Kolosalna Inwestycja w Koszalinie

Kolosalna Inwestycja w Koszalinie, przebudowa i modernizacja kluczowych dróg miasta. Zachodnio-Pomorski Koszalin doczeka się poważnych zmian na dobre. Inwestycje przebudowy i modernizacji dróg są w trakcie przygotowań i dalszych negocjacji, ale jedno jest pewne — dofinansowanie będzie przyznane.

Ogromna inwestycja jest w trakcie negocjacji i widnieje na liście Programu Inwestycji Transportowych Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Jest to długo oczekiwana i deklarowana przebudowa przez prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego, gdyż jak sam podkreśla, starał się o to podczas większości swojej aktualnej kadencji. Długi proces jest uwarunkowany tym, że droga obecnie nosi kategorię powiatowej, lecz po modernizacji stałaby się drogą wojewódzką, co jest kolosalnym przekształceniem i zmianą wielu aktualnych praw związanych z nią.

Jak twierdzi Piotr Jedliński, obecny prezydent miasta Koszalin modernizacja ulicy Władysława IV w miejscowości Sianów kosztować będzie aż 40 milionów złotych i stworzy połączenie od ronda na ulicy Generała Stanisława Maczka do drogi ekspresowej S6. Gdyby jednak wydatki przekroczyły przewidywane 40 milionów, swoją pomoc oferuje marszałek województwa zachodnio — pomorskiego, który postanowił, że wyłoży brakującą stawkę pieniędzy.

W późniejszej fazie inwestycji planowana jest również modernizacja drogi prowadzącej nieopodal jeziora Jamno. Aktualnie w trakcie projektowania jest ulica promowa, a po otrzymaniu dofinansowania ruszy projekt przebudowy ulicy Koszalińskiej, lecz są bardziej odległe pomysły, aktualnie na pierwszym planie jest odcinek Koszalin S6 aż do ulicy Władysława IV do miasta Sianów.

Modernizacji poddany będzie kompletna trasa wzdłuż obecnej na odcinku dróg biegnących od ronda generała Stanisława Maczka aż do drogi głównej. Przyszła droga będzie się różniła jej przebiegiem względem starej i skutecznie zastąpi mocno wyeksploatowany, pełen wgłębień i dziur asfalt. Droga będzie czteropasmową, czyli w obydwóch kierunkach północnym i południowym będą ciągnęły się po dwa, co znacznie ułatwi i przyśpieszy ruch. Oprócz nowej jezdni utworzone zostaną nowe oświetlenia, odpływy deszczowe, rury kanalizacyjne, chodnik dla pieszych, trasy prowadzące do działek letniskowych, miejsca parkingowe mieszczące około 200 pojazdów, miejsca postoju autobusów, przeprowadzone zostaną także budowy transportu rurociągowego przeprowadzających wodę i gaz. Aktualna trasa będzie służyła jedynie jako dojazdowa.

Data finalizacji projektów budowy to 30 października 2022 roku. Aktualny ruch na obszarze prac do tego czasu ma być tak zorganizowany by, jak najmniej utrudniał poruszanie się kierowcą.

Modernizacja dróg Koszalina jest słuszną decyzją, jednak nie wszyscy są przekonani czy jest ona w pełni przemyślana. Jest to mimo wszystko bardzo duży plus dla prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego, który skutecznie podnosi tym ruchem swoje szanse w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi EKG Kołobrzeg
 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–