Interaktywna Mapa Inwestycji Kołobrzegu

Interaktywna Mapa Inwestycji Kołobrzegu, aplikacja już do użytku dla internautów gminy. Strona Gminy Kołobrzeg jest już bogatsza o przydatną aplikację, w której użytkownicy z Kołobrzegu będą mogli sprawdzać programy wszystkich rozpoczętych i planowanych inwestycji. To nie wszystko, co oferuje Interaktywna Mapa Inwestycji, jest tego o wiele więcej!

Interaktywna Mapa Inwestycji Kołobrzegu

Radni samorządu Gminy Kołobrzeg postawili utworzyć bardzo przydatne i pomysłowe urządzenie wirtualne, w którym mieszkańcy mogą sprawdzać, na jakim etapie rozwoju są wszystkie inwestycje. Narzędzie internetowe nosi nazwę — Interaktywnej Mapy Inwestycji i jest bardzo dokładnie zaprogramowane. Aktualnie jak twierdzą władze Gminy Kołobrzeg, wprowadzone są do urządzenia dane o ponad 180 realizowanych bądź planowanych inwestycjach. Sprzęt będzie regularnie uaktualniany w przypadku rozpoczęcia bądź postanowienia prac nad kolejnymi obiektami, co może się niebawem wydarzyć po zakończeniu przetargów. Wszelkie błędy związane z internetową aplikacją będa korygowane po ich zauważeniu.

Interaktywna Mapa Inwestycji znajduje się na witrynie internetowej pod adresem www.gmina.kolobrzeg.pl, gdzie należy wybrać ikonę o zielonym kolorze z nazwą aplikacji w bocznym panelu lub można przedostać się do niej bezpośrednio pod adresem, pod którym od razu znajdziemy się w podstronie związanej z programem, czyli – www.inwestycje.gmina.kolobrzeg.pl.

Aby skonkretyzować wyniki wyszukiwania, użytkownik korzystający z Interaktywnej Mapy Inwestycji może wybrać pożądany rok realizacji inwestycji, części gminy, źródło pozyskanych na cel pieniędzy: Fundusze Unii Europejskiej, fundusze krajowe, fundusze gminne. Można również zweryfikować, jaki jest obecny status inwestycji. Program pozwala też na wyszukiwanie i przeglądanie inwestycji pod względem konkretnej kategorii, do wyboru spośród nich są: Obiekty Turystyczne, Jezdnie, Chodniki, Parkingi samochodowe, obiekty sportu i rekreacji, budynki lub też świetlice.

Mapa ma być uzupełniana na bieżąco. Każda inwestycja po kliknięciu ikonę opatrzona jest zdjęciem i podstawowymi informacjami m.in. jak koszt inwestycji, wykonawca czy zakres wykonanych prac. Do tego zostały one zinwentaryzowane zdjęciowo w postaci mniejszych lub większych galerii zdjęć ukazujących postępy prac, efekt końcowy, a w niektórych przypadkach jak dany obiekt wyglądał przed i po inwestycji.

Osoby odpowiedzialne za Interaktywną Mapa Inwestycji będą regularnie ją aktualizować, tak by znajdowały się w niej wszystkie obiekty, ponadto aplikacja pozwala na podgląd zdjęcia przestawiającego planowaną inwestycję, jego cenę, firmę pracującą nad projektem, obecnie wykonane czynności. Umieszczane zostaną również zdjęcia obecnego wyglądu inwestycji, dzięki czemu będzie można zobaczyć naocznie, co zostało już zrobione. Galeria wyposażona będzie też w obrazy danych miejsc przed rozpoczęciem inwestycji i po jej zakończeniu.

Program z całą pewnością się sprawdzi i będzie się cieszyła dużym uznaniem wśród mieszkańców Gminy Kołobrzeg.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi ale Mama
 

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x