Connect with us

Published

on

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem. Utrapienie szczecińskich kierowców autobusów komunikacji miejskiej zbliża się ku końcowi i nie będą musieli więcej się użerać z panią „Balbiną” wjeżdżająca do pojazdów swoim skuterem.

Pani Bogumiła, znana w Szczecinie jako „Balbina” nie wejdzie więcej do autobusu Komunikacji skuterem.

 

Rada miasta Szczecin ostatecznie rozstrzygnęła sprawę popularnej w ostatnich czasach niepełnosprawnej Pani Bogumiły nazywaną potocznie “Balbiną”, która swoim zachowaniem skutecznie zakłócała prawidłową komunikację miejską. Mieszkanka Szczecina porusza się elektrycznym skuterem ze względu na swoją niepełnosprawność ruchową, ten fakt jednak nie jest problemem, lecz jej nachalne próby wejścia do miejskich autobusów a w przypadku odmowy kierowcy przedostania się do wewnątrz pojazdu wraz ze skuterem, który był zagrożeniem dla reszty pasażerów, stawała naprzeciwko szczecińskiego przewoźnika i uniemożliwiała dalszy przejazd.

Kierowcy i komunikacja miejska szantażowana przez kobietę zwaną “Balbiną” brakiem możliwości przejazdu postanowili, że nie pozostawią tak tego faktu i sprawą zajęły się władze Szczecina, w wyniku czego została uchwalona ustawa zabraniająca poruszania się pojazdami tego typu w Autobusie.

Decyzja przedstawicieli Szczecina zyskała jednak przeciwników. Jeden z mieszkańców miasta Tomasz Gontarz powiedział jednogłośnie — uchwała nie powinna mieć miejsca. Swoje zdanie popiera tym, iż jest to zdecydowana dyskryminacja osób niesprawnych ruchowo i ogranicza poruszanie się transportem miejskim wszystkim inwalidom, podkreśla również, iż Pani Bogumiła zaprzestała utrudniać przejazdu kierowcom. Dodaje także, iż podejmując taką decyzję, miasto naraża Kobietę na niebezpieczeństwo, skazując ją na samodzielne poruszanie się po ulicach Szczecina. Słowa szczecinianina nie pozostały bez kontrargumentów i wypowiedział się na ten temat prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Szczecinie — Włodzimierz Sołtysiak, który powiedział jasno, iż Pani o pseudonimie “Balbina” nie porusza się pojazdem, który spełnia odpowiednie normy dotyczące pojazdów dla niepełnosprawnych, z nich wynika jednoznacznie, iż skuter kobiety nie jest w żadnym wypadku wózkiem inwalidzkim i nie posiada wymaganej specyfikacji by nosić jego nazwę.

Radny Prawa i Sprawiedliwości — Marek Duklanowski, stwierdził zaś, iż ustawa nie jest wykonana precyzyjnie i nie zawiera odpowiedniej kolejności wchodzenia do autobusu Komunikacji Miejskiej. Polityk powiedział, iż następstwo wchodzenia z dodatkowymi pojazdami do przewoźnika powin.

Artykuł powstał dzięki portalowi Pożyczka bez bikowa

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ech
ech
3 lat temu

Tomasz Gontarz: „… zdecydowana dyskryminacja osób niepełnosprawnych i ogranicza poruszanie się transportem miejskim wszystkim inwalidom” – „dyskryminacja” polega na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom korzystającym z transportu publicznego. Wspomniana pani nie porusza się na wózku inwalidzkim, lecz la skuterze elektrycznym o masie około 300 kg i jest jedyną znaną osobą którą zakaz obejmie (skąd zaznaczenie, że chodzi o wszystkich inwalidów?). „Pani Bogumiła zaprzestała utrudniać przejazdu kierowcom.” – cóż za wspaniałomyślność ze strony pani Bogumiły! Ciekawe, jak zamierza wynagrodzić mieszkańcom utrudnienia, które wcześniej powodowała? „Dodaje także, iż podejmując taką decyzję, miasto naraża Kobietę na niebezpieczeństwo, skazując ją na samodzielne poruszanie się po ulicach… Czytaj więcej »

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl