Connect with us

Published

on

Funkcjonariusze Policji Kołobrzegu bardzo chętnie odchodzą na popularne „L4” – czyli zwolnienia chorobowe, jaka jest przyczyna częstego pobierania zaświadczeń przez mundurowych?

Duża ilość pobieranych zaświadczeń lekarskich przez funkcjonariuszy Policji w Kołobrzegu.

Problem odchodzenia funkcjonariuszów na zwolnienia chorobowe nieustannie rośnie, zazwyczaj pod pretekstem kiepskiego samopoczucia, sytuacja jest bardzo niepokojąca z uwagi na dużą ilość komend czy też komisariatów policyjnych a kolosalne zmniejszenie chętnych rekrutów do służby państwu. Nie brakuje również funkcjonariuszy osiągających wiek emerytalny i tym samym kończących pracę w Policji. Wszystko to sprawia, że na stróży prawa spadają wielogodzinowe etaty i coraz więcej kompetencji.

W Komendzie Powiatowej Policji Kołobrzeg kłopot jest szczególnie dotkliwy z racji, iż ponad 50 procent funkcjonariuszy Policji ze wszystkich oddziałów regularnie odchodzi na zwolenia chorobowe, co skutkuje brakami w kadrze patrolującej miasto, pilnującej odpowiednie poruszania się po ruchu drogowym czy też tych, którzy odpowiadają za łapanie przestępców i dochodzenia śledcze. Sytuacja jest na tyle poważna, że korzystający z zaświadczeń lekarskich mogą oczekiwać odrzuceń kolejnych zwolnień. Funkcjonariusze Kołobrzegu jednak bagatelizują problem i uważają, że jego skala jest wyolbrzymiana, a zwolnienia jak najbardziej im przysługują i mają prawo z nich korzystać w przypadku decyzji o stanu zdrowia policjantów właściwym do udzielenia zaświadczenia.

Kołobrzeżanie mogą być jednak nadal spokojni — pracujących funkcjonariuszy w Kołobrzegu jest pomimo wszystko nadal odpowiednia ilość i bezpieczeństwo mieszkańców miasta na ten moment nie jest w żadnym stopniu zagrożone. Źródło problemu dużej ilości zwolnień lekarskich prawdopodobnie leży po stronie protestów polskich stróży prawa. Policjanci domagają się zrealizowania wielu deklaracji obecnej partii rządzących dotyczących policji. Posterunkowi oczekują między innymi obniżenia okresu do 15 lat służby do osiągnięcia wieku emerytalnego, zwiększenie płac, podwyżki za godziny wykraczające poza obowiązkowe i wypłaty za zwolnienie chorobowe nieróżniące się od standardowych stawek. Policja jednak w dalszym ciągu nie doszła do porozumienia z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Artykuł powstał dzięki portalowi EKG Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19 w Kołobrzegu!

Published

on

Pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19 w Kołobrzegu!

Śmiertelną ofiarą koronawirusa jest 67-letni mężczyzna.

Mężczyzna, u którego wcześniej zdiagnozowano SARS-CoV-2 zmarł w szczecińskim szpitalu. Jest to pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19 w Kołobrzegu. Jak podają lekarze, zmarły pacjent miał choroby współistniejące.
Ognisko zakażeń w Kołobrzegu stwierdzono już kilka tygodni temu. W placówce zajmującą się osobami z niewydolnością nerek i chorobami pokrewnymi. To kołobrzeska stacja dializ. Właśnie wtedy do szczecińskiego szpitala trafiło kilka osób, u których test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Osoby te zakwalifikowano, jako pacjentów w stanie ciężkim wymagających hospitalizacji.

Niestety najgorsze dopiero przed nami. Z dnia na dzień liczba zakażonych osób wirusem COVID-19 w Polsce wzrasta. Zgodnie z prognozami z maja 2020 roku ilość osób zakażonych może wzrastać w bardzo szybkim tempie. Czy powinniśmy się przygotować na jesienną falę zakażeń?
Apelujemy, dbajcie o dystans społeczny, dezynfekcję dłoni i noszenie maseczek. Nic więcej nie możemy zrobić, ale stosowanie się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych skutecznie pomoże nam ograniczyć szybki wzrost zakażeń i uchroni szpitale przed oblężeniem.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Ponad godzinę strażacy usuwali plamę oleju

Published

on

Ponad godzinę strażacy usuwali plamę oleju

Pojazdy, którym daleko do bycia sprawnymi, czyli po prostu tak zwane „trumny na kołach” to niestety wciąż zmora polskich drug. Takie pojazdy nie tylko ze względu na słaby stan techniczny stanowią zagrożenie dla poruszających się nimi kierowców i ich współpasażerów, ale również innych uczestników drogi. Przykładem zagrożenia stwarzanego przez pojazdy w złym stanie technicznym mogą być pojawiające się wycieki płynów eksploatacyjnych. Z takim właśnie zdarzeniem przez ponad godzinę z ogromnym zapałem i poświęceniem starali się uporać strażacy na Rondzie Jantarowym, pomiędzy ulicą Żurawią i Toruńską, gdzie strażacy usuwali sporą plamę oleju. Zabezpieczono studzienki kanalizacyjne i ściągano substancję ropopochodną z jezdni, gdzie pozostawił ją kierowca jednego z niesprawnych pojazdów. Najechanie na tak dużą plamę oleju może spowodować uślizg kół samochodu, a nawet niebezpieczną w skutkach wywrotkę, jeżeli najechałby na nią kierowca jednośladu. Tego typu wyciek może być również szczególnie niebezpieczny nie tylko dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również środowiska naturalnego.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Obywatel Niemiec wymusił pierwszeństwo

Published

on

Dziś w godzinach popołudniowych doszło do kolizji w centrum miasta, na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Dworcową i Armii Krajowej. Poruszający się ciemnym audi kierowca z niemieckim obywatelstwem jadący od strony hotelu "Skanpol" będąc na drodze podporządkowanej doprowadził do stłuczki z czerwonym hyundaiem, który poruszał się prawidłowo na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce została wezwana jednostka policji. Po oględzinach miejsca zdarzenia jednoznacznie uznano, że winien kolizji jest obywatel Niemiec i został on ukarany mandatem karnym. Na szczęście kolizja nie była na tyle duża aby utrudnić ruch w tym miejscu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, ponieważ warunki pogodowe jakie dzisiaj panują na drodze nie są korzystne. Padający deszcz może spowodować spore utrudnienia w czasie jazdy, również w takiej sytuacji kiedy jesteśmy na skrzyżowaniu może on spowodować ograniczenie widoczności stąd biorą się takie kolizję jak ta dzisiejsza.

Dziś w godzinach popołudniowych doszło do kolizji w centrum miasta, na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Dworcową i Armii Krajowej. Poruszający się ciemnym audi kierowca z niemieckim obywatelstwem jadący od strony hotelu „Skanpol”  będąc na drodze podporządkowanej doprowadził do stłuczki z czerwonym hyundaiem, który poruszał się prawidłowo na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce została wezwana jednostka policji. Po oględzinach miejsca zdarzenia jednoznacznie uznano, że winien kolizji jest obywatel Niemiec i został on ukarany mandatem karnym. Na szczęście kolizja nie była na tyle duża aby utrudnić ruch w tym miejscu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, ponieważ warunki pogodowe jakie dzisiaj panują na drodze nie są korzystne. Padający deszcz może spowodować spore utrudnienia w czasie jazdy, również w takiej sytuacji kiedy jesteśmy na skrzyżowaniu może on spowodować ograniczenie widoczności stąd biorą się takie kolizję jak ta dzisiejsza.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl