Connect with us

Published

on

Funkcjonariusze Policji Kołobrzegu bardzo chętnie odchodzą na popularne „L4” – czyli zwolnienia chorobowe, jaka jest przyczyna częstego pobierania zaświadczeń przez mundurowych?

Duża ilość pobieranych zaświadczeń lekarskich przez funkcjonariuszy Policji w Kołobrzegu.

Problem odchodzenia funkcjonariuszów na zwolnienia chorobowe nieustannie rośnie, zazwyczaj pod pretekstem kiepskiego samopoczucia, sytuacja jest bardzo niepokojąca z uwagi na dużą ilość komend czy też komisariatów policyjnych a kolosalne zmniejszenie chętnych rekrutów do służby państwu. Nie brakuje również funkcjonariuszy osiągających wiek emerytalny i tym samym kończących pracę w Policji. Wszystko to sprawia, że na stróży prawa spadają wielogodzinowe etaty i coraz więcej kompetencji.

W Komendzie Powiatowej Policji Kołobrzeg kłopot jest szczególnie dotkliwy z racji, iż ponad 50 procent funkcjonariuszy Policji ze wszystkich oddziałów regularnie odchodzi na zwolenia chorobowe, co skutkuje brakami w kadrze patrolującej miasto, pilnującej odpowiednie poruszania się po ruchu drogowym czy też tych, którzy odpowiadają za łapanie przestępców i dochodzenia śledcze. Sytuacja jest na tyle poważna, że korzystający z zaświadczeń lekarskich mogą oczekiwać odrzuceń kolejnych zwolnień. Funkcjonariusze Kołobrzegu jednak bagatelizują problem i uważają, że jego skala jest wyolbrzymiana, a zwolnienia jak najbardziej im przysługują i mają prawo z nich korzystać w przypadku decyzji o stanu zdrowia policjantów właściwym do udzielenia zaświadczenia.

Kołobrzeżanie mogą być jednak nadal spokojni — pracujących funkcjonariuszy w Kołobrzegu jest pomimo wszystko nadal odpowiednia ilość i bezpieczeństwo mieszkańców miasta na ten moment nie jest w żadnym stopniu zagrożone. Źródło problemu dużej ilości zwolnień lekarskich prawdopodobnie leży po stronie protestów polskich stróży prawa. Policjanci domagają się zrealizowania wielu deklaracji obecnej partii rządzących dotyczących policji. Posterunkowi oczekują między innymi obniżenia okresu do 15 lat służby do osiągnięcia wieku emerytalnego, zwiększenie płac, podwyżki za godziny wykraczające poza obowiązkowe i wypłaty za zwolnienie chorobowe nieróżniące się od standardowych stawek. Policja jednak w dalszym ciągu nie doszła do porozumienia z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Artykuł powstał dzięki portalowi EKG Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl