Najnowocześniejsza i najnowsza porodówka jest w Słupsku

Najnowocześniejsza i najnowsza porodówka jest w Słupsku. Tu rodzi się bezpiecznie. Jakie panują tam warunki? Ile miejsc jest do dyspozycji? Jak pracują lekarze i położne? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym można znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Najnowocześniejsza i najnowsza porodówka jest w Słupsku. Tu rodzi się bezpiecznie.

Najnowocześniejsza i najnowsza porodówka jest w Słupsku

Ważną informacją jest to, że w lutym tego roku, po 16 latach, oddział ginekologiczno-położniczy znalazł swoje miejsce w Słupsku, wrócił od z Ustki właśnie do Słupska. Oddział ten jest jednym z najnowszych w kompleksie szpitala przy ul. Hubalczyków. Pacjentki bardzo chętnie decydują się na poród właśnie na oddziale ginekologiczno-położniczy w Słupsku między innymi ze względu na jego bezpieczeństwo, kompleksową obsługę, a także ze względu, że porodówka ta zalicza się do najnowocześniejszych porodówek w Słupsku. Świadczy między innymi to o tym, że d lutego w Słupsku na tym oddziale urodziło się ponad tysiąc dzieci.
Słupska porodówka zalicza się do najnowszych i to właśnie ona jest jedną z najnowocześniejszych porodówek na Pomorzu. Pośród innych porodówek wyróżnia się ona tym, że jest ona niezwykle przestronna i przyjazna kobietom i małym pacjentom, którzy przychodzą tu na świat, to właśnie między innymi dzięki temu, kobiety, które tam rodzą, czują się bezpiecznie, ze względu na pełen profesjonalizm i fachową opiekę.
Na oddziale znajdują się 54 łóżka na Patologii Ciąży, Ginekologii i Położnictwie. Na ginekologii leczone są kobiety z chorobami dróg rodnych, na patologii ciąży leżą panie, których ciąża jest zagrożona, a na położnictwie znajdują się świeżo upieczone mamy po porodach wraz ze swoimi dziećmi. Także jak widać, miejsc jest naprawdę dużo, z których naprawdę bardzo chętnie korzystają kobiety zarówno będące w ciąży, jak i kobiety już rodzące.

Świeżo upieczone, które przebywają na położnictwie, mają do dyspozycji sale dwuosobowe z własną łazienką. Jest to zapewne ogromny komfort dla wszystkich rodzących mam, chociażby z tego względu, że po porodzie mamy bardzo często czują ogromny dyskomfort, pojawiają się różnego rodzaju bóle i inne niedogodności, a taka sala dwuosobowa z własną łazienką, daje im możliwość spokoju i odpoczynku po wyczerpującym porodzie. Dzięki takim mniejszym salom jest znaczna mniejsza ilość osób odwiedzających, ponieważ jak wiadomo, duża ilość osób odwiedzających również jest bardzo mecząca dla młodych ma. W słupskim oddziale stosuje się system roomig-in, tzn. że dzieci po porodzie przebywają cały czas przy matkach. Dzięki takiemu systemowi młode mamy mają okazję jak najszybszego odnalezienia się w nowej sytuacji, a ponadto od samego początku dziecko ma ten najbliższy kontakt ze swoją matką.
Młode mamy, które decydują się na poród, właśnie w tym szpitalu mogą być pewne, że ich maluchy przyjdą na świat w naprawdę komfortowych warunkach. Trakt porodowy to cztery kameralne sale porodowe, w których znajdują się mobilne łóżka, piłki, drabinki i inne pomoce dla rodzących. Pomoce te są niezwykle ważne dla rodzących mam, ponieważ każda mama rodzi w zupełnie inny sposób, zupełnie inne rzeczy będą ją relaksowały, a także pomagały przy porodzie, dlatego też gama tych rzeczy jest naprawdę urozmaicona. Każda sala utrzymana jest w innym kolorystycznie klimacie i ma własną łazienkę. W tych salach odbywają się też porody rodzinne. Kolorystyka sali jest również niezwykle ważna dla kobiety, ponieważ również od niej w dużej mierze zależy samopoczucie kobiety rodzącej.
Oczywiście każda mama marzy o tym, aby poród przebiegł bez żadnych komplikacji i o tym, aby jej dziecko urodziło się zdrowe. Jednak wiadomo, że życie bywa różne, bywa również tak, że może dojść podczas porodu do pewnych komplikacji, na które tak naprawdę rodząca mam nie ma żadnego wpływu, dlatego też dy sytuacja z przyjściem na świat malucha komplikuje się, lekarze mają do dyspozycji specjalistyczną salę do cięć cesarskich oraz salę zabiegową, dzięki którym również można bezpiecznie przeprowadzać tzw. cesarki. Położnictwo sąsiaduje z neonatologią, gdzie trafiają noworodki potrzebujące większej pomocy w pierwszych chwilach życia. Także jak widać opieka oraz położnych jest tam na najwyższym poziomie, śmiało, można użyć słowa, że są oni wręcz perfekcyjni.

Do szpitala w Słupsku w lutym, po jego przeprowadzce, na oddział trafił też nowy sprzęt diagnostyczny. Posiada on rewelacyjne funkcje m.in. nowy aparat do USG, stanowiska do resuscytacji noworodka, system nadzoru położniczego, defibrylator, kardiomonitor, a także sfinansowane z budżetu Samorządu Województwa pomorskiego łóżka i stanowiska do pielęgnacji noworodków. Także jak widać, sprzęt ten daje naprawdę ogromne możliwości. Zarówno młode mamy, jak i ich dzieci mogą czuć się całkowicie bezpieczne właśnie dzięki temu sprzętowi, który wykonuje profesjonalne badania. Pacjentki na oddziale pozostają pod opieką wykwalifikowanego personelu, do swojej dyspozycji mają lekarzy i około 50 położnych. Przy oddziale działa Poradnia Patologii Ciąży.

Oddział ten wyróżnia się również tym, że d 1 października ma także nowego, ale doświadczonego ordynatora-dra Romana Łabędzia, który jest pod wrażeniem organizacji oddziału, niesamowicie podoba mu się sprawna i nowoczesna organizacja, jaka panuje na oddziale.
Dr Roman Łabędź w swojej wypowiedzi podkreśla, że jest mu niezmiernie miło, że będzie miał przyjemność pracować właśnie na tym oddziale, podkreśla również, że jest to dla niego niezwykle wyzwanie i, że ma nadzieję, że poradzi sobie ze sprostaniem wszystkich obowiązków, dodaje również, że zrobi wszystko, aby nie zawieść zarówno pacjentów, jak i pracujący personel. Podkreślił również, że jest bardzo zadowolony z nowoczesnego sprzętu, dodaje, że jest zupełnie nowy, bardzo dobrze dobrany, a praca na oddziale świetnie zorganizowana. Ponadto wszystkie kobiety rodzące mogą być pewne, że ą pod opieką doświadczonych położnych, które potrafią opanować każdą stresującą sytuację. Także właśnie dzięki temu doświadczeniu kobiety rodzące mogą czuć się bezpieczne, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.
Dr Roman Łabędź dodaje również, że bardzo ważny jest kontakt z pacjentkami, że w żadnym wypadku nie wolno ich bagatelizować, bardzo ważny jest wzajemny dialog z kobietą rodzącą, dlatego też niezwykle przestrzegane jest to, aby słuchać głosu i zdania pacjentek. Pacjentki mają również możliwość skorzystania ze znieczulenia do porodu, które oczywiście są im proponowane. Dzięki tym znieczuleniom kobieta jest bardziej opanowana, stonowana, czego efektem jest bardzo dobra współpraca podczas porodu. Także wpływają one bardzo pozytywnie na cały przebieg porodu.
Według dr Romana Łabędzia, wszystkie pacjentki, które decydują się na poród właśnie w tym szpitalu, mogą czuć się nie tylko w pełni komfortowo, ale również całkowicie bezpieczne. Wpływ na to bezpieczeństwo wynika między innymi z tego, że warunki lokalowe są, można powiedzieć, na najwyższym poziomie, ponadto, położne pracują wiele lat i są bardzo dobrze wyszkolone, a w dodatku wyróżniają się naprawdę ogromnym doświadczeniem i idealnym podejściem do pacjentki, lekarze są także z dużym doświadczeniem.
Cały czas aż do 9 listopada można głosować na Oddział ginekologiczno-położniczy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku ubiega się o tytuł i znak jakości „Nasze Dobre z Pomorza” w kategorii „Zdrowie i uroda”.
Każdy, kto zdecyduje, że będzie głosował, właśnie na ten oddział wystarczy, że wyśle SMS pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) o treści ND.36.

Artykuł powstał dzięki portalowi Puderniczki

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–