczecińskiego przewoźnika i uniemożliwiała dalszy przejazd.

Kierowcy i komunikacja miejska szantażowana przez kobietę zwaną “Balbiną” brakiem możliwości przejazdu postanowili, że nie pozostawią tak tego faktu i sprawą zajęły się władze Szczecina, w wyniku czego została uchwalona ustawa zabraniająca poruszania się pojazdami tego typu w Autobusie.

Decyzja przedstawicieli Szczecina zyskała jednak przeciwników. Jeden z mieszkańców miasta Tomasz Gontarz powiedział jednogłośnie — uchwała nie powinna mieć miejsca. Swoje zdanie popiera tym, iż jest to zdecydowana dyskryminacja osób niesprawnych ruchowo i ogranicza poruszanie się transportem miejskim wszystkim inwalidom, podkreśla również, iż Pani Bogumiła zaprzestała utrudniać przejazdu kierowcom. Dodaje także, iż podejmując taką decyzję, miasto naraża Kobietę na niebezpieczeństwo, skazując ją na samodzielne poruszanie się po ulicach Szczecina. Słowa szczecinianina nie pozostały bez kontrargumentów i wypowiedział się na ten temat prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Szczecinie — Włodzimierz Sołtysiak, który powiedział jasno, iż Pani o pseudonimie “Balbina” nie porusza się pojazdem, który spełnia odpowiednie normy dotyczące pojazdów dla niepełnosprawnych, z nich wynika jednoznacznie, iż skuter kobiety nie jest w żadnym wypadku wózkiem inwalidzkim i nie posiada wymaganej specyfikacji by nosić jego nazwę.

Radny Prawa i Sprawiedliwości — Marek Duklanowski, stwierdził zaś, iż ustawa nie jest wykonana precyzyjnie i nie zawiera odpowiedniej kolejności wchodzenia do autobusu Komunikacji Miejskiej. Polityk powiedział, iż następstwo wchodzenia z dodatkowymi pojazdami do przewoźnika powin.

Artykuł powstał dzięki portalowi Pożyczka bez bikowa

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ech
ech
3 lat temu

Tomasz Gontarz: „… zdecydowana dyskryminacja osób niepełnosprawnych i ogranicza poruszanie się transportem miejskim wszystkim inwalidom” – „dyskryminacja” polega na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom korzystającym z transportu publicznego. Wspomniana pani nie porusza się na wózku inwalidzkim, lecz la skuterze elektrycznym o masie około 300 kg i jest jedyną znaną osobą którą zakaz obejmie (skąd zaznaczenie, że chodzi o wszystkich inwalidów?). „Pani Bogumiła zaprzestała utrudniać przejazdu kierowcom.” – cóż za wspaniałomyślność ze strony pani Bogumiły! Ciekawe, jak zamierza wynagrodzić mieszkańcom utrudnienia, które wcześniej powodowała? „Dodaje także, iż podejmując taką decyzję, miasto naraża Kobietę na niebezpieczeństwo, skazując ją na samodzielne poruszanie się po ulicach… Czytaj więcej »

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl