Connect with us

Published

on

Żmudne wkuwanie słówek z podręcznika, regułki, nudna gramatyka… Czy coś Ci to przypomina? Zapewne lekcje angielskiego w szkołach i na uczelniach. Nic dziwnego, że popularna reguła: „zakuć, zdać, zapomnieć” działa również w tym przypadku. Wykuwając wszystko na blachę, za jakiś czas zorientujesz się, że już niczego nie pamiętasz. Dlatego zamiast uczyć się angielskiego metodami tradycyjnymi, wybierz metody bezpośrednie.

 

Nie wkuwaj wszystkiego na pamięć!

Ale dlaczego? Przecież od lat właśnie tak uczyli Cię w szkole, prawda? Jeśli przygotowywałeś się do sprawdzianu, musiałeś wkuć na pamięć 50 słówek z całego działu. Oczywiście tylko te, które pojawiły się na końcu rozdziału, w sekcji podsumowującej. Ani mniej, ani więcej. A kiedy na klasówce pojawiło się słówko, do którego było kilka tłumaczeń, ale Ty wybrałeś takie, którego nie było na zajęciach, nie otrzymałeś za nie punktu.

Metody tradycyjne uczą nas myśleć podręcznikowo. Jeśli coś nie pojawiło się na zajęciach, nie możemy tego użyć. I na końcu nauki w szkole okazało się, że doskonale znasz podręcznik, ale wciąż nie znasz języka.

Nauczanie metodą bezpośrednią w przeciwieństwie do tradycyjnej nauki nie uczy nas tylko słówek i regułek. Za to pokazuje nam przede wszystkim, jak umiejętnie wykorzystać to, co już poznaliśmy. Nie uczy jedynie schematów. Jeśli poznajemy jakieś słówka, to używamy ich w danym kontekście. Wszystko po to, byśmy wiedzieli, jak przekuć teorię na praktykę. Na zajęciach poznajemy podstawowe struktury i słówka ze świata, który nas otacza. Dzięki temu potrafimy opisywać otaczającą nas rzeczywistość.

Rozmowa jest najważniejsza

Jedyny sposób, w jaki możemy nauczyć się płynnego mówienia, to oczywiście ciągła komunikacja w języku angielskim. Dlatego też lektorzy uczący metodami bezpośrednimi, przykładają wielką wagę do rozmów. Wiadomo, że na pierwszych zajęciach w grupie podstawowej nie będziemy rozmawiać o polityce. Ale rozmowy na tematy codzienne, takie jak obowiązki domowe czy choćby wizyta w sklepie, pozwolą nam oswoić się z językiem i przełamać bariery. Ale żeby tego dokonać, potrzebna nam jest dobra szkoła angielskiego.

 

Grzegorz Hanus
Powyższy artykuł powstał przy współpracy ze szkołą języka angielskiego w Częstochowie tarkowski.edu.pl.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl