Published

on

Interaktywna Mapa Inwestycji Kołobrzegu, aplikacja już do użytku dla internautów gminy. Strona Gminy Kołobrzeg jest już bogatsza o przydatną aplikację, w której użytkownicy z Kołobrzegu będą mogli sprawdzać programy wszystkich rozpoczętych i planowanych inwestycji. To nie wszystko, co oferuje Interaktywna Mapa Inwestycji, jest tego o wiele więcej!

Interaktywna Mapa Inwestycji Kołobrzegu

Radni samorządu Gminy Kołobrzeg postawili utworzyć bardzo przydatne i pomysłowe urządzenie wirtualne, w którym mieszkańcy mogą sprawdzać, na jakim etapie rozwoju są wszystkie inwestycje. Narzędzie internetowe nosi nazwę — Interaktywnej Mapy Inwestycji i jest bardzo dokładnie zaprogramowane. Aktualnie jak twierdzą władze Gminy Kołobrzeg, wprowadzone są do urządzenia dane o ponad 180 realizowanych bądź planowanych inwestycjach. Sprzęt będzie regularnie uaktualniany w przypadku rozpoczęcia bądź postanowienia prac nad kolejnymi obiektami, co może się niebawem wydarzyć po zakończeniu przetargów. Wszelkie błędy związane z internetową aplikacją będa korygowane po ich zauważeniu.

Interaktywna Mapa Inwestycji znajduje się na witrynie internetowej pod adresem www.gmina.kolobrzeg.pl, gdzie należy wybrać ikonę o zielonym kolorze z nazwą aplikacji w bocznym panelu lub można przedostać się do niej bezpośrednio pod adresem, pod którym od razu znajdziemy się w podstronie związanej z programem, czyli – www.inwestycje.gmina.kolobrzeg.pl.

Aby skonkretyzować wyniki wyszukiwania, użytkownik korzystający z Interaktywnej Mapy Inwestycji może wybrać pożądany rok realizacji inwestycji, części gminy, źródło pozyskanych na cel pieniędzy: Fundusze Unii Europejskiej, fundusze krajowe, fundusze gminne. Można również zweryfikować, jaki jest obecny status inwestycji. Program pozwala też na wyszukiwanie i przeglądanie inwestycji pod względem konkretnej kategorii, do wyboru spośród nich są: Obiekty Turystyczne, Jezdnie, Chodniki, Parkingi samochodowe, obiekty sportu i rekreacji, budynki lub też świetlice.

Mapa ma być uzupełniana na bieżąco. Każda inwestycja po kliknięciu ikonę opatrzona jest zdjęciem i podstawowymi informacjami m.in. jak koszt inwestycji, wykonawca czy zakres wykonanych prac. Do tego zostały one zinwentaryzowane zdjęciowo w postaci mniejszych lub większych galerii zdjęć ukazujących postępy prac, efekt końcowy, a w niektórych przypadkach jak dany obiekt wyglądał przed i po inwestycji.

Osoby odpowiedzialne za Interaktywną Mapa Inwestycji będą regularnie ją aktualizować, tak by znajdowały się w niej wszystkie obiekty, ponadto aplikacja pozwala na podgląd zdjęcia przestawiającego planowaną inwestycję, jego cenę, firmę pracującą nad projektem, obecnie wykonane czynności. Umieszczane zostaną również zdjęcia obecnego wyglądu inwestycji, dzięki czemu będzie można zobaczyć naocznie, co zostało już zrobione. Galeria wyposażona będzie też w obrazy danych miejsc przed rozpoczęciem inwestycji i po jej zakończeniu.

Program z całą pewnością się sprawdzi i będzie się cieszyła dużym uznaniem wśród mieszkańców Gminy Kołobrzeg.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi ale Mama
 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione Maserati

Published

on

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione Maserati

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione w Berlinie luksusowe auto marki Maserati Ghibli wartości około 280 tys. zł w Koszalinie. Dzień wcześniej auto zostało skradzione w Berlinie. W związku z tym zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, jeden z nich poszukiwany był do innego postępowania. Obaj zatrzymani są obecnie przedmiotem dalszych czynności.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne