Connect with us

Published

on

Kolosalna Inwestycja w Koszalinie, przebudowa i modernizacja kluczowych dróg miasta. Zachodnio-Pomorski Koszalin doczeka się poważnych zmian na dobre. Inwestycje przebudowy i modernizacji dróg są w trakcie przygotowań i dalszych negocjacji, ale jedno jest pewne — dofinansowanie będzie przyznane.

Ogromna inwestycja jest w trakcie negocjacji i widnieje na liście Programu Inwestycji Transportowych Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Jest to długo oczekiwana i deklarowana przebudowa przez prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego, gdyż jak sam podkreśla, starał się o to podczas większości swojej aktualnej kadencji. Długi proces jest uwarunkowany tym, że droga obecnie nosi kategorię powiatowej, lecz po modernizacji stałaby się drogą wojewódzką, co jest kolosalnym przekształceniem i zmianą wielu aktualnych praw związanych z nią.

Jak twierdzi Piotr Jedliński, obecny prezydent miasta Koszalin modernizacja ulicy Władysława IV w miejscowości Sianów kosztować będzie aż 40 milionów złotych i stworzy połączenie od ronda na ulicy Generała Stanisława Maczka do drogi ekspresowej S6. Gdyby jednak wydatki przekroczyły przewidywane 40 milionów, swoją pomoc oferuje marszałek województwa zachodnio — pomorskiego, który postanowił, że wyłoży brakującą stawkę pieniędzy.

W późniejszej fazie inwestycji planowana jest również modernizacja drogi prowadzącej nieopodal jeziora Jamno. Aktualnie w trakcie projektowania jest ulica promowa, a po otrzymaniu dofinansowania ruszy projekt przebudowy ulicy Koszalińskiej, lecz są bardziej odległe pomysły, aktualnie na pierwszym planie jest odcinek Koszalin S6 aż do ulicy Władysława IV do miasta Sianów.

Modernizacji poddany będzie kompletna trasa wzdłuż obecnej na odcinku dróg biegnących od ronda generała Stanisława Maczka aż do drogi głównej. Przyszła droga będzie się różniła jej przebiegiem względem starej i skutecznie zastąpi mocno wyeksploatowany, pełen wgłębień i dziur asfalt. Droga będzie czteropasmową, czyli w obydwóch kierunkach północnym i południowym będą ciągnęły się po dwa, co znacznie ułatwi i przyśpieszy ruch. Oprócz nowej jezdni utworzone zostaną nowe oświetlenia, odpływy deszczowe, rury kanalizacyjne, chodnik dla pieszych, trasy prowadzące do działek letniskowych, miejsca parkingowe mieszczące około 200 pojazdów, miejsca postoju autobusów, przeprowadzone zostaną także budowy transportu rurociągowego przeprowadzających wodę i gaz. Aktualna trasa będzie służyła jedynie jako dojazdowa.

Data finalizacji projektów budowy to 30 października 2022 roku. Aktualny ruch na obszarze prac do tego czasu ma być tak zorganizowany by, jak najmniej utrudniał poruszanie się kierowcą.

Modernizacja dróg Koszalina jest słuszną decyzją, jednak nie wszyscy są przekonani czy jest ona w pełni przemyślana. Jest to mimo wszystko bardzo duży plus dla prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego, który skutecznie podnosi tym ruchem swoje szanse w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi EKG Kołobrzeg
 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ekonomiczny

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

Published

on

Pożyczka na dowód – czy warto brać ją w młodym wieku?

49% Polaków wieku od 18 do 25 roku życia uważa, że powodzi im się lepiej niż ich rodzicom w tym wieku – wynika z badania Ipsos MORI na zlecenie International Finance. Czy finansowy dobrobyt młodych Polaków to dowód ich przedsiębiorczości czy może zbytniego zadłużania? Podpowiadamy, czy na początku dorosłego życia pożyczka na dowód to dobry pomysł.

(więcej…)

5 3 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Stacja marzeń!

Published

on

Stacja marzeń!

W dzisiejszych czasach świat tak poszedł do przodu, że różnego rodzaju produkty możemy nabyć wszędzie. Jeśli wracamy z trasy i nie zdążymy do żadnego sklepu spożywczego, to możemy zajechać na stację benzynową i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Asortyment jest bardzo bogato wyposażony i w zasadzie w jednym miejscu mamy wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki temu nie musimy się stresować, że zamkną nam sklep bądź nie uda nam się kupić artykułów spożywczych, które aktualnie są nam potrzebne w domu. Jednak są pewne elementy, których tam brakuje, tylko jakie?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

ekonomiczny

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Published

on

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa jest niezbędna i bez niej nie mogłaby właściwie funkcjonować żadna gospodarka. Jest to surowiec zaliczany do jednych z najbardziej potrzebnych na świecie. Na „czarnym złocie” fortunę zdobył niejeden kraj. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na zmianach cen ropy naftowej jest niemożliwe dla indywidualnych inwestorów. Można na niej zarabiać spekulując na tym rynku z użyciem różnych instrumentów finansowych. Obecnie cena ropy naftowej gwałtownie spada, co jest między innymi spowodowane epidemią koronawirusa oraz konfliktem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji – dwóch najpotężniejszych producentów naftowej ropy. Eksperci uważają, że teraz jest najlepszy moment na to, aby w nią zainwestować. Chcesz wiedzieć jak na tym można dobrze zarobić? Sprawdź na platformie oil profit  i zapoznaj się z niniejszym artykułem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl