Connect with us

Published

on

Smakołyki z Kołobrzegu i regionu wygrały na targach „Smaki Regionów” organizowanym w Poznaniu. Podczas poznańskich targów „Smaki regionów” nagrodzono wiele produktów regionalnych pochodzących z Pomorza Zachodniego, w tym z Kołobrzegu. „Perełki” kulinarne przygotowywane są tu od wieków według niezmiennej receptury, cały czas zachwycając pysznym smakiem.

Smakołyki z Kołobrzegu i regionu wygrały na targach „Smaki Regionów” organizowanym w Poznaniu

Mieszkańcy Kołobrzegu i całego regionu doskonale wiedzą, jakie „perełki” skrywa ich tradycyjna kuchnia. Ser bałtycki, kiszone zielone pomidory na solance kołobrzeskiej, wino czerwone gronowe Sydonia oraz miód pitny trójniak woliński leśny, zostały numerem jeden podczas poznańskich targów „Smaki Regionów”. Wyróżnieniami i medalem nagrodzono także miód nektarowy chabrowy i kołobrzeskie ogórki kiszone.

Odznaczenia dla regionalnej kuchni
Nagrodę za najlepsze danie otrzymali podczas targów uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. Ich popisowym daniem była aksamitna zupa przygotowana z kołobrzeskich ogórków kiszonych, z dodatkiem wędzonego pstrąga z kozim serem oraz roladki wołowe z sosem wiśniowo-różanym podawane z placuszkami z kapusty kiszonej z beczki – brzmi smakowicie! Honorowym wyróżnieniem „Klucz do Polskiej Spiżarni” został nagrodzony Prof. Bogdan Matławski z Uniwersytetu Szczecińskiego, który zajmuje się propagowaniem regionalnej kultury oraz tradycji Pomorza Zachodniego. Tworzy liczne publikacje i audycje, dotyczące dań wchodzących w skład kuchni regionu kołobrzeskiego.

Ekologia i tradycja idą ze sobą w parze
W tym roku prestiżowe nagrody były przyznawane w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, a wręczał je wicemarszałek Jarosław Rzepa. Podczas przemówienia podkreślił ogromną rolę regionalnej kuchni oraz propagowania jej przez producentów z Pomorza Zachodniego. Przyznane „Perły” kulinarne to najwyższe odznaczenie gastronomiczne przyznawane produktom regionalnym, dlatego producenci mogą być dumni nie tylko ze swoich pysznych perełek, ale również propagowania wiedzy na ich temat.
Wszyscy producenci którzy znaleźli się na poznańskich targach, wiele mówią o ekologii i przywiązaniu do tradycyjnych technik wyrobu potraw. Ryszard Jaszczowski, właściciel Gospodarstwa Ekologicznego Sedina w Dolicach opowiadał na temat swoich pomidorów, które uprawia wyłącznie naturalnymi i ekologicznymi technikami, a wykorzystywane przez niego składniki mają certyfikaty „eko”.

Gdzie można spróbować dań tradycyjnej kuchni Pomorza Zachodniego? Zapraszamy na wycieczkę po regionie! Kołobrzeg i okolice Szczecina to najlepsze miejsca na spróbowanie specjałów tutejszej kuchni, w której receptury nie zmieniają się od wieków.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kredyty Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl