Connect with us

Published

on

Dla pracowników biura, w Szczecinie i Koszalinie oraz w punkcie w Szczecinku, szykują się zmiany. Przyjechałeś na rowerze do pracy? Zapłacą ci za to? Jaka to będzie kwota? Jak to będzie działać? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi na te pytania.

Przyjechałeś na rowerze do pracy? Zapłacą ci za to!

Dla wszystkich pracowników biura, w Szczecinie i Koszalinie oraz w punkcie w Szczecinku, szykują się ogromne zmiany. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie będzie płacił swoim pracownikom za przyjazd do pracy na rowerze. Będzie można zarobić 3 zł dziennie. Pomysł ten został wprowadzony oczywiście z myślą o pracownikach, ponieważ według Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pracownicy właśnie poprzez jazdę na rowerze, a w tym przypadku poprzez przyjazd do pracy na rowerze, będą oni nie tylko bardziej zadowoleni, ale również zostanie zniwelowany codzienny stres, który bardzo często wynikał między innymi z przyjazdu do pracy samochodem. Ponadto jest to naprawdę idealne rozwiązanie również dlatego, że jak wiadomo, ruch to zdrowie, dlatego taki poranny ruch na rowerze pośród pracowników w Szczecinie ma pozytywnie wpłynąć na ich zdrowie, kondycję oraz samopoczucie, ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu dużo czystsze będzie również środowisko, ponieważ jak wiadomo, samochodów i spalin w Szczecinie nie brakuje.

Głos w tej sprawie zabrał Konrad Czarnecki, który jest specjalistą ds. Promocji i Komunikacji WFOŚiGW w Szczecinie, w swojej wypowiedzi dodał, że wszyscy pracownicy biura w Szczecinie i Koszalinie oraz w punkcie w Szczecinku, powinni nastawić się, a także przygotować do tego, że będą otrzymywać dodatek do pensji, który będzie wynosił 3 złote netto dziennie, jak już wyżej zostało wspomniane, dodatek ten będzie dotyczył tych osób, które przyjadą do pracy rowerem. Wszyscy Ci pracownicy otrzymają ten dodatek już w najbliższych miesiącach. Jednak nie jest jeszcze znana dokładna data wprowadzenia tego udogodnienia. Także zapewne jest to pewna motywacja dla wielu pracowników.

Jak ma to działać?
Ma to wyglądać w taki sposób, że pracownicy, którzy przyjadą do pracy rowerem, będą się oznaczać na specjalnie przygotowanej w tym celu liście, oczywiście będzie ona weryfikowana przez kierownika zespołu.
Konrad Czarnecki uważa, że jest to rewelacyjne rozwiązanie, ponieważ wpłynie ono pozytywnie na wszystkich pracowników w biurze, twierdzi, że każdy, kto przyjedzie rowerem, poprawi w ten sposób, nie tylko swoją kondycję, ale również, będzie znacznie wydajniejszy podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych, ponadto fundusz, który już niebawem zostanie wprowadzony ma również na celu to, aby zostało ograniczone pośród pracowników nieobecności w pracy. Oczywiście każdy dodatkowy rower zamiast samochodu bardzo pozytywnie wpływa na środowisko, ponieważ dzięki temu środowisko jest znacznie mniej zanieczyszczone, a co za tym idzie? Pracownicy właśnie poprzez jazdę na rowerze troszczyliby się właśnie o środowisko naturalne. Ponad każdy dodatkowy rower ograniczyłby emisję spalin, które niesamowicie zanieczyszczają środowisko, dzięki temu bylibyśmy zdrowsi ze względu na czystsze środowisko. Także każdy pracownik, który wyróżnia się aktywnością, jest naprawdę bardzo ważny dla firmy i zapewne zdecydowanie wydajniejszy.
Konrad Czarnecki zauważył, że takie rozwiązanie zostało już wprowadzone w wielu przedsiębiorstwach, właśnie poprzez wprowadzenie dodatków za dojazdy do pracy na rowerze pracownicy są nie tylko zdrowsi, ale również dużo bardziej emanuje w nich radość i zadowolenie. Także, jeżeli pracownik wytwarza pozytywne emocje, to również przekłada się to pozytywnie, na wykonywaną przez niego prace, skutkami tego jest między innymi to, że są oni bardziej efektywni i odporni na zmęczenie i stres, które dużo częściej występują u tych pracowników, którzy dojeżdżają do pracy samochodem. Taki zły nastrój bardzo często jest spowodowany tym, że wstają na ostatnią chwilę, nie zdążą wypić kawy, zjeść śniadania, bardzo często również stoją w korkach, przez co dodatkowo się denerwują, że się spóźnią do pracy. Także wprowadzenie dodatku za dojazdy do pracy rowerem to dla WFOŚiGW w Szczecinie jest zapewne promocją do aktywnego stylu życia oraz do tego, aby w sposób aktywny zaprzyjaźnić się z otaczającym środowiskiem. Zapewne wiele osób, które przeczyta ten artykuł, zada sobie pytanie, rewelacyjne rozwiązanie, zdrowy styl, życia, przy czym można dodatkowo zarobić, można powiedzieć, że jest to wręcz genialny pomysł, jednak Co ze stojakami? Szatniami do przebrania się? Prysznicami?. Ponieważ jak wiadomo, wiele osób dojeżdża spory kawałek do swojej pracy i bardzo często potrzebuje tego, aby można było się odświeżyć.

Oczywiście Fundusz cały czas pracuje nad tym i postara się wprowadzić takie jak najwygodniejsze rozwiązania, dla tych pracownikom, którzy będą przyjeżdżać do pracy rowerami.

 

 
Artykuł powstał dzięki portalowi Nowa chwilówka

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Pandemia rozkwita przenosi się z kwiatka na kwiatek

Published

on

PANDEMIA ROZKWITA kOŁOBRZEG

Co tu dużo pisać wystarczy spojrzeć na zdjęcia i zobaczyć te tłumy w nadmorskich kurortach Kołobrzeg, Grzybowo, Mileno masa ludzi przyjechała odpocząć niby nic, ale się pytam po co było zatrzymywać gospodarkę skoro w szczytach epidemii wypuścili ludzi na rzeź.

Odpowiedź jest chyba tylko jedna WYBORY 🙂

PANDEMIA ROZKWITA kOŁOBRZEG

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Koronawirus. Czechy uznały Śląsk za obszar o wysokim zagrożeniu

Published

on

Koronawirus. Czechy uznały Śląsk za obszar o wysokim zagrożeniu

Czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało w piątek 12 czerwca, że województwo śląskie w Polsce zostało uznane za obszar o wysokim zagrożeniu epidemicznym, co oznacza, że nie obejmie go przywrócenie 15 czerwca normalnego ruchu granicznego. Czeskie urzędy będą wymagać testów na COVID-19.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Afera ministra Zdrowia – Szumowski Investment sp zoo i wspólnicy

Published

on

Afera ministra Zdrowia - Szumowski Investment sp zoo i wspólnicy

Badamy powiązania i  firmę Szumowski Investment sp zoo, objęte  udziały w spółce Szumowskiej Invest o wartości odpowiednio pan Szumowski Łukasz 12000 zł pani Anna Szumowska 12000 zł,  Marcin Szumowski 2800 zł.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl