Connect with us

Published

on

Kołobrzeg nie do pokonania nie tylko w powiecie kołobrzeskim, ale także w całym województwie zachodniopomorskim, statystki GUS pokazują, że turyści nocują tam najczęściej.

Kołobrzeg królem powiatu i województwa zachodniopomorskiego w statystykach noclegów GUS

Powiat kołobrzeski, a zwłaszcza miasto Kołobrzeg cieszy się ogromnym uznaniem wśród turystów, które bezustannie rośnie, coraz więcej osób zgłasza się po noclegi w tutejszych hotelach i domach wypoczynkowych. Wyniki Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) nie kłamią, ludzie chętnie przyjeżdżają i nocują w powiecie kołobrzeskim. Region ciągle na podium i jeżeli chodzi o noclegi względem zeszłego roku, nie zapowiada się, żeby inne miejscowości go zepchnęły na niższe lokaty. Nad Kołobrzegiem tylko ogromne polskie miasta — Kraków i Warszawa.

Statystyki udostępnione przez Główny Urząd Statystyczny podają informacje na temat pierwszej połowy aktualnego roku. Jest to okres, w którym turyści chętnie podróżują. Kołobrzeg jest piękną miejscowością o atrakcyjnych turystycznych walorach, jest to świetne miejsce wypoczynku więc ciężko się dziwić, że Polacy wybierają się i wynajmują noclegi właśnie tam. Liczba noclegów poprzedniej połowie roku wynosiły 2 miliony 104 tysięcy. Warszawa i Kraków w statystykach były wyżej niewiele lepsze, bo około 875 tysięcy więcej w przypadku stolicy Polski i 402 tysięcy, jeżeli chodzi o Kraków. Różnice są naprawdę niewielkie, biorąc pod uwagę ogromną przewagę Krakowa i Warszawy względem wielkości. Za Kołobrzegiem w czołówce noclegów widniały również miasta takie jak między innymi Zakopane, Gdańsk, Wrocław czy też Poznań.

Jeżeli chodzi o ranking województw, sytuacja w poprzednim roku była podobna, turyści najchętniej nocowali w województwie małopolskim (około 6,4 milionów noclegów), następnie zachodniopomorskie (5,6 milionów noclegów) i na trzecim miejscu znalazło się województwo mazowieckie (4,3 milionów zakwaterowań). Warto zauważyć, że całe województwo mazowieckie prezentuje się w statystykach GUS sporo gorzej niż jego stolica — Warszawa, zachodniopomorskie zaś, w którym mieści się Kołobrzeg, jest chętniej wybierane przez podróżników.

W ogólnym zestawieniu statystyk GUS Powiat kołobrzeski, a zwłaszcza jego serce — Kołobrzeg mieści się bardzo wysoko, jego sytuacja jest niezmienna już od kilku lat, wyprzedzić ten region są w stanie tylko Warszawa i Kraków. Mimo faktu, że morskie miejscowości są wybierane głównie w okresie letnim, warto zauważyć, że dane, które podaje GUS, są zebrane z pierwszej połowy roku, więc obszar ten jest chętnie odwiedzany również zimą i wiosną, przyjezdni do Kołobrzegu nie ograniczają się tylko do leżenia na plaży, ale wyjeżdżają tam również, by napawać się pięknem miasta.

Województwo zachodniopomorskie zachęcające dla turystów są również Koszalin, Kamień Pomorski, Gryfice, a także Sławno. Całość statystyk GUS poznać można, pobierając je ze strony Urzędu Statystycznego.

Artykuł powstał dzięki portalowi EKG Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl