Kołobrzeska Policja apeluje, aby starsze osoby nie otwierały drzwi obcym osobom

Do kogo apeluje Kołobrzeska Policja? Jaki jest ich apel? O co proszą starsze osoby? Zapraszam do przeczytania artykułu, w którym będą odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Kołobrzeska Policja apeluje, aby starsze osoby nie otwierały drzwi obcym osobom

Policjanci apelują o zamykanie drzwi i niewpuszczanie obcych.
Kołobrzeska Policja apeluje do wszystkich osób a w szczególności starszych oraz do tych, które z różnych przyczyn mieszkają same. Ich gorącą prośbą jest to, aby nie ponieśli się emocjom, nie ufały nieznajomym i co najważniejsze pod żadnym pozorem nie otwierały drzwi, jeżeli kogoś nie znają i nie wpuszczali ich do swoich mieszkań. Jednak to nie wszystko osoby te absolutnie nie powinny nic od nich kupować i nie przekazywać im pieniędzy.

Kołobrzeska Policja ostrzega, że osoby te nie powinny wpuszczać do swoich mieszkań, osoby obce, które bardzo często przedstawiają się jako pracownicy administracji budynków, inkasentów i domokrążców, którzy oferują różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich. Ponadto Kołobrzeska Policja dodaje, że jeżeli ktokolwiek zauważy, że ktoś chce oszukać, to w takiej sytuacji jedyną czynność, jaką powinien podjąć to wykonać telefon na policję, i poinformować ją o całym zajściu. W ten sposób osoby te właśnie w ten sposób mogą uchronić siebie właśnie przed oszustami, których jak wiadomo, w dzisiejszych czasach nie brakuje, bacznie obserwują domy, po czym atakują. Kołobrzeska Policja apeluje również do osób, że powinny się zaopiekować swoimi starszymi i bardzo często schorowanymi sąsiadami. Osoby te powinny zwrócić szczególną uwagę na obce osoby, które odwiedzają sąsiadów. Każdy, kto choć trochę zainteresuje się swoim sąsiadem, może go uchronić, a nawet uratować przed oszustami.

Bardzo ważne jest również to, że jeżeli starsze osoby mieszkają same, ale mają kogoś bliskiego, córkę, syna, wnuczka, wnuczkę, to osoby takie powinny na takie tematy bardzo dużo rozmawiać i uświadamiać jak ważna w takich sytuacjach jest ostrożność, powinny wyjaśnić, że ufność w takich sytuacjach nie popłaca, otwarcie drzwi obcej osobie, może skończyć się naprawdę tragicznie, ponieważ można stracić swój cały dorobek życia, ale również i zdrowie, ponieważ tacy oszuści są zdolni naprawdę do wszystkiego. Osoby starsze powinny być uświadomione również, że nie powinny absolutnie niczego podpisywać, ponieważ bardzo często wiąże się to z tym, że przez to mogą popaść w ogromne długi, których tak naprawdę już do końca życia nie dadzą rady spłacić, po ich śmierci dług ten przejmie rodzina.

Ponadto bardzo ważne jest to, że jeżeli osoby starsze mieszkają same, ale mają swoich bliskich, to osoby bliskie, powinny jak najczęściej odwiedzać swoją babcię, mamę, ważny jest również kontakt telefoniczny, aby pytać, co słychać, czy wszystko w porządku, czy czegoś potrzebuje itp. Oszuści są naprawdę bezgraniczni i nie są w stanie oprzeć się przed niczym, możną powiedzieć, że idą po trupach do celu, dlatego też doskonale wiedzą, że osoby starsze są bardzo często bezbronne i naiwne, dlatego też wykorzystują to najbardziej, jak tylko mogą, a starsi ludzie przez swoją naiwność bardzo cierpią.

Oczywiście starsi ludzie powinni wiedzieć, że w każdej chwili o każdej porze dnia i nocy mają do swojej dyspozycji Policję, która zawsze chętnie im służy pomocą, dlatego też, jeżeli zauważą cokolwiek podejrzanego, powinni niezwłocznie i bezwzględnie poinformować Policję, która od razu zajmie się tą sprawą, mogą być wręcz pewni, że sprawa ta nie zostanie przez nich zbagatelizowana, ponieważ niestety, ale coraz to więcej jest takich przypadków, że w Kołobrzegu oszuści napadają na bezbronne starsze osoby, wykorzystując ich ufność.
Dlatego też w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem dla osób starszych, jeżeli mają rodziny, byłoby to, aby właśnie bliscy zabrali ją do siebie, wtedy będzie na pewno czuła się dużo bezpieczniejsza, ponadto może również wiele pomóc. Osobom starszym jest bardzo potrzebny kontakt z drugim człowiekiem, najczęściej bywa tak, że jest im potrzebna tylko i wyłącznie ludzka rozmowa. Dlatego też, jeżeli ktokolwiek może niech zabierze swoją babcię, prababcię, czy mamę do siebie i niech zapewni na starsze lata poczucie bezpieczeństwa, zapewne na to zasługuje, ponieważ przez wiele lat to ona opiekowała się swoimi dziećmi.
Jeżeli jednak z różnych przyczyn nie mogą tego zrobić, to niech zapewnią jej jak najlepszą opiekę na odległość w pierwszej kolejności oczywiście uświadomienie nie raz i nie dwa a le cały czas powinny być one przeprowadzane, oczywiście jak najczęstsze odwiedziny są jak najbardziej wskazane no i kontakt telefoniczny.
Oszuści nie mogą czuć się bezkarni. Każdego dnia Kołobrzeska policja boryka się z różnymi przypadkami oszustw, w których najczęściej cierpią właśnie osoby starsze. Kołobrzeska Policja cały czas pracuje nad tym, aby ograniczyć oszustwa a w konsekwencji, aby już do tego nie dochodziło, dlatego też również ona sama włączyła się w pomoc osobom starszym właśnie poprzez ten apel, który jest do nich skierowany.
Osoby starsze, jeżeli mają problem z poinformowaniem policji o niepokojącym dla niego zjawisku, powinny w takiej sytuacji zwrócić się do swoich sąsiadów i osób bliższych, którym powinni o wszystkim opowiedzieć, a oni już na pewno będą wiedzieli co dalej z tą sprawą zrobić.
Osoby, które naciągają osoby starsze, powinny wiedzieć, że nie wolno im tego robić i że na pewno nie ujdzie im to na sucho, jeżeli tylko zostaną złapani przez policję, powinni widzieć, że poniosą za swoje oszustwa odpowiednie konsekwencje.

Artykuł powstał dzięki portalowi pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek Malinowski
4 lat temu

Bardzo dobrze że policja o tym informuje.Dla tego że starsi ludzię są bardzo często narażeni na ataki ja znam przypadek.Jak do mojej babci zadzwonił facet i podał się za jej wnuczka moja babcia oddała mu wszystkie pieniądze dobrze że go policja zatrzymała.Metoda na wnuczka bardzo często stosują osoby którę poszukują łatwo pieniędzy.Szkoda mi bardzo starszych ludzi bo oni są naiwni dobrze że policja w polsce tak szybko ich zatrzymuje super artykuł.

Kategorie
———————————–
1
0
Would love your thoughts, please comment.x