Connect with us

Published

on

Liczne śmiertelne kolizje ruchu drogowego w Koszalinie i Kołobrzegu. Wypadki są wręcz notoryczne. Policjanci ruchu drogowego w Kołobrzegu i Koszalinie nie ma nawet chwili odetchnienia, wypadki nawet ze skutkiem śmiertelnym na porządku dziennym, ogromna ilość kolizji niepokoi władze.

Liczne śmiertelne kolizje ruchu drogowego w Koszalinie i Kołobrzegu

W ostatnim czasie liczba wypadków na terenie powiatów — Kołobrzeg i Koszalin jest przerażająco wysoka, zjawisko zaczyna sięgać rekordową ilość w ciągu kilku ostatnich lat/ miesięcy. Funkcjonariusze Policji donośnie głoszą — kierowcy uważajcie, przewidujcie zdarzenia na drodze, poruszajcie się po jezdniach ze szczególną ostrożnością. Apele stróży prawa nie są absolutnie bezpodstawne. W okresie ostatnich kilku dni na terenie regionu w kolizjach ruchu drogowego zginęło aż 6 osób.

Pierwszy z nich miał miejsce we wsi Mścice obok Koszalina, gdzie kierowca motocykla wyjechał na skrzyżowanie niezgodnie z obowiązującymi zasadami i bezmyślnie doprowadził do wypadku z udziałem samochodu osobowego, w którym zmarła jego pasażerka. Kolejne nieszczęście wydarzyło się w we wsi Kopydłówek, a dokładnie na drodze krajowej numer 6, gdzie kierowca pojazdu marki Volkswagen wyjechał na skrzyżowanie wbrew przymusowi ustąpienia pierwszeństwa, na skutek czego śmierć poniosła dwójka osób. Następny zaś zlokalizowany był w miejscowości Nasutowo z sąsiedniego powiatu, nierozważny kierowca utracił panowanie nad pojazdem, zboczył z trasy i uderzył w drzewo, w tym przypadku wypadek śmiertelny był dla aż 3 osób.

Najczęstsze przyczyny powodujące kolizje drogowe są następujące: alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych, brawurowa jazda, przekraczanie dozwolonej prędkości, ignorowanie przepisów ruchu drogowego. Kierowcy niestety zapominają, iż poruszając się po jezdni, są oni współodpowiedzialni za inne osoby korzystające ze środków komunikacji, a także pieszych.

Kołobrzeska Policja lokalnej komendy patrolująca ruch drogowy w przeciągu zaledwie kilku ostatnich dni aktualnego miesiąca podczas ponad 100 przeprowadzonych wyrywkowych kontroli odkryła następujące łamania prawa polskiego:

-Dwóch kierowców prowadzących pojazd po spożyciu alkoholu, -Około 45 wykroczeń, -Dwie osoby kierujące samochody pomimo odebranego prawa jazdy,

Ponadto Policja z regionu Kołobrzegu i Koszalina odebrała kierowcom następujące dokumenty:

-dwa uprawnienia kierowania pojazdów, -18 dowodów rejestracyjnych.

Powyższe rzeczy w żadnym stopniu nie świadczą o odwadze, pomimo podobnym przekonaniu wielu osób a wyjątkowej głupocie. Kierowcy zbyt często mylą ruch drogowy z grą komputerową i zwykłą zabawą, co często niesie ze sobą konsekwencje kolizji i śmierci niewinnych osób.

 Artykuł powstał dzięki portalowi ale Mama

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl