Connect with us

Published

on

Próba kradzieży w Kołobrzegu, ofiarą złodzieja kobieta. Policja bada okoliczności przestępstwa przy ul. Korzeniowskiego. W sobotę 06.10 doszło do próby kradzieży przy ulicy Korzeniowskiego w Kołobrzegu, na całe szczęście przestępstwo nie odniosło sukcesu i złodziej obecnie przebywa w areszcie po interwencji Policji.

Próba kradzieży w Kołobrzegu, ofiarą złodzieja kobieta

W zeszłą sobotę do komisariatu policyjnego w Kołobrzegu dotarło połączenie telefoniczne, donoszące o usiłowaniu kradzieży, zdarzenie miało mieć miejsce w okolicach ulicy Korzeniowskiego.

Z podawanych informacji wynikało, że złodziej nagle podjął próbę wyrwania torebki z rąk idącej chodnikiem kobiety, w pogotowiu na całe szczęście znajdował się przechodzień, który rewelacyjnie zareagował, powstrzymując przestępcę od karalnego czynu i obezwładniając do przyjazdu oficerów Policji. Złodziej próbował dokonać kradzieży przedmiotu o łącznej wartości około 2000 tysięcy złotych należącego do bezbronnej osoby, który na całe szczęście został u prawowitego właściciela dzięki znakomitej reakcji postronnego przechodnia, który postanowił nie zostać obojętnym i pomóc kobiecie.

Funkcjonariusze Policji po przyjeździe do ulicy Korzeniowskiego schwytali młodego 24-letniego sprawcę i następnie został on umieszczony w kołobrzeskim areszcie policyjnym jako środek zapobiegawczy wyznaczony przez Prokuratora sądowego. To nie pierwszy wybryk tego typu 24-letniego złodzieja, gdyż poprzednio dokonał on podobnych kradzieży.

Wszystkie okoliczności zdarzenia przy ulicy Korzeniowskiego są w dalszym ciągu badane, jednak jedno jest pewne, mężczyzna odpowie za dokonany czyn przed sądem i poniesie odpowiednią karę. W Kołobrzegu wręcz roi się od kradzieży, w ostatnim okresie zarejestrowano wiele innych przestępstw na tym tle. Poprzednimi schwytanymi przez Policję była grupa nieletnich dokonująca kradzieży przechodnich na dużą skalę. Zgodnie z art. 278 § 1 za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, więc mężczyzna może się spodziewać spędzenia najbliższego czasu za więziennymi kratami.

Chcących dorobić się dużym kosztem nie brakuję nie tylko na terenie Kołobrzegu, ale na terenie całego kraju, warto jednak zauważyć, że miejsca, w których znajduje się dużo turystów, są dobrym celem dla złodziei. Z tych względów złodziejów można spodziewać się najwięcej na południu i północy Polski, więc wybierając się tam, należy zachować jak największą ostrożność, by nie zostać ofiarą przestępstwa.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi Puderniczki
 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Koronawirus w obszarze. Zmarła kolejna postać z powiatu kołobrzeskiego

Published

on

Koronawirus w rejonie. Zmarła kolejna osoba z powiatu kołobrzeskiego

81-letni mężczyzna z powiatu kołobrzeskiego jest następującą ofiarą koronowirusa w własnym świecie. O śmierci pacjenta, który hospitalizowany był SPWSZ w Szczecinie poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Szczecinie. Tym jednym liczba osób, które zmarły z początku COVID-19 na gruncie powiatu kołobrzeskiego wzrosła do czterech.

W czwartek na gruncie powiatu kołobrzeskiego odnotowano również 4 inne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Są wówczas 2 młode dziewczyny, mężczyzna w zwykłym wieku i starsza kobieta.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl