Published

on

W jaki sposób oszuści naciągają starsze osoby? Gdzie dana sytuacja miała miejsce? Jak to wyglądało? Zapraszam do przeczytania artykułu, w którym będą odpowiedzi na te pytania.

Przed oszustami alarmuje także policja w Kołobrzegu

Uwaga! Oszuści znów atakują seniorów! Prawdziwa wnuczka opisuje przeżycia swojej babci, która omal nie stała się ich ofiarą.
Każdy, kto mieszka w Kołobrzegu, powinien zachować szczególną ostrożność, ponieważ właśnie tam znajdują się oszuści, którzy poszukują swoich ofiar. Przed oszustami alarmuje także policja w Kołobrzegu. Mało by brakowało, a starsza babcia zostałaby właśnie naciągnięta przez oszustów, na szczęście bardzo dużą czujnością wykazała się jej wnuczka, która również alarmuje wszystkie osoby mieszkające w Kołobrzegu a w szczególności osoby starsze, aby zachowały naprawdę szczególną ostrożność, ponieważ jak dodaje, jej babcię o mały włos a oszuści by wkręcili, to jest również przekonana, że będą w stanie wkręcić również większość innych babć, które na pozór są bardzo ufne i szybko darzą zaufaniem nowe osoby.

Kołobrzeska policja poinformowała, że zostali poinformowani o tym, że nie raz ani nie dwa, ale o wieli próbach oszustwach. Jednak na szczęście były to tylko próby i nie doszło do oszustwa, nikt nie dał się im nabrać.
Dlatego też każdy powinien zapoznać się z tym artykułem, który zapewne da wiele do myślenia, a w szczególności pokaże, że tak naprawdę w dzisiejszych czasach i to dosłownie mówiąc w każdej sytuacji, należy zachować ostrożność. Sytuację swojej babci, postanowiła opowiedzieć jej wnuczka, po to, aby inni mieli się ku przestrodze. Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie, ponieważ do babci, która jest autorką tego zdarzenia, zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako Dźwirzyna. Babcia początkowo tak naprawdę nie wiedziała, kto mówi, dlatego też musiała się przez chwilę, zastanowić kto to jest Dźwirzyna, po chwili zastanowienia odpowiedziała babcia, do słuchawki to Ty Iwona?, bez najmniejszego zawahania kobieta potwierdziła, że tak jest Iwoną, po czym kobieta ta poprosiła o pomoc babcię, mówiąc jej, że pilnie potrzebuje gotówki w wysokości 20 tysięcy złotych. Kiedy babcia to usłyszała w pierwszej chwili, od razu odmówiła, poradziła kobiecie, że powinna o pomoc zwrócić się do swoich rodziców.

Po pewnym czasie babcia otrzymała kolejny telefon, który był od kołobrzeskiego policjanta, oczywiście tak naprawdę nie był on policjantem, który poinformował, że w Kołobrzegu jest mnóstwo oszustów, którzy właśnie krążą i chcą oszukać właśnie poprzez okradanie. Policjant w Kołobrzegu dodał, że takie telefony najczęściej otrzymują starsze osoby, oszuści, dzwoniąc do starszych osób. Policjant w trakcie rozmowy z babcią podkreślił, że jeśli babcia nie chce, żeby ją w nocy okradli, to musi pomóc ich złapać. Wnuczka oczywiście jak najlepiej mówi o swojej babci, twierdzi, że należy do tych osób, które wykazują się niesamowitym rozsądkiem, a także zawsze myśli na trzeźwo. Pierwsza rozmowa trwałą naprawdę bardzo długo, ponieważ aż godzinę. Babcia oczywiście otrzymała kit o sprawdzeniu danych policjanta pod nr 997, który wyszedł im naprawdę rewelacyjnie. Babcia była na tyle ufna, że przejęta możliwością kradzieży i chciała pomóc. Podczas rozmowy z policjantem, który się tylko podszywał za niego, nakazał babci zabrać wszystkie kosztowności, na całe szczęście babcia nie miała za wiele w domu, po czym nakazał jej, aby pojechała taksówką we wskazane miejsce. Całe to oszustwo miało wyglądać w ten sposób, że oszust, który się przedstawił babci, za policjanta dodał, że babcia będzie cały czas obserwowana i, że nic jej nie grozi i jeżeli zrobi wszystko to, co jej każe pomorze w ujęciu złodziei, gdyby ją śledzili. Na całe szczęście babcia nie pojechała na ulicę w Kołobrzegu a na ul. Plażową w swojej miejscowości. Oczywiście oszust, który się jedynie podszył za kołobrzeskiego policjanta, nie odpuszczał, cały czas kontaktował się z babcią, namawiał, a jednocześnie zachęcał do tego, aby mimo wszystko zdecydowała się pojechać na właściwą ulicę na tę, którą wcześniej wskazali. Tak naprawdę babcia została ocalona w tej całej sytuacji przez swojego kuzyna, który ją odwiedził.

Oczywiście policja została poinformowana o zdarzeniu, jakie miało miejsce. Kołobrzeska policja od razu wszczęła śledztwo, z którego wynikło, że nie jest to już pierwsza sytuacja, jaka miała miejsce tego samego dnia, ale, że dwukrotnie próbowano dokonać oszustwa, poprzez naciąganie starszych osób. Wnuczka babci jest przekonana, że skoro oszuści namierzyli jej babcie i próbowali ją naciągnąć i oszukać to również będą szukać innych ofiar właśnie pośród starszych osób, dlatego też postanowiła przedstawić tę historię po to, aby inne osoby mogły się uczyć na cudzych błędach.
Dlatego też warto również rozmawiać w szczególności ze starszymi osobami na takie właśnie tematy, ponieważ są to osoby starsze, bardzo często, naiwne, które bardzo szybko można oszukać i naciągnąć. Należy im kilkakrotnie tłumaczyć, aby nie tylko nie otwierali obcym ludziom drzwi, ale żeby nie wierzyli w tego rodzaju telefony. Niestety w szczególności na takie sytuacje są narażone starsze osoby, które mieszkają same, ponieważ jeżeli mają kogoś przy sobie, to taka osoba, od razu obroni ją przed takimi sytuacjami.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi Agencja pracy Tymczasowej

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione Maserati

Published

on

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione Maserati

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione w Berlinie luksusowe auto marki Maserati Ghibli wartości około 280 tys. zł w Koszalinie. Dzień wcześniej auto zostało skradzione w Berlinie. W związku z tym zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, jeden z nich poszukiwany był do innego postępowania. Obaj zatrzymani są obecnie przedmiotem dalszych czynności.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informacje

Wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz P tymczasowo aresztowany

Published

on

Wójt gminy Kołobrzeg tymczasowo aresztowany

Wójt gminy Kołobrzeg, Włodzimierz P., został tymczasowo aresztowany. Wszystko ma mieć związek z podejrzeniem łapówkarstwa.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne