Connect with us

Published

on

Niedziele handlowe 2018 PAŹDZIERNIK Sklepy zamknięte? 14.10? KALENDARZ, Niedziel handlowych, 12.10.2018 WYKAZ LISTA.Niedziele handlowe Kalendarz PAŹDZIERNIK 2018. Przed wyjściem z domu na zakupy warto zastanowić się, czy aby najbliższa niedziela, a mianowicie 14 października jest niedzielą handlową, czy też nie. Niedziele handlowe 2018 PAŹDZIERNIK Sklepy zamknięte? 14.10? KALENDARZ, Niedziel handlowych, 12.10.2018 WYKAZ LISTA. Kiedy sklepy będą otwarte? Z jakich miejsc mimo zakazu handlem będzie można skorzystać. Zapraszam do zapoznania się z artykułem, w którym można znaleźć wszystkie informacje na temat niedziel handlowych i niehandlowych.

Niedziele handlowe 2018 PAŹDZIERNIK Sklepy zamknięte? 14.10? KALENDARZ, Niedziel handlowych, 12.10.2018 WYKAZ LISTA.
Niedziele handlowe Kalendarz PAŹDZIERNIK 2018. Przed wyjściem z domu na zakupy warto zastanowić się, czy aby najbliższa niedziela, a mianowicie 14 października jest niedzielą handlową, czy też nie.
Ważną informacją jest to, że w dni z zakazem handlu zakupy będzie można zrobić między innymi w aptekach i na stacjach benzynowych. W dniach z zakazem handlu, jak najbardziej mają prawo być otwarte małe sklepiki, jednak mogą w nich sprzedawać jedynie właściciele sklepów. W tych dniach będą również otwarte takie sklepy jak Żabki i Freshmarkety. Jednak o tym, o której godzinie zostanie otwarty sklep decyzję w tej sprawie oczywiście podejmą osoby, które prowadzą poszczególne placówki.
Ważną informacją jest to, że całkowity zakaz handlu ma zacząć obowiązywać od 2020 roku. Ustalono również, że wyjątkiem ma być 7 niedziel w roku podczas wzmożonego właśnie wtedy ruch zakupowy jest najbardziej wzmożony a należeć do nich będą: trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.
NIEDZIELE HANDLOWE W PAŹDZIERNIKU 2018.
Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie, czy 14 października będzie mógł zrobić zakupy w większych supermarketach, czy też nie. Wiadomo, że najbliższa niedziela, a mianowicie 14 października 2018 roku będzie niedzielą, w której będzie obowiązywał zakaz handlu, dlatego też, aby nie poczuć rozczarowania w poranek niedzielny, kiedy otworzymy oczy i zobaczymy pustą lodówkę, to w takiej sytuacji zdecydowanie lepiej się zaopatrzyć w porządne zakupy w sobotę. Oczywiście mniejsze sklepy będą mogły być otwarte, ale tam będzie mógł sprzedawać tylko i wyłącznie właściciel sklepu.
NIEDZIELE HANDLOWE 2018 ZAKAZ HANDLU, KTÓRE SKLEPY CZYNNE W NIEDZIELĘ SPRAWDŹ LISTA NIEDZIEL.
Warto również wiedzieć o tym, że mimo tego, że właśnie 14 października 2018 roku obowiązywać będzie zakaz handlu to nie oznacza to, że wszystkie sklepy będą zamknięte. Istnieją sklepy, które właśnie tego dnia będą otwarte, dlatego też warto zapoznać się z listą tych sklepów.
Warto przypomnieć, że posłowie zdecydowali się ograniczyć handel w niedziele. Na razie jak już udało się zauważyć ograniczenie obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Jednak ma się to zmienić i to diametralnie jest to jedynie kwestią czasu. Wiadomo również, że zakaz handlu w niedzielę ma być całkowicie zabroniony. W roku 2019 ma to wyglądać w ten sposób, że tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa.
WYKAZ NIEDZIEL HANDLOWYCH W PAŹDZIERNIKU 2018:
– 7 października,
– 28 października
WYKAZ DNI WOLNYCH OD HANDLU WE WRZEŚNIU 2018
– 14 października,
-21 października.
JESZCZE PRZED WYJŚCIEM NA ZAKUPY WARTO SPRAWDZIĆ, GDZIE BĘDZIE MOŻNA ZROBIĆ ZAKUPY PODCZAS ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ
Na ten temat jest konkretna Ustawa, która mówi o zakazie handlu w niedzielę, jednak ustawa ta przewiduje 32 wyjątki od tej zasady. Także mimo tego, że w niedzielę, kiedy obowiązuje zakaz handlu będzie można skorzystać z takich miejsc jak:
– restauracje,
– lodziarnie,
– kwiaciarnie,
– kina czy stacje paliw oraz punkty pocztowe.
Oto lista obiektów handlowych, które będą funkcjonować w niedzielę: –
– sklepy z prasą,
– z biletami komunikacji miejskiej,
– z wyrobami tytoniowymi,
– z kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych,
– placówki pocztowe,
– na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych),
– w portach lotniczych,
– w strefach wolnocłowych,
– sklepy w środkach komunikacji miejskiej,
– piekarnie,
– cukiernie i lodziarnie,
– stacje paliw płynnych,
– na terenach rolno-spożywczych rynków hurtowych,
– w placówkach prowadzących skup zboża, warzyw, owoców lub mleka surowego,
– w placówkach sprzedających części zamienne i maszyny rolnicze (od 1 czerwca do 30 września).
– sklepy, w których za ladą staną sami właściciele lub członkowie ich rodzin,
– kwiaciarnie,
– handel kwiatami, wieńcami, wiązankami oraz zniczami przy cmentarzach,
– zakłady pogrzebowe,
– sklepy z pamiątkami.
Jaka kara za złamanie zakazu handlu w niedzielę (podczas zakazu handlu)?
Każdy właściciel nawet małego sklepu, zanim zdecyduje się na to, pracownik będzie sprzedawał, że w dzień wolny od handlu to powinien się zastanowić, czy aby na pewno mu się to finansowo opłaca, czy jednak nie lepiej, żeby właśnie stanął sam za ladą swojego sklepu. Kara za złamanie zakazu handlu w niedzielę (podczas zakazu handlu) jest naprawdę wysoka, ponieważ wynosi ona od 1 tys. zł do 100 tys. zł, natomiast jeżeli ustawa jest nagminnie łamana to niestety, ale skutki tego są dużo poważniejsze, ponieważ w takim przypadku grozi kara ograniczenia wolności.
SKLEPY ZAMKNIĘTE W NIEDZIELE-PAŹDZIERNIK 2018 – KTÓRE?
Warto wiedzieć, że w dniach, kiedy sklepy są zamknięte, czyli obowiązuje zakaz handlu nie należy się wybierać do takich sklepów jak: Lidl, Biedronka, Tesco, Carrefour, Auchan, Kaufland i inne.
Także jak widać, aby nie rozczarować się lub niepotrzebnie wstawać rano z zamiarem pojechania do supermarketu na zakupy warto zapoznać się z tym artykułem, który bardzo dokładnie przedstawia, które niedziele będą czynne, a które nie. Oczywiście z powyżej wymienionych miejsc jak najbardziej można korzystać. Mimo tego, że niedziele są zamknięte od handlu to nie oznacza to, że musimy siedzieć bezczynnie w domu, ponieważ możemy się wspólnie z rodziną wybrać się na przykład do kawiarni lub lodziarni na pyszne ciasto, lody czy kawę. Jest to idealne rozwiązanie na to, aby miło spędzić wspólnie czas.
Dlatego też, zanim wybierzesz się na niedzielne zakupy sprawdź wcześniej listę, kiedy sklepy będą otwarte, a kiedy zamknięte, na pewno wpłynie to pozytywnie na zorganizowanie Twojego czasu, a także zaplanowanie sobie zakupów.

Artykuł powstał dzięki portalowi skup gier

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19 w Kołobrzegu!

Published

on

Pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19 w Kołobrzegu!

Śmiertelną ofiarą koronawirusa jest 67-letni mężczyzna.

Mężczyzna, u którego wcześniej zdiagnozowano SARS-CoV-2 zmarł w szczecińskim szpitalu. Jest to pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19 w Kołobrzegu. Jak podają lekarze, zmarły pacjent miał choroby współistniejące.
Ognisko zakażeń w Kołobrzegu stwierdzono już kilka tygodni temu. W placówce zajmującą się osobami z niewydolnością nerek i chorobami pokrewnymi. To kołobrzeska stacja dializ. Właśnie wtedy do szczecińskiego szpitala trafiło kilka osób, u których test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Osoby te zakwalifikowano, jako pacjentów w stanie ciężkim wymagających hospitalizacji.

Niestety najgorsze dopiero przed nami. Z dnia na dzień liczba zakażonych osób wirusem COVID-19 w Polsce wzrasta. Zgodnie z prognozami z maja 2020 roku ilość osób zakażonych może wzrastać w bardzo szybkim tempie. Czy powinniśmy się przygotować na jesienną falę zakażeń?
Apelujemy, dbajcie o dystans społeczny, dezynfekcję dłoni i noszenie maseczek. Nic więcej nie możemy zrobić, ale stosowanie się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych skutecznie pomoże nam ograniczyć szybki wzrost zakażeń i uchroni szpitale przed oblężeniem.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Ponad godzinę strażacy usuwali plamę oleju

Published

on

Ponad godzinę strażacy usuwali plamę oleju

Pojazdy, którym daleko do bycia sprawnymi, czyli po prostu tak zwane „trumny na kołach” to niestety wciąż zmora polskich drug. Takie pojazdy nie tylko ze względu na słaby stan techniczny stanowią zagrożenie dla poruszających się nimi kierowców i ich współpasażerów, ale również innych uczestników drogi. Przykładem zagrożenia stwarzanego przez pojazdy w złym stanie technicznym mogą być pojawiające się wycieki płynów eksploatacyjnych. Z takim właśnie zdarzeniem przez ponad godzinę z ogromnym zapałem i poświęceniem starali się uporać strażacy na Rondzie Jantarowym, pomiędzy ulicą Żurawią i Toruńską, gdzie strażacy usuwali sporą plamę oleju. Zabezpieczono studzienki kanalizacyjne i ściągano substancję ropopochodną z jezdni, gdzie pozostawił ją kierowca jednego z niesprawnych pojazdów. Najechanie na tak dużą plamę oleju może spowodować uślizg kół samochodu, a nawet niebezpieczną w skutkach wywrotkę, jeżeli najechałby na nią kierowca jednośladu. Tego typu wyciek może być również szczególnie niebezpieczny nie tylko dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również środowiska naturalnego.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Obywatel Niemiec wymusił pierwszeństwo

Published

on

Dziś w godzinach popołudniowych doszło do kolizji w centrum miasta, na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Dworcową i Armii Krajowej. Poruszający się ciemnym audi kierowca z niemieckim obywatelstwem jadący od strony hotelu "Skanpol" będąc na drodze podporządkowanej doprowadził do stłuczki z czerwonym hyundaiem, który poruszał się prawidłowo na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce została wezwana jednostka policji. Po oględzinach miejsca zdarzenia jednoznacznie uznano, że winien kolizji jest obywatel Niemiec i został on ukarany mandatem karnym. Na szczęście kolizja nie była na tyle duża aby utrudnić ruch w tym miejscu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, ponieważ warunki pogodowe jakie dzisiaj panują na drodze nie są korzystne. Padający deszcz może spowodować spore utrudnienia w czasie jazdy, również w takiej sytuacji kiedy jesteśmy na skrzyżowaniu może on spowodować ograniczenie widoczności stąd biorą się takie kolizję jak ta dzisiejsza.

Dziś w godzinach popołudniowych doszło do kolizji w centrum miasta, na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Dworcową i Armii Krajowej. Poruszający się ciemnym audi kierowca z niemieckim obywatelstwem jadący od strony hotelu „Skanpol”  będąc na drodze podporządkowanej doprowadził do stłuczki z czerwonym hyundaiem, który poruszał się prawidłowo na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce została wezwana jednostka policji. Po oględzinach miejsca zdarzenia jednoznacznie uznano, że winien kolizji jest obywatel Niemiec i został on ukarany mandatem karnym. Na szczęście kolizja nie była na tyle duża aby utrudnić ruch w tym miejscu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, ponieważ warunki pogodowe jakie dzisiaj panują na drodze nie są korzystne. Padający deszcz może spowodować spore utrudnienia w czasie jazdy, również w takiej sytuacji kiedy jesteśmy na skrzyżowaniu może on spowodować ograniczenie widoczności stąd biorą się takie kolizję jak ta dzisiejsza.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl