Bezpłatne autobusy w Szczecinku?

Bezpłatne autobusy w Szczecinku? Zapowiada to kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jakie pomysły oferują kandydaci? ile może kosztować darmowa jazda autobusami? Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat, w którym można znaleźć odpowiedzi na zadane pytania.

Bezpłatne autobusy w Szczecinku? Zapowiada to kandydat Koalicji Obywatelskiej.
W Szczecinku pojawiły się nowe hasła kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej. W hasłach tych mowa jest to bezpłatnych przejazdach autobusami miejskimi. Jak hasła głoszą, dzięki właśnie tym bezpłatnym przejazdom autobusowym w Szczecinku byłoby nie tylko ekologicznie, ale również tania.
Pan Daniel Rak to jeden z kandydatów na burmistrza Szczecinka. To właśnie on wyszedł z pomysłem, który przedstawił już na konwencji wyborczej KO. Podkreślił również, że jeżeli to właśnie on wygra wybory, to obiecuje wszystkim mieszkańcom Szczecinka, że na pewno wprowadzi darmową komunikację miejską i sporządzi swój pierwszy autorski budżet.
Podczas konferencji prasowej w bazie Komunikacji Miejskiej brali również udział kandydaci KO, którzy również mieli wiele do powiedzenia. Między innymi zapowiadali, że wprowadzą rozwój sieci wypożyczalni rowerów miejskich i ścieżek rowerowych.

Wiele osób zapewne zada sobie pytanie, ile może kosztować darmowa jazda autobusami?

Na to pytanie postarał się jak najlepiej wypowiedzieć Tomasz Merk, dyrektor Komunikacji Miejskiej w Szczecinku. Podczas swojej wypowiedzi dodał, że na chwilę obecną z biletów wszelkiego rodzaju ma około 2,4 miliona zł wpływów rocznie. Dodał również, że jest to kwota, którą tak naprawdę musiałby, budżet Szczecinka wyrównać przewoźnikowi, gdyby wszyscy mogli jeździć za darmo. Tomasz Merk, dyrektor Komunikacji Miejskiej w Szczecinku podkreślił również tak ważną informację, jak to, że roczna dopłata do KM wynosi mniej więcej drugie tyle. Powiedział również, że w tym roku było naprawdę dużo wydatków, które były uwarunkowane ze względu na infrastrukturę do obsługi autobusów elektrycznych i wypożyczalnię rowerów, które wynosiły nawet około 4 mln zł. Jeszcze inną informacją, jaką przekazał Tomasz Merk, było to, że jeżeli zakładając, że udałoby się wprowadzić 10 „elektryków”, to jak najbardziej koszta by spadły, w tym przypadku oszczędności te, sięgałyby rzędu 300 tysięcy złotych, natomiast zostałaby utrzymana obecna sieć połączeń, to w takiej sytuacji miasto musiałoby wykładać co roku grubo ponad 4 mln zł.
Tomasz Merk dodał także w swoim przemówieniu, że brany jest również jeszcze inny wariant pod uwagę, który wyglądałby w ten sposób, że z darmowych przejazdów mogliby korzystać tylko uczniowie. Obecnie takie rozwiązanie testuje Koszalin. Takie rozwiązanie polega na tym, że to mniej więcej połowa wpływów z biletów i dopłata musiałaby wzrosnąć o około 1,2 mln zł. Jednak to rozwiązanie mimo wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami, ponieważ wariant ten wymagałby utrzymania kosztownego systemu dystrybucji biletów, a mianowicie kryje się za tym drukowanie biletów, rozliczanie biletów, czy wprowadzenie kasowników. Także jak widać, koszta by wzrosły.

Także jak widać, kandydaci w Szczecinku, mają wiele różnorodnych pomysłów, by poprawiła się między innymi komunikacja. Pomysłów jest wiele, ponieważ jeszcze inny kandydat proponuje rozwój sieci wypożyczalni rowerów miejskich i ścieżek rowerowych. Pan Tomasz Merk w swojej wypowiedzi starał się przedstawiać, a także pokazać, że bezpłatana komunikacja miejska nie należy do łatwych przedsięwzięć, ale dodał również, że można wprowadzić mimo tego pewien wariant, z którego jak wynika, mogliby korzystać uczniowie.

Wybory tuż tuż…na pewno warto się na nie wybrać. Oczywiście w pierwszej kolejności warto zapoznać się ze wszystkimi kandydatami, którzy startują w wyborach. Dowiedzieć się kim są, jakie mają plany i zamiary, co chcą dobrego zrobić dla naszego miasta a w tym przypadku miasta Szczecinek. Warto również zastanowić się nad tym, co nam najbardziej brakuje w mieście, co oczekujemy od naszego kandydata i po prostu wybrać tego najlepszego dla siebie. Jedno jest pewne, na wybory jak najbardziej trzeba się wybrać, ponieważ nie oszukujmy się, ale to właśnie od tego zależy nasza przyszłość, jeżeli nie pójdziemy, to po prostu później nie narzekajmy, że coś nie jest zrobiony. Jeżeli chcemy, by coś było w naszym mieście, jeżeli chcemy, by się poprawiło, by nasze miasto się jeszcze bardziej rozwinęło, było piękniejsze i lepsze wybierzmy się na wybory i zagłosujmy na swojego kandydata, który nam najbardziej przypadł do gustu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, mamy jakiekolwiek wątpliwości warto, czy z rodziną, czy sąsiadką, z przyjacielem porozmawiać na ten temat, przedyskutować, który kandydat byłby na to miejsce najlepszy. Warto również brać pod uwagę to, żeby wybrać takiego kandydata, który nie tylko obiecuje, ale również realizuje to, co mówi, ponieważ jak mądre polskie przysłowie mówi, że słowo jest droższe od pieniędzy. Dlatego też, jeżeli jest taka osoba, która właśnie nie tylko mówi, ale również robi to właśnie, taka osoba jest warta zagłosowania i wyboru.

Artykuł powstał dzięki portalowi kredyt bez bik

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–