Akcja pod nazwą „Godzina dla Szczecina” ma na celu stworzenia czegoś dobrego dla Szczecina.

Akcja pod nazwą „Godzina dla Szczecina” ma na celu stworzenia czegoś dobrego dla Szczecina. Co to jest za akcja? Jaką nosi nazwę? Na czym ona polega? Kto może wziąć w niej udział? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi na te pytania.

Masz godzinkę? Działaj!

Już w ten weekend odbędzie się rewelacyjna akcja pod nazwą „Godzina dla Szczecina”. Akcja ta ma na celu stworzenia czegoś naprawdę dobrego właśnie dla Szczecina. Jest to akcja społeczna, w której mogą brać udział całe grupy, ale również osoby indywidualne. Pomysły te mają wnieść coś dobrego zarówno dla miasta Szczecin, jak i jego mieszkańców. Warto wziąć w tej akcji udział, między innymi dlatego, że najlepsze pomysły zostaną nagrodzone. Jednak należy wiedzieć również, że jest to naprawdę rewelacyjna akcja społeczna, która tak naprawdę może wnieść ogromną radość. Akcje społeczne potrafią wiele nauczyć a w szczególności dzieci, ponieważ można im w ten sposób pokazać, co jest w życiu tak naprawdę ważne, że istotna jest pomoc drugiemu człowiekowi, że warto innym pomagać, ponieważ dobro zawsze wraca. Jak już wyżej zostało wspomniane, w akcji tej mogą brać również grupy, także akcja ta zbliża i jednoczy na przykład całe rodziny. Jest to idealna możliwość i szansa, aby rodziny spędziły ze sobą wspólnie czas i zrobiły coś dobrego dla mieszkańców Szczecina, jak również dla jego mieszkańców. Także jak widać, akcja ta ma same pozytywne strony, dlatego też należy opuścić swoje ulubione seriale, wziąć za rękę, mamę, tatę, siostrę, brata, przyjaciela, kolegę, babcie, dziadka itd., i podczas tej akcji stworzyć swój własny pomysł, a kto wie, może to właśnie Wasz pomysł zwycięży i zostanie odpowiednio nagrodzony, jedno jest pewne, najlepsze pomysły otrzymają nagrody.

Już po raz siódmy akcja ta została zorganizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Polit es, do udziału w tej akcji są zaproszone wszystkie osoby, każdy pomysł jest mile widziany, najważniejsze jednak jest to, że jest naprawdę wiele chętnych, a to świadczy o tym, że jest mnóstwo osób, które chcą zrobić coś społecznie dobrego w Szczecinie. Jak już wyżej zostało wspomniane, akcja ta jest dostępna dla każdego, mogą wziąć w niej udział dzieci, młodzież, dorośli, rodziny, kluby, klasy, koła, towarzystwa, organizacje, instytucje, osoby indywidualne, grupy formalne i grupy przyjaciół czy znajomych, także każdy, kto chce mieć na swoim koncie dobry uczynek, jak najbardziej jest mile widziany.
Cała ta akcja odbędzie się między 26 a 28 października dla przypomnienia nosi ona nazwę przeznacz „Godzinę dla Szczecina”. Oczywiście wszyscy organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają do wzięcia udziału w tej akcji, zależy im na tym, żeby to była również świetna zabawa, a także miłe spędzenie czasu. Oczywiście każdy pomysł będzie wzięty pod uwagę, ważne, aby wywoływał on uśmiech na twarzach i sprawił, że będzie on naprawdę pozytywny zarówno dla miasta Szczecin, jak i jego mieszkańców. Mogą być to naprawdę różne pomysły, jednak trzeba pamiętać o tym, że muszą być one pożyteczne, na przykład może to być pomysł na coś, co jest w danej chwili potrzebne, a nawet niezbędne mieszkańcom Szczecina, ale również mogą to być pomysły, które będą związane z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi, którym również bardzo często czegoś brakuje i właśnie dla nich można również coś stworzyć, aby żyło im się lepiej. Także wachlarz pomysłów może być naprawdę szeroki. Przysłowie mówi, że co dwie głowy to nie jedna, dlatego też warto zabrać ze sobą każdego, zorganizować burzę mózgów, i wymyślić innowacyjny pomysł, który się wszystkim spodoba, a w dodatku będzie on przydatny w Szczecinie i zostanie oczywiście odpowiednio nagrodzony.

W poprzednich latach było naprawdę wiele ciekawych pomysłów, między innymi uczestnicy gromadzili się na ulicach i rozdawali przechodniom pierniczki, a także mówili im komplementy, bardzo przydatną rzeczą było to, że były sprzątane groby, wielu osobom ułatwiło to sprawę, ponieważ nie musieli się już o to martwić, oczywiście nie zapomniano o swoich czworonożnych przyjaciołach, ponieważ była zbierana karma, a także budowano domki dla bezdomnych zwierząt, bardzo fajnym pomysłem było również to, że przechodni czy rowerzyści w końcu mogli być bezpieczni, ponieważ zostały im rozdane odblaski w ciemnych zaułkach, ponadto został zagrany spektakl teatralny, przechodniom na ulicy umilano czas śpiewem. Także jak widać pomysłów było naprawdę wiele.

Oczywiście cała ta akcja ma swoje odpowiednie wymogi i zasady, przedstawiają się one w ten sposób, że należy ją udokumentować zdjęciem z weekendowym wydaniem „Kuriera Szczecińskiego” z 26 października. Ponadto ważne jest również to, żeby jej opis, wraz ze zdjęciem, został wysłany do środy – 31 października (do godz. 12), na adres biuro@polites.org.pl. Wśród działań realizowanych w ramach „Godziny dla Szczecina” poprzez zostanie przeprowadzone głosowanie pośród internautów, którzy wybiorą zwycięzcę i otrzyma nagrodę publiczności, zostanie ona ufundowana przez Stowarzyszenie Polit es. Nagrodę Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzyma akcja, którą wybierze komisja konkursowa. Także już 7 listopada wszyscy poznamy zwycięzców.

Artykuł powstał dzięki portalowi Twój Szczecin

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–