z Kołobrzegu

Duża ilość pobieranych zaświadczeń lekarskich przez funkcjonariuszy Policji w Kołobrzegu.

Duża ilość pobieranych zaświadczeń lekarskich przez funkcjonariuszy Policji w Kołobrzegu.

Funkcjonariusze Policji Kołobrzegu bardzo chętnie odchodzą na popularne “L4” – czyli zwolnienia chorobowe, jaka jest przyczyna częstego pobierania zaświadczeń przez mundurowych?

Duża ilość pobieranych zaświadczeń lekarskich przez funkcjonariuszy Policji w Kołobrzegu.

Problem odchodzenia funkcjonariuszów na zwolnienia chorobowe nieustannie rośnie, zazwyczaj pod pretekstem kiepskiego samopoczucia, sytuacja jest bardzo niepokojąca z uwagi na dużą ilość komend czy też komisariatów policyjnych a kolosalne zmniejszenie chętnych rekrutów do służby państwu. Nie brakuje również funkcjonariuszy osiągających wiek emerytalny i tym samym kończących pracę w Policji. Wszystko to sprawia, że na stróży prawa spadają wielogodzinowe etaty i coraz więcej kompetencji.

W Komendzie Powiatowej Policji Kołobrzeg kłopot jest szczególnie dotkliwy z racji, iż ponad 50 procent funkcjonariuszy Policji ze wszystkich oddziałów regularnie odchodzi na zwolenia chorobowe, co skutkuje brakami w kadrze patrolującej miasto, pilnującej odpowiednie poruszania się po ruchu drogowym czy też tych, którzy odpowiadają za łapanie przestępców i dochodzenia śledcze. Sytuacja jest na tyle poważna, że korzystający z zaświadczeń lekarskich mogą oczekiwać odrzuceń kolejnych zwolnień. Funkcjonariusze Kołobrzegu jednak bagatelizują problem i uważają, że jego skala jest wyolbrzymiana, a zwolnienia jak najbardziej im przysługują i mają prawo z nich korzystać w przypadku decyzji o stanu zdrowia policjantów właściwym do udzielenia zaświadczenia.

Kołobrzeżanie mogą być jednak nadal spokojni — pracujących funkcjonariuszy w Kołobrzegu jest pomimo wszystko nadal odpowiednia ilość i bezpieczeństwo mieszkańców miasta na ten moment nie jest w żadnym stopniu zagrożone. Źródło problemu dużej ilości zwolnień lekarskich prawdopodobnie leży po stronie protestów polskich stróży prawa. Policjanci domagają się zrealizowania wielu deklaracji obecnej partii rządzących dotyczących policji. Posterunkowi oczekują między innymi obniżenia okresu do 15 lat służby do osiągnięcia wieku emerytalnego, zwiększenie płac, podwyżki za godziny wykraczające poza obowiązkowe i wypłaty za zwolnienie chorobowe nieróżniące się od standardowych stawek. Policja jednak w dalszym ciągu nie doszła do porozumienia z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Artykuł powstał dzięki portalowi EKG Kołobrzeg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o