Suplementy diety: już co drugi Polak spożywa je codziennie.

Suplementy diety: już co drugi Polak spożywa je codziennie. Czy to ma sens? Zostały przeprowadzone badania na temat suplementów diety, a dokładniej mówiąc, zostały przeprowadzone badania, jak często Polak spożywa suplementy diety. Wyniki były naprawdę zaskakujące, ponieważ trzech na czterech Polaków kupuje suplementy diety.

Suplementy diety

Suplementy diety: już co drugi Polak spożywa je codziennie. Czy to ma sens?
Zostały przeprowadzone badania na temat suplementów diety, a dokładniej mówiąc, zostały przeprowadzone badania, jak często Polak spożywa suplementy diety. Wyniki były naprawdę zaskakujące, ponieważ trzech na czterech Polaków kupuje suplementy diety.

A co drugi spożywa takie specyfiki codziennie. Warto sobie zadać już na tym etapie pytanie, czy aby te suplementy są zdrowe? I czy aby na pewno wpływają one korzystnie na nasz organizm? Czy na tle innych nacji Polacy są hipochondrykami?

Pośród Polaków coraz to bardziej popularny staje się zdrowy styl życia i wynikająca z niego profilaktyka prozdrowotna. Suplementy diety, które jak wiadomo, są ogólnodostępne na rynku, są wręcz rozchwytywane i można je kupić, dosłownie mówiąc, w każdej aptece. Ponadto suplementy diety zyskują na coraz większej popularności wśród konsumentów. Świadczy między innymi to, że coraz to częściej Polacy sięgają właśnie po suplementy diety. Wiadomo też, że to właśnie Polska jest jednym z największych europejskich rynków, to właśnie Polacy wydają najwięcej pieniędzy na suplementy diety. W tym celu został przeprowadzony raport Cheers, z którego wynika, że aż 86-proc. badanych uważa, że stosowanie suplementów diety jest korzystne dla ich zdrowia. Tak właśnie wypowiadały się osoby, które korzystają z suplementów diety.

Badania wykazują, że po suplementy diety sięga aż 72-procent Polaków, można z tego wywnioskować, że Polacy wydaja na to ponad 4 mld złotych.
Wielu Polaków tak naprawdę nie wyobraża sobie dnia, aby nie zażyć suplementów diety, ponadto suplementy diety stają się dla nich nieodzownym składnikiem zrównoważonej diety. Oczywiście zostało to potwierdzone badaniami, które zostały w tym celu przeprowadzone. Aż 72-procent badanych zadeklarowało, że jak najbardziej korzysta z suplementów, ponadto nie wyobraża sobie, że miałby przestać je barć. dodatkowo z tych 72 procent, aż 51-proc. zażywa suplementy diety codziennie. Zostało zadane pytanie do badanych, w których zapytano ich, jak oceniają efekty stosowania suplementów? Aż 86-procent w swojej wypowiedzi podkreślili, że stosowanie suplementów diety jest korzystne dla ich zdrowia.
Oczywiście znalazły się również takie osoby, które zadeklarowały, że suplementacja przynosi znaczną poprawę zdrowia, znalazł się również odsetek takich osób, które wahają się od 33-proc. w grupie badanych w wieku od 36 do 55 lat, aż do 55-proc. w grupie wiekowej 18 – 25 lat. Badania wykazały również, to, że aż 44-proc. osób uważa, że spożywanie suplementów diety jest zdecydowanie korzystne, natomiast 42-proc. twierdzi, że jest raczej korzystne. Także w taki to sposób przedstawiają się wyniki badań, jeżeli chodzi o zażywanie suplementów diety. Widać, że są one bardzo ważne a wręcz istotne dla społeczeństwa, ponadto większość z nich tak naprawdę nie wyobraża sobie dnia bez nich.
Oczywiści tak znaczne zadowolenie pośród konsumentów z efektów suplementacji przekłada się na wydane pieniądze na suplementy. W tym celu również zostały przeprowadzone badania, po to, aby sprawdzić, jak dużą ilość pieniędzy wydają konsumenci właśnie na suplementy diety. Z badań tych wynika, że poniżej 50 zł miesięcznie wydaje na suplementy diety 28-proc. badanych, 25-proc. ponosi wydatek rzędu 50 – 99 zł.

Także można wywnioskować z tego, że dla większości ich zdrowie jest rzeczą wręcz priorytetową, którą tak naprawdę stawiają na pierwszym miejscu. Okazuje się, że niemała grupa osób (22-proc) inwestuje we własne zdrowie znacznie więcej, przeznaczając na zakup suplementów od 100 do 199 złotych.

Głos w tej sprawie zabrał Wojciech Łysak, który jest założycielem marki Cheers, a także producentem witamin i minerałów premium. Wypowiedział się na temat wyników raportu. Jak sam dodał w swojej wypowiedzi, że jest to bardzo dobra informacji, że Polacy niezwykle przywiązują uwagę do tego, aby być zdrowi. Niezwykle go ta wiadomość cieszy. Podkreśla również to, że niezwykle ważne jest również to, że sama świadomość Polaków w kwestii zdrowego odżywiania jest coraz to większa. Dodał również, że bardzo zauważalne jest również to, że coraz częściej konsumenci dokonują rozważnych decyzji zakupowych, zarówno w kwestii wyborów codziennych produktów, jak i podczas uzupełniania diety wartościowymi witaminami i minerałami.

Polska w europejskiej czołówce.
Suplementy diety cieszą się naprawdę ogromną popularnością, zostały w tym celu przeprowadzone badania, na podstawie których potwierdzają dane na temat wielkości polskiego rynku suplementów oraz rosnących wydatków konsumentów. W latach poprzednich wyglądało to w następujący sposób: W 2011 r. wartość sprzedaży suplementów diety w Polsce wyniosła 3 mld złotych, w 2015 r. 3,5 mld złotych, a w 2017 r. przekroczyła 4 mld złotych. Polacy przodują w kupowaniu suplementów diety, kupują ich coraz to więcej zarówno suplementów diety, jak i leków OTC, a to wszystko dzięki temu, że ich świadomość na temat zdrowego odżywiania jest coraz to większa, ale także poprzez rosnące wydatki reklamowe producentów suplementów diety.

Badania pokazują, że wydatki, które zostały przeznaczone na promocję leków bez recepty OTC i suplementów diety prowadzone w tradycyjnych mediach od lutego 2017 roku do lutego 2018 wyniosły prawie 2 mld zł i odnotowały 16-proc. wzrost w stosunku rok do roku poprzedniego. Polski rynek suplementów diety przoduje w europejskiej czołówce pod względem wartości sprzedanych suplementów, są jednak mimo wszystko kraje, które wyprzedzają Polskę, jednak są to jedynie Włochy (europejski lider), Rosja, Niemcy, Wielka Brytania i Francja. Europejski rynek suplementów diety wyceniany jest na ponad 7 miliardów euro.

Każdy, kto spożywa suplementy diety lub planuje je spożywać, powinien wiedzieć, że suplementy diety to środek spożywczy, dlatego nie musi przechodzić badań jakościowych ani ilościowych, wymagana jest jedynie notyfikacja, czyli poinformowanie Głównego Inspektora Sanitarnego. Każdy, kto decyduje się na kupno suplementu diety, mimo wszystko w pierwszej kolejności, podczas jego wyboru, powinien kierować się składem produktu, a nie tylko jego reklamą. Na rynku jest naprawdę bardzo dużo produktów, które mają znikomy wpływ na organizm, dlatego też, kiedy decydujemy się na wybór suplementu diety, warto wybierać suplementy przebadane oraz wykorzystujące naturalne ekstrakty. Warto również widzieć o tym, że żaden suplement nie zastąpi zbilansowanej diety, ale może ją skutecznie wzmocnić.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi Wymarzona figura

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–