Connect with us

Published

on

Wyczułeś na skórze swojego pupila niepokojące zgrubienia? A może zauważyłeś u niego problem wzmożonego wypadania sierści? Bardzo możliwe, że pupila dotknęło schorzenie dermatologiczne. Twoja interwencja jest niezbędna do poprawienia jego stanu zdrowia.

 

Co na zewnątrz, to wewnątrz

Często objawy dermatologiczne to tylko efekt uboczny tego, co dzieje się wewnątrz organizmu. Zwierzaki dotyczy ta sama zasada. Mogło się np. zdarzyć, że Twój pies dostał uczulenia na jakiś składnik wcześniej podawanej karmy. Coraz częściej mówi się o alergiach psów na zboże. Dlatego, jeśli nie masz jeszcze diagnozy, co dolega psiakowi, podaj mu karmę bez zbóż. Dzięki temu z pewnością zmniejszysz dostęp psa do potencjalnych alergenów. Potem niezwłocznie wybierz się z nim do weterynarza. W gabinecie, poza podstawowym, powierzchownym badaniem, lekarz zapewne zleci specjalistyczne badania krwi. Dzięki temu będziesz mógł poznać przyczynę schorzenia.

Zdarza się również, że psy starzejące się, mają zmiany skórne, które przybierają formę łagodnych lub złośliwych guzków. Wówczas można zrobić niewiele poza obserwacją stanu zdrowia zwierzaka. Jeśli natomiast są to ranki, zmieniające się w strupy, być może mamy do czynienia z zaburzeniami autoimmunologicznymi lub psychicznymi. W tym pierwszym wypadku, organizm psa sam ze sobą walczy, a w tym drugim, pies może odreagowywać stres, np. nadmiernie się drapiąc, czy gryząc. Przyczyn pojawienia się niepokojących objawów skórnych jest wiele, dlatego konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

Dobry właściciel, czujny właściciel

Należy także pamiętać, że jako właściciel powinieneś dbać o zdrową dietę psa oraz jego dobre samopoczucie. Pies powinien wychodzić na regularne spacery, czuć, że jest kochany i zaopiekowany. To znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wszelkiego rodzaju schorzeń. Na wszystko inne po prostu nie masz wpływu i wówczas zwierzaka musisz oddać w ręce weterynarza. Staraj się jednak działać wszędzie tam, gdzie istnieje pole do manewru. Twój pies bez Twojej czujności nie zdiagnozuje, co mu dolega i nie wybierze się sam do lekarza.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z: sklepzkarmami.pl/

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl