Ciekawostki Informacje Kołobrzeg Powiat kołobrzeski z Kołobrzegu z powiatu

Kołobrzeg królem powiatu i województwa zachodniopomorskiego w statystykach noclegów GUS.

Kołobrzeg królem powiatu i województwa zachodniopomorskiego w statystykach noclegów GUS.

Kołobrzeg nie do pokonania nie tylko w powiecie kołobrzeskim, ale także w całym województwie zachodniopomorskim, statystki GUS pokazują, że turyści nocują tam najczęściej.

Kołobrzeg królem powiatu i województwa zachodniopomorskiego w statystykach noclegów GUS

Powiat kołobrzeski, a zwłaszcza miasto Kołobrzeg cieszy się ogromnym uznaniem wśród turystów, które bezustannie rośnie, coraz więcej osób zgłasza się po noclegi w tutejszych hotelach i domach wypoczynkowych. Wyniki Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) nie kłamią, ludzie chętnie przyjeżdżają i nocują w powiecie kołobrzeskim. Region ciągle na podium i jeżeli chodzi o noclegi względem zeszłego roku, nie zapowiada się, żeby inne miejscowości go zepchnęły na niższe lokaty. Nad Kołobrzegiem tylko ogromne polskie miasta — Kraków i Warszawa.

Statystyki udostępnione przez Główny Urząd Statystyczny podają informacje na temat pierwszej połowy aktualnego roku. Jest to okres, w którym turyści chętnie podróżują. Kołobrzeg jest piękną miejscowością o atrakcyjnych turystycznych walorach, jest to świetne miejsce wypoczynku więc ciężko się dziwić, że Polacy wybierają się i wynajmują noclegi właśnie tam. Liczba noclegów poprzedniej połowie roku wynosiły 2 miliony 104 tysięcy. Warszawa i Kraków w statystykach były wyżej niewiele lepsze, bo około 875 tysięcy więcej w przypadku stolicy Polski i 402 tysięcy, jeżeli chodzi o Kraków. Różnice są naprawdę niewielkie, biorąc pod uwagę ogromną przewagę Krakowa i Warszawy względem wielkości. Za Kołobrzegiem w czołówce noclegów widniały również miasta takie jak między innymi Zakopane, Gdańsk, Wrocław czy też Poznań.

Jeżeli chodzi o ranking województw, sytuacja w poprzednim roku była podobna, turyści najchętniej nocowali w województwie małopolskim (około 6,4 milionów noclegów), następnie zachodniopomorskie (5,6 milionów noclegów) i na trzecim miejscu znalazło się województwo mazowieckie (4,3 milionów zakwaterowań). Warto zauważyć, że całe województwo mazowieckie prezentuje się w statystykach GUS sporo gorzej niż jego stolica — Warszawa, zachodniopomorskie zaś, w którym mieści się Kołobrzeg, jest chętniej wybierane przez podróżników.

W ogólnym zestawieniu statystyk GUS Powiat kołobrzeski, a zwłaszcza jego serce — Kołobrzeg mieści się bardzo wysoko, jego sytuacja jest niezmienna już od kilku lat, wyprzedzić ten region są w stanie tylko Warszawa i Kraków. Mimo faktu, że morskie miejscowości są wybierane głównie w okresie letnim, warto zauważyć, że dane, które podaje GUS, są zebrane z pierwszej połowy roku, więc obszar ten jest chętnie odwiedzany również zimą i wiosną, przyjezdni do Kołobrzegu nie ograniczają się tylko do leżenia na plaży, ale wyjeżdżają tam również, by napawać się pięknem miasta.

Województwo zachodniopomorskie zachęcające dla turystów są również Koszalin, Kamień Pomorski, Gryfice, a także Sławno. Całość statystyk GUS poznać można, pobierając je ze strony Urzędu Statystycznego.

Artykuł powstał dzięki portalowi EKG Kołobrzeg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o