Możesz stracić 500+ przez wysoką podwyżkę płacy minimalnej?

Możesz stracić 500+ przez wysoką podwyżkę płacy minimalnej? Sprawdź! [7.10.2018]. Minister rodziny Pani Elżbieta Rafalska uspokaja wszystkie rodziny. Możesz stracić 500+ przez wysoką podwyżkę płacy minimalnej? Sprawdź! [7.10.2018]. Zapraszam do przeczytania artykułu, w którym jest opisane jak będą wyglądać podwyżki płacy minimalnej. Czy ktoś straci 500 plus? Kiedy składać wnioski?

Możesz stracić 500+ przez wysoką podwyżkę płacy minimalnej? Sprawdź! [7.10.2018].

Minister rodziny Elżbieta Rafalska podczas swojej wypowiedzi na temat 500 plus starała się wszystkich uspokoić, ponieważ ten rok jest rokiem, jeszcze bezpiecznym dla rodziców, nie stanowi on zagrożenia, ponieważ podczas przeliczania dochodu netto na osobę dochody, które są brane pod uwagę przy ustalaniu prawa do świadczenia z programu Rodzina 500+ i wynikają one z płacy minimalnej i innych danych finansowych za poprzedni rok, a mianowicie za rok 2017.

Podczas swoje wypowiedzi minister pracy Elżbieta Rafalska dodała także, aby ponownie uspokoić wszystkich tych, którzy ze względu przez wysoką podwyżkę płacy minimalnej po prostu obawiają się, że mogą stracić 500 plus, że prawa do świadczenia 500 plus nikt nie straci. Dodała również, że w nowym okresie świadczeniowym 2019 wzrosła płaca minimalna. Jednak przez cały czas rządowy program Rodzina 500+ jest bacznie monitorowany. Dodała także, że nikt nie chce działać na szkodę ludzi. Według minister rodziny Pani Elżbiety Rafalskiej idealnym przykładem na to jest ubiegłoroczna nowelizacja, podczas której rząd reagował na wszelkie negatywne zjawiska.

Podczas długich dyskusji na temat płac minimalnego wynagrodzenia, rząd zadecydował i podjął ostateczną decyzję, że od nowego roku minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 2 250 zł brutto, a minimalna stawka za godzinę 14,70 zł brutto.

Informacja na temat minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2019 r.ukazało się w Dzienniku Ustaw datowanym na 19 września 2018 r. pod poz. 1794. Śmiało, można powiedzieć, że jest to znaczny wzrost, porównując ze stawkami, które miały miejsce w ubiegłym roku, ponieważ wzrosły aż o 7,1 proc.

Podwyżka ta okazała się dla kilku milionów Polaków bardzo ważna jednak nie tylko dla nich. Zapewne wielu polaków cieszy się nie tylko z podwyżki płac minimalnego wynagrodzenia, ale również cieszą się te osoby, które, otrzymują wynagrodzenie przez zleceniodawców według minimalnej stawki godzinowej. Informacja ta poruszyła również wiele osób, które przez właśnie taką podwyżkę minimalnych płac wynagrodzenia, zaczęły się obawiać, czy właśnie przez te podwyżki nie stracą prawa do pobierania świadczenia 500 plus.

Również wielu polityków wypowiada się na temat podniesienia płac wynagrodzenia, w których wyraźnie dodają, że to może być właśnie jeden z czynników, który wpłynie na to, że wiele rodzin straci prawo do pobierania świadczenia 500 plus. Takie wypowiedzi niesamowicie martwią rodziny. Pani Minister rodziny Elżbieta Rafalska cały czas stara się uspokoić rodziny przed różnymi obawami, w swojej wypowiedzi dodaje, że nie należy wierzyć mediom, ponieważ bardzo często bywa tak, że podają zupełnie nieprawdziwe informacje. Pani Elżbieta Rafalska podkreśla również że to podniesienie płacy minimalnej w 2019 roku nie wpływa na wydane dziś decyzje 500+ ani na prawo do świadczenia w kolejnych okresach świadczeniowych 2018-2019 oraz 2019 – 2020. Dodaje również, że cały czas ta informacja jest bardzo podkreślana, a media cały czas wypowiadają się fałszywie. Dlatego też minister rodziny Elżbieta Rafalska, prosi wszystkie rodziny o zachowanie spokoju.

Cały czas również jest przypominane, że prawo do świadczenia 500+ na pierwsze dziecko, na nowy okres świadczeniowy, jest wyliczane na podstawie dochodu tylko i wyłącznie z roku 2017 r. Jeżeli chodzi o drugie i kolejne dziecko, to w tym przypadku bez wyliczania dochodu, pieniądze te otrzyma każde dziecko, dochód w tym przypadku nie jest istotny. Bardzo ważną informacją jest również to, że od 1 stycznia 2019 roku, kiedy to obowiązuje podwyżka płacy minimalnej, nie skutkuje weryfikacją przyznanego już świadczenia wychowawczego.
Złóż wniosek o 500+, pamiętaj o terminach!
Bardzo ważne jest również to by pamiętać o terminach złożenia wniosku o 500 plus. Statystyki pokazują, że wiele rodzin przychyla się do możliwości, jaka została dana, czyli do elektronicznego składania wniosków 500 plus. Właśnie z tej możliwości skorzystało już prawie 40 procent. Rodzice i opiekunowie złożyli już 1,52 mln wniosków o świadczenie Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy. Należy pamiętać, że od 1 lipca należy składać wnioski o świadczenia dla rodzin na nowy okres świadczeniowy. Jak najbardziej jest to również czas, kiedy należy składać wnioski na świadczenie wychowawcze Rodzina 500+.
Dzięki temu, że rodzice mają tę możliwość złożenia wniosku online, czyli mogą to zrobić swobodnie bez wychodzenia z domu to do tej pory aż 38,5 proc. (578 tys.) złożonych do tej pory wniosków 500+ i to właśnie drogą elektroniczną.
Jeszcze inną ważną informacją jest również to, że do 24 sierpnia 2018 roku samorządy wydały już 481,1 tys. decyzji na nowy okres świadczeniowy programu Rodzina 500+.

Warto było pamiętać, żeby wniosek złożyć w lipcu lub sierpniu, ponieważ skutkowało to tym, że pieniądze otrzymamy do końca października – czyli zachowana będzie ciągłość wypłat.

Jeżeli wniosek został złożony we wrześniu, to nic nam nie przepada, jedynie czas oczekiwania na pieniądze jedynie się wydłuży, ponieważ świadczenie trafi do nas do końca listopada, z wyrównaniem za październik. Natomiast jeżeli wniosek zostanie złożony w październiku, to wypłata do końca grudnia z wyrównaniem za październik i listopad.

Bardzo ważną informacją jest to, że Wniosek o „Rodzina 500+” na nowy okres świadczeniowy trzeba złożyć do końca października, aby otrzymać świadczenie na cały okres świadczeniowy.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi DPD Kołobrzeg
 

0 0 votes
Article Rating
Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–