Connect with us

Published

on

Świetne propozycje Rady Osiedla na inwestycję Budżetu Obywatelskiego Koszalina na parki europejskie. Koniec głosowania już niebawem istnieje duża szansa na to, że mieszkańcy Koszalina ze środków Budżetu Obywatelskiego Unii Europejskiej otrzymają atrakcyjne miejsca wypoczynku takie jak parki europejskie, Rada Osiedla niebawem podejmie decyzję.

Świetne propozycje Rady Osiedla na inwestycję

To pomysłowość osób zamieszkałych w Koszalinie i Rady Osiedla Unii Europejskiej, którzy razem stworzyli propozycję ciekawego projektu, jest nim obiekt rekreacji — Park Europejski. Ma on być postawiony na obszarze pomiędzy ulicami Holenderską, Włoską i Francuską, nieopodal utworzonego pewien czas temu kompleksu boisk ORLIK i dziecięcego placu zabaw. Jak mówi jeden z reprezentantów Rady Osiedla Adam Bochra, inwestycje zaczną być realizowane w przyszłym roku. Przewodniczący Rady Osiedla dodaje również, że są w posiadaniu odpowiednich fundusze, by wprowadzić ten plan w życie.

Koncepcja zostanie zrealizowana przy użyciu środków z Budżetu Obywatelskiego posiadanych przez Radę Osiedla Unii Europejskiej. Jak twierdzą wchodzący w skład RO, w aktualnym roku organizacja wystąpiła o dofinansowanie Unii Europejskiej, by zdobyć fundusze na budowę fundamentalnych części przyszłego parku takich jak chodniki. Członkowie zgrupowania śmiało dodają, że wszystkie niezbędne formalności są w pełni dopięte, zaznaczają, że teraz z całych sił się starają o pieniądze Unii Europejskiej i liczą również na pomoc miasta. W parku roślinność ma być bardzo zróżnicowana, zgodnie z nazwami ulic pojawić się mają rośliny charakterystyczne dla danego kraju, lecz nie zabraknie także szerokiej gamy tych rodzimych. Teren, na którym ma powstać park jest bardzo ograniczony rozmiarowo, ale pomysłodawcy uspokajają, że mają przygotowane dogodne rozwiązania odnośnie tego, jak zagospodarować obszar.

Na obszarze Parku Europejskiego powstanie odpowiednie oświetlenie, miejsca siedzące, kamery monitorujące teren, darmowe łącze do sieci Wi-Fi. Park poprzez swoją konstrukcję idealnie wizualnie połączy się z pobliskim boiskiem orlik.

Mieszkańcy Koszalina i radni mają również wiele innych pomysłów inwestycji, by wypełnić miasto obszarami roślinnymi i tych idealnych do odpoczynku i spacerów. Środki zdobyte z Budżetu Obywatelskiego mają być przeznaczone również na utworzenie parków w koszalińskich osiedlach Lubiatowo i Rokosowo. Inicjatywy cieszą się bardzo dużym uznaniem osób mieszkających w Koszalinie, ich prace są zaplanowane od 2019 roku.

Park w Rokosowie będzie naturalnym, umieszczony zostanie przy ulicy Dębowej. Obecne trasy zostaną zastąpione nowymi, o bardziej stabilnej konstrukcji, które doskonale sprawdzą się do spacerów i uprawiającym jogging. Znajdą się także wygodne siedzenia otoczone piękną roślinnością. Koszt budowy parku wynosi około 90 tysięcy złotych.

W Osiedlu Lubiatowo również powstanie park w towarzystwie urodziwej roślinności przy ulicy Pigwowej. Obszar pokryty lesistością zostanie zmodernizowany o spacerowe ścieżki i tereny służące do odpoczynku, wyciszenia. Koszt budowy jest sporo niższy od poprzednika i wynosi 50 tysięcy złotych.

Powyższe pomysły w przypadku wygranej w głosowaniu celu inwestycji z całą pewnością będą cieszyły się uznaniem mieszkańców Koszalina. Ostateczne głosy dotyczące przeznaczenia budżetu obywatelskiego oddawane są do 14 października.

Artykuł powstał dzięki portalowi porównywarka cen

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl