Connect with us

Published

on

Szpital Wojskowy w Wałczu dostanie dwa miliony złotych na zakup rezonansu magnetycznego!

Szpital Wojskowy w Wałczu dostanie dwa miliony złotych na zakup rezonansu magnetycznego!

Świetna wiadomość dla pacjentów! Ministerstwo Zdrowia zadeklarowało, że Szpital Wojskowy w Wałczu otrzyma dotację w wysokości 2 milionów złotych. Wiadomość przekazał wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński. Środki trafią na konto szpitala w przyszłym roku i będą przeznaczone na zakup rezonansu magnetycznego.

Nowoczesna diagnostyka w szpitalu w Wałczu

Mieszkańcy Wałcza i okolicy są zadowoleni – w Szpitalu Wojskowym w końcu pojawi się nowoczesny rezonans magnetyczny, który znacznie ułatwi diagnozowanie pacjentów. Pieniądze przeznaczone na zakup rezonansu mają pochodzić ze środków, dedykowanych na zwiększanie dostępności pacjentów do badań. Jak wspomniał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, projekt wsparł wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz. „Po moich rozmowach z panem wojewodą, złożyliśmy wniosek do komitetu monitorującego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, żeby dofinansować kwotą dwóch milionów złotych projekt wyposażenia szpitala w rezonans magnetyczny oraz przygotowania pod tym kątem pomieszczeń. To jest projekt o łącznej wartości około pięciu milionów złotych, z tego dwa miliony są ze środków ministerstwa. To jest element szerszego programu zwiększania dostępności do badań diagnostycznych” – mówił wiceminister.

Czy 2 miliony złotych wystarczą na zakup?
Rezonans magnetyczny to aparat służący do nowoczesnej diagnostyki, jednak jego wadą jest wysoka cena. Niestety, 2 miliony złotych dotacji to niewystarczające środki na zakup nowoczesnego sprzętu i przystosowanie pomieszczeń szpitala do jego obsługi. Dyrektor szpitala twierdzi, że pozostałą kwotę placówka będzie ubiegała się między innymi w resorcie obrony narodowej. Rezonans pozwoli na unowocześnienie szpitala w Wałczu i znacznie ułatwi życie pacjentów. Obecnie na badanie pacjenci muszą jeździć aż do Piły. Nie wszyscy są na tyle sprawni, by dało się ich bezpiecznie przetransportować na miejsce. Dzięki nowemu rezonansowi zwiększy się dostępność do badania, będzie można zaoszczędzić czas i co najważniejsze, pacjenci będą mieli dostęp do znacznie szybszej diagnostyki – jest to bardzo ważne w ich leczeniu.

Artykuł powstał dzięki portalowi pożyczka na święta

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Pandemia rozkwita przenosi się z kwiatka na kwiatek

Published

on

PANDEMIA ROZKWITA kOŁOBRZEG

Co tu dużo pisać wystarczy spojrzeć na zdjęcia i zobaczyć te tłumy w nadmorskich kurortach Kołobrzeg, Grzybowo, Mileno masa ludzi przyjechała odpocząć niby nic, ale się pytam po co było zatrzymywać gospodarkę skoro w szczytach epidemii wypuścili ludzi na rzeź.

Odpowiedź jest chyba tylko jedna WYBORY 🙂

PANDEMIA ROZKWITA kOŁOBRZEG

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Koronawirus. Czechy uznały Śląsk za obszar o wysokim zagrożeniu

Published

on

Koronawirus. Czechy uznały Śląsk za obszar o wysokim zagrożeniu

Czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało w piątek 12 czerwca, że województwo śląskie w Polsce zostało uznane za obszar o wysokim zagrożeniu epidemicznym, co oznacza, że nie obejmie go przywrócenie 15 czerwca normalnego ruchu granicznego. Czeskie urzędy będą wymagać testów na COVID-19.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Afera ministra Zdrowia – Szumowski Investment sp zoo i wspólnicy

Published

on

Afera ministra Zdrowia - Szumowski Investment sp zoo i wspólnicy

Badamy powiązania i  firmę Szumowski Investment sp zoo, objęte  udziały w spółce Szumowskiej Invest o wartości odpowiednio pan Szumowski Łukasz 12000 zł pani Anna Szumowska 12000 zł,  Marcin Szumowski 2800 zł.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl