Connect with us

Published

on

W niedzielę zostanie zorganizowany XIV Ekumeniczny Bieg Charytatywny, dla chorej Anny Jóźwiak. Na co choruje Anna Jóźwiak? Jak można jej pomóc? Jak będzie wyglądał bieg? Kto może wziąć w nim udział? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym każdy znajdzie odpowiedź na te pytania.

Pobiegnij – pomóż Ani

W niedzielę zostanie zorganizowany XIV Ekumeniczny Bieg Charytatywny, na który serdecznie zaprasza Szczecińska Inicjatywa Ekumeniczna, która została stworzona przez Kościoły chrześcijańskie różnych wyznań. Oczywiście co roku cały dochód jest przeznaczany na inny cel, jednak w tym roku, cały dochód z niego oczywiście mogą być to dobrowolne datki, tyle ile na kogo stać, zostanie przeznaczony Annie Jóźwiak, której jest bardzo potrzebna jak najszybsza rehabilitacja.

Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział, w biegu powinien wiedzieć, że odbędzie się on na Arkonce, zapisy wszystkich uczestników biegu będą przyjmowane od godz. 14. Także przez godzinę od 14 do 15 będą przyjmowane zgłoszenia, a o godzinie 15 zacznie się bieg. Oczywiście w zawodach mogą wziąć udział zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, oczywiście dla każdego jest przygotowana zupełnie inna trasa, jeżeli chodzi o długość. Przedstawia się ona w następujący sposób, że dla dzieci do lat siedmiu przygotowano trasę 200 m, do lat 14 – 1700 metrów, dla młodzieży i dorosłych – 5 km. Ważną informacją jest to, że żaden z uczestników nie musi ponosić żadnych kosztów, związanych z opłatą startową, jednak poza biegiem będą czekały różne dodatkowe atrakcje, z których naprawdę warto skorzystać.

Jak już wyżej zostało wspomniane, cały ten Bieg Charytatywny jest zorganizowany dla Anny Jóźwiak. Jest to młoda kobieta, która ma jedynie 33 lata, mimo swojej choroby jest szczęśliwą żoną i spełnioną matką. Bardzo długo żyła tak jak zdrowy człowiek, nawet by nie pomyślała, że zachoruje na, tak poważną chorobę, ponieważ na początku lipca nagle zachorowała na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Niestety choroba ta nie rozwijała się powoli, wręcz przeciwnie bardzo agresywnie postępowała. Anna Jóźwiak była w śpiączce farmakologicznej, jednak kiedy została z niej wybudzona niestety, ale do tej pory ma całkowity niedowład mięśni, uczy się wszystkiego od nowa, walczy, ponieważ wie, że ma dla kogo żyć, że czeka na nią rodzina. Anna Jóźwiak nie jest jedyną osobą, która cierpi na autoimmunologiczne zapalenie mózgu, ponieważ zaburzenie to jest uważane za stosunkowo częste i jeżeli chodzi o obecność nowotworu, to jest to wręcz oczywiste. Inaczej wyglądało to w dawnych czasach, ponieważ w przeszłości choroba ta była uważana za bardzo rzadką chorobę, prawie zawsze była związaną z rakiem, a ponadto była chorobą odporną na leczenie.

Każdy, kto cierpi na ten rodzaj choroby, może mieć różnego rodzaju zaburzenia, które dotyczą zarówno układu limbicznego, pnia mózgu, móżdżku, rdzenia kręgowego, jak i korzenia czuciowego nerwu rdzeniowego, oraz mięśniówki jelita.

Najczęściej bywa tak, że stan pacjentów pogarsza się bardzo szybko, ponadto osoby chorujące na autoimmunologiczne zapalenie mózgu tak naprawdę kompletnie nic nie może zrobić samodzielnie przy sobie i wymaga intensywnej opieki. Osoby cierpiące na tę chorobę borykają się z zaburzeniem pamięci, nagłymi zmianami zachowania, pojawiają się zaburzenia poznawcze i psychozy, także chorzy kierowani są do lekarzy psychiatrów. Oczywiście istnieje szansa, że można całkowicie wyjść z tej choroby, jednak aby mogło do tego dojść, najważniejsze jest to, aby została ona jak najszybciej zdiagnozowana, ponadto powinny być również jak najszybciej wdrożone odpowiednie leczenie oraz rehabilitacja. Ma to naprawdę ogromny wpływ na to, że większość pacjentów wraca do pełni zdrowia.

Partnerami organizatora biegu, Szczecińskiej Inicjatywy Ekumenicznej, są: MojeBezrzecze.pl, RAZ Szczecin, Stowarzyszenie My w Gminie Dobra.
Dlatego też wszyscy organizatorzy biegu serdecznie wszystkich zapraszają do wzięcia udziału w tym biegu. Jest to rewelacyjny sposób na spędzenie czasu, a także zrobimy coś dobrego dla innej osoby. Warto zauważyć, że Anna Jóźwiak w życiu by się nie spodziewała, że kiedykolwiek mogłaby zachorować na taką właśnie chorobę, jest osobą młodą, pełną życia, matką oraz żoną, ma jeszcze wiele do zrobienia a przed nią długa rehabilitacja, dlatego też każdy powinien wesprzeć ją w tej rehabilitacji.

Jak wiadomo, choroba nie wybiera, tak naprawdę nie wiemy, czy przypadkiem kogoś z nam nie dopadnie ta lub inna choroba. Należy wiedzieć również o tym, że dobro wraca, dlatego właśnie należy czynić to dobro, ponieważ może być tak, że my w przyszłości również będziemy potrzebowali pomocy, ponieważ na chorobę tak naprawdę nie mamy wpływu, jednego dnia jesteśmy zupełnie zdrowi, a drugiego dnia, nie możemy się podnieść z własnego łóżka, i wtedy również w naszym celu może zostać zorganizowana właśnie taka lub inna akcja, która nam pomorze w leczeniu. Oczywiście najlepiej być jak najdalej od wszelakich chorób, jednak każdemu należy pomagać w walce z chorobą, także w tym momencie tej pomocy oraz wsparcia potrzebuje Anna Jóźwiak, więc należy jej pomóc w walce z tą chorobą, aby mogła się cieszyć swoim dalszym życiem wspólnie z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

Artykuł powstał dzięki portalowi Widomości Szczecin

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl