Connect with us

Published

on

Emerytury 2019: Jaka będzie podwyżka emerytur i renty w 2019 WYLICZENIA TABELA NETTO I BRUTTO Waloryzacja 9.10.2018. WALORYZACJA EMERYTUR I RENT-WSKAŹNIK PROCENTOWY-SPRAWDŹ O ILE WZROŚNIE EMERYTURA?. Zapraszam do przeczytania tego artykułu w którym można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat rent i emerytur.

Emerytury 2019: Jaka będzie podwyżka emerytur i renty w 2019 WYLICZENIA TABELA NETTO I BRUTTO Waloryzacja 9.10.2018
Artykuł ten przedstawia, jak będzie wyglądać sytuacja emerytur w 2019 roku. Odpowie on również na różnego rodzaju pytania, między innymi takie jak: Jak będzie podwyżka emerytur w 2019 roku? Ile wyniesie waloryzacja emerytury i renty w przyszłym 2019 roku? O ile wzrośnie wysokość emerytury od 2019 roku? Czy wzrost emerytur i rent pomoże emerytom i będzie do realna pomoc finansowa? Znaleźć tu można wszystko na temat waloryzacji emerytur w 2019 roku. Wzrost emerytur.
Na chwilę obecną wiadomo już, o ile wzrosną emerytury w 2019 roku. Aktualnie Rząd zajmuje się wyliczeniem wskaźnika wzrostu emerytur i rent, właśnie dzięki temu każdy będzie mógł, w bardzo łatwy sposób wyliczyć o ile wzrośnie jego emerytury, czy renta. Zapewne wiele osób zadaje już to pytanie, jaki będzie wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w 2019 roku. Odpowiedź na to pytanie można sprawdzić już dziś. Na podstawie informacji, wynika, że emerytury wzrosną aż o 3,26 proc.

WALORYZACJA EMERYTUR I RENT-WSKAŹNIK PROCENTOWY-SPRAWDŹ O ILE WZROŚNIE EMERYTURA.

Będzie to zapewne szokująca informacja zdecydowanie dla wszystkich emerytów i rencistów. ZUS wysłał informację listowną do wszystkich emerytów i rencistów, w której niestety była zawarta informacja, że ma być ona niższa niż w ubiegłym roku. Ta informacja zapewne wstrząsnęła wszystkimi, ponieważ dlaczego emeryci i renciści mają otrzymywać mniej niż w poprzednim roku? Listy te poruszyły wiele emocji u adresatów.

Jedną z ważniejszych informacji na temat waloryzacji emerytur i rent jest to, że zostanie ona przeprowadzona w marcu. W wywiadzie dla TVP na temat emerytur i rent wypowiedziała się Teresa Czerwińska, która jest minister finansów, rząd Prawa i Sprawiedliwości w swojej wypowiedzi dodała, że ma w przyszłym roku zaplanowane blisko 7 miliardów złotych na waloryzację emerytur i rent. Zapewne po tej wypowiedzi wielu rencistów i emerytów zadaje sobie pytanie, Czy, aby tyle wyniesie waloryzacja rent i emerytury w 2019 roku? Także jak widać, wszystko na to wskazuje, że o tyle wzrosną emerytury i renty od przyszłego roku.

AKTUALIZACJA 8.10.2018 Emerytury 2019: Waloryzacja WYLICZENIA TABELA NETTO I BRUTTO.

Aby można było obliczyć wysokość świadczeń na przyszły rok to zarówno jak w przypadku emerytur, jak i rent oblicza się biorąc pod uwagę dwa czynniki, a mianowicie:
– inflację w gospodarstwach emeryckich-rozumieć należy to przez to, że niezbędna jest bardzo dokładna analiza, w której należy wywnioskować które produkty są wręcz niezbędne dla emerytów i rencistów, a także i ile artykuły te kosztują po inflacji.

– realny wzrost płac-aby móc wyliczyć waloryzację to niezbędne są do tego dane, które są włączane do waloryzacji, muszą być one realne, czyli, innymi słowy, dane o realnym wzroście płac pracowników. Aby móc poprawnie przeprowadzić obliczenia to wykorzystuje się dane z roku poprzedzającego waloryzację.

Także jak to będzie wyglądało po tych wszystkich obliczeniach? Renty i emerytury w Polsce w 2019 roku wzrosną o 3,26 proc. brutto. Należy to rozumieć w ten sposób, że kwota najniższej emerytury będzie wyższa o ok. 33 zł brutto. Brutto świadczenie wyniesie więc 1063,37 zł (w tym roku emeryci dostawali 1029,80 zł), a netto 904,67 zł (878,12 zł w 2018 r.)
Mimo podanych już informacji warto być cały czas na bieżąco z informacjami i bacznie ich śledzić. Każdy emeryt czy rencista zapewne czeka na to by w końcu ich emerytury, czy renty były wyższe. Są również tacy ludzie, że nie są w stanie sprawdzać sobie na bieżąco wszystkich informacji, dlatego też w tym celu powinni poprosić swoich najbliższych, by pomogli im monitorować to, co się dzieje w polityce właśnie na temat podwyżek emerytur i rent. Jednak to nie wszystko, co PiS dla nas szykuje, ponieważ planuje również wprowadzić świadczenie dla matek, które wychowały przynajmniej czwórkę dzieci. Świadczenie to byłoby idealnym rozwiązaniem dla tych matek, ponieważ ze względu na wychowanie przynajmniej czworo dzieci nie były w stanie utrzymać stałego zatrudnienia. Byłoby to w pewnym sensie tak naprawdę pewne zabezpieczenie dla tych matek, ponieważ jak wiadomo, większość pracodawców, nie przychylnie patrzy właśnie na kobiety, które są matkami, ponieważ są przekonani, że wiążą się z tego względu częste zwolnienia itp.

Dlatego też właśnie kobiety, które wychowały, większą liczbę dzieci mają problem z tym, aby utrzymać stałe zatrudnienie. Bardzo często przez to muszą zmieniać pracę lub nawet bardzo długo ich poszukiwać. Bywa również tak, że przez to, że nie mogą znaleźć tej pracy, pozostają w domu i wychowują swoje dzieci. Dlatego też zapewne właśnie takie świadczenie by się przydało tym matkom. Ponieważ jak wiadomo wychować jedno dziecko, a czworo to jest nie lada wyzwanie, poświęcenia a do tego zapewne wiąże się wiele wyrzeczeń. Bardzo często kobieta w takiej sytuacji nie może sobie pozwolić na wiele rzeczy właśnie ze względu na swoje dzieci, ponieważ to dzieci są stawiane na pierwszym miejscu, i to im właśnie chce matka zapewnić jak najlepszy byt i przyszłość a dopiero później myśli o sobie.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi skup gier
 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl