z Kołobrzegu z kraju z powiatu

Niedziele handlowe 2018 PAŹDZIERNIK Sklepy zamknięte?

Niedziele handlowe

Niedziele handlowe 2018 PAŹDZIERNIK Sklepy zamknięte? 14.10? KALENDARZ, Niedziel handlowych, 12.10.2018 WYKAZ LISTA.Niedziele handlowe Kalendarz PAŹDZIERNIK 2018. Przed wyjściem z domu na zakupy warto zastanowić się, czy aby najbliższa niedziela, a mianowicie 14 października jest niedzielą handlową, czy też nie. Niedziele handlowe 2018 PAŹDZIERNIK Sklepy zamknięte? 14.10? KALENDARZ, Niedziel handlowych, 12.10.2018 WYKAZ LISTA. Kiedy sklepy będą otwarte? Z jakich miejsc mimo zakazu handlem będzie można skorzystać. Zapraszam do zapoznania się z artykułem, w którym można znaleźć wszystkie informacje na temat niedziel handlowych i niehandlowych.

Niedziele handlowe 2018 PAŹDZIERNIK Sklepy zamknięte? 14.10? KALENDARZ, Niedziel handlowych, 12.10.2018 WYKAZ LISTA.
Niedziele handlowe Kalendarz PAŹDZIERNIK 2018. Przed wyjściem z domu na zakupy warto zastanowić się, czy aby najbliższa niedziela, a mianowicie 14 października jest niedzielą handlową, czy też nie.
Ważną informacją jest to, że w dni z zakazem handlu zakupy będzie można zrobić między innymi w aptekach i na stacjach benzynowych. W dniach z zakazem handlu, jak najbardziej mają prawo być otwarte małe sklepiki, jednak mogą w nich sprzedawać jedynie właściciele sklepów. W tych dniach będą również otwarte takie sklepy jak Żabki i Freshmarkety. Jednak o tym, o której godzinie zostanie otwarty sklep decyzję w tej sprawie oczywiście podejmą osoby, które prowadzą poszczególne placówki.
Ważną informacją jest to, że całkowity zakaz handlu ma zacząć obowiązywać od 2020 roku. Ustalono również, że wyjątkiem ma być 7 niedziel w roku podczas wzmożonego właśnie wtedy ruch zakupowy jest najbardziej wzmożony a należeć do nich będą: trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.
NIEDZIELE HANDLOWE W PAŹDZIERNIKU 2018.
Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie, czy 14 października będzie mógł zrobić zakupy w większych supermarketach, czy też nie. Wiadomo, że najbliższa niedziela, a mianowicie 14 października 2018 roku będzie niedzielą, w której będzie obowiązywał zakaz handlu, dlatego też, aby nie poczuć rozczarowania w poranek niedzielny, kiedy otworzymy oczy i zobaczymy pustą lodówkę, to w takiej sytuacji zdecydowanie lepiej się zaopatrzyć w porządne zakupy w sobotę. Oczywiście mniejsze sklepy będą mogły być otwarte, ale tam będzie mógł sprzedawać tylko i wyłącznie właściciel sklepu.
NIEDZIELE HANDLOWE 2018 ZAKAZ HANDLU, KTÓRE SKLEPY CZYNNE W NIEDZIELĘ SPRAWDŹ LISTA NIEDZIEL.
Warto również wiedzieć o tym, że mimo tego, że właśnie 14 października 2018 roku obowiązywać będzie zakaz handlu to nie oznacza to, że wszystkie sklepy będą zamknięte. Istnieją sklepy, które właśnie tego dnia będą otwarte, dlatego też warto zapoznać się z listą tych sklepów.
Warto przypomnieć, że posłowie zdecydowali się ograniczyć handel w niedziele. Na razie jak już udało się zauważyć ograniczenie obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Jednak ma się to zmienić i to diametralnie jest to jedynie kwestią czasu. Wiadomo również, że zakaz handlu w niedzielę ma być całkowicie zabroniony. W roku 2019 ma to wyglądać w ten sposób, że tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa.
WYKAZ NIEDZIEL HANDLOWYCH W PAŹDZIERNIKU 2018:
– 7 października,
– 28 października
WYKAZ DNI WOLNYCH OD HANDLU WE WRZEŚNIU 2018
– 14 października,
-21 października.
JESZCZE PRZED WYJŚCIEM NA ZAKUPY WARTO SPRAWDZIĆ, GDZIE BĘDZIE MOŻNA ZROBIĆ ZAKUPY PODCZAS ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ
Na ten temat jest konkretna Ustawa, która mówi o zakazie handlu w niedzielę, jednak ustawa ta przewiduje 32 wyjątki od tej zasady. Także mimo tego, że w niedzielę, kiedy obowiązuje zakaz handlu będzie można skorzystać z takich miejsc jak:
– restauracje,
– lodziarnie,
– kwiaciarnie,
– kina czy stacje paliw oraz punkty pocztowe.
Oto lista obiektów handlowych, które będą funkcjonować w niedzielę: –
– sklepy z prasą,
– z biletami komunikacji miejskiej,
– z wyrobami tytoniowymi,
– z kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych,
– placówki pocztowe,
– na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych),
– w portach lotniczych,
– w strefach wolnocłowych,
– sklepy w środkach komunikacji miejskiej,
– piekarnie,
– cukiernie i lodziarnie,
– stacje paliw płynnych,
– na terenach rolno-spożywczych rynków hurtowych,
– w placówkach prowadzących skup zboża, warzyw, owoców lub mleka surowego,
– w placówkach sprzedających części zamienne i maszyny rolnicze (od 1 czerwca do 30 września).
– sklepy, w których za ladą staną sami właściciele lub członkowie ich rodzin,
– kwiaciarnie,
– handel kwiatami, wieńcami, wiązankami oraz zniczami przy cmentarzach,
– zakłady pogrzebowe,
– sklepy z pamiątkami.
Jaka kara za złamanie zakazu handlu w niedzielę (podczas zakazu handlu)?
Każdy właściciel nawet małego sklepu, zanim zdecyduje się na to, pracownik będzie sprzedawał, że w dzień wolny od handlu to powinien się zastanowić, czy aby na pewno mu się to finansowo opłaca, czy jednak nie lepiej, żeby właśnie stanął sam za ladą swojego sklepu. Kara za złamanie zakazu handlu w niedzielę (podczas zakazu handlu) jest naprawdę wysoka, ponieważ wynosi ona od 1 tys. zł do 100 tys. zł, natomiast jeżeli ustawa jest nagminnie łamana to niestety, ale skutki tego są dużo poważniejsze, ponieważ w takim przypadku grozi kara ograniczenia wolności.
SKLEPY ZAMKNIĘTE W NIEDZIELE-PAŹDZIERNIK 2018 – KTÓRE?
Warto wiedzieć, że w dniach, kiedy sklepy są zamknięte, czyli obowiązuje zakaz handlu nie należy się wybierać do takich sklepów jak: Lidl, Biedronka, Tesco, Carrefour, Auchan, Kaufland i inne.
Także jak widać, aby nie rozczarować się lub niepotrzebnie wstawać rano z zamiarem pojechania do supermarketu na zakupy warto zapoznać się z tym artykułem, który bardzo dokładnie przedstawia, które niedziele będą czynne, a które nie. Oczywiście z powyżej wymienionych miejsc jak najbardziej można korzystać. Mimo tego, że niedziele są zamknięte od handlu to nie oznacza to, że musimy siedzieć bezczynnie w domu, ponieważ możemy się wspólnie z rodziną wybrać się na przykład do kawiarni lub lodziarni na pyszne ciasto, lody czy kawę. Jest to idealne rozwiązanie na to, aby miło spędzić wspólnie czas.
Dlatego też, zanim wybierzesz się na niedzielne zakupy sprawdź wcześniej listę, kiedy sklepy będą otwarte, a kiedy zamknięte, na pewno wpłynie to pozytywnie na zorganizowanie Twojego czasu, a także zaplanowanie sobie zakupów.

Artykuł powstał dzięki portalowi skup gier

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o