Próba kradzieży w Kołobrzegu, ofiarą złodzieja kobieta

Próba kradzieży w Kołobrzegu, ofiarą złodzieja kobieta. Policja bada okoliczności przestępstwa przy ul. Korzeniowskiego. W sobotę 06.10 doszło do próby kradzieży przy ulicy Korzeniowskiego w Kołobrzegu, na całe szczęście przestępstwo nie odniosło sukcesu i złodziej obecnie przebywa w areszcie po interwencji Policji.

Próba kradzieży w Kołobrzegu, ofiarą złodzieja kobieta

W zeszłą sobotę do komisariatu policyjnego w Kołobrzegu dotarło połączenie telefoniczne, donoszące o usiłowaniu kradzieży, zdarzenie miało mieć miejsce w okolicach ulicy Korzeniowskiego.

Z podawanych informacji wynikało, że złodziej nagle podjął próbę wyrwania torebki z rąk idącej chodnikiem kobiety, w pogotowiu na całe szczęście znajdował się przechodzień, który rewelacyjnie zareagował, powstrzymując przestępcę od karalnego czynu i obezwładniając do przyjazdu oficerów Policji. Złodziej próbował dokonać kradzieży przedmiotu o łącznej wartości około 2000 tysięcy złotych należącego do bezbronnej osoby, który na całe szczęście został u prawowitego właściciela dzięki znakomitej reakcji postronnego przechodnia, który postanowił nie zostać obojętnym i pomóc kobiecie.

Funkcjonariusze Policji po przyjeździe do ulicy Korzeniowskiego schwytali młodego 24-letniego sprawcę i następnie został on umieszczony w kołobrzeskim areszcie policyjnym jako środek zapobiegawczy wyznaczony przez Prokuratora sądowego. To nie pierwszy wybryk tego typu 24-letniego złodzieja, gdyż poprzednio dokonał on podobnych kradzieży.

Wszystkie okoliczności zdarzenia przy ulicy Korzeniowskiego są w dalszym ciągu badane, jednak jedno jest pewne, mężczyzna odpowie za dokonany czyn przed sądem i poniesie odpowiednią karę. W Kołobrzegu wręcz roi się od kradzieży, w ostatnim okresie zarejestrowano wiele innych przestępstw na tym tle. Poprzednimi schwytanymi przez Policję była grupa nieletnich dokonująca kradzieży przechodnich na dużą skalę. Zgodnie z art. 278 § 1 za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, więc mężczyzna może się spodziewać spędzenia najbliższego czasu za więziennymi kratami.

Chcących dorobić się dużym kosztem nie brakuję nie tylko na terenie Kołobrzegu, ale na terenie całego kraju, warto jednak zauważyć, że miejsca, w których znajduje się dużo turystów, są dobrym celem dla złodziei. Z tych względów złodziejów można spodziewać się najwięcej na południu i północy Polski, więc wybierając się tam, należy zachować jak największą ostrożność, by nie zostać ofiarą przestępstwa.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi Puderniczki
 

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x