Lenka Mazurek potrzebuje naszej pomocy

Lenka Mazurek potrzebuje naszej pomocy. Lenka cierpi malformacje Chiariego i zespół Crouzona. Choroba ta jest naprawdę bardzo rzadką chorobą, należy ona do wad genetycznych. Czy uda się zebrać odpowiednią kwotę? Jak dużo już się udało zebrać pieniędzy?

Lenka Mazurek potrzebuje naszej pomocy.

Lenka Mazurek cierpi na bardzo poważną chorobę, aby móc ją przezwyciężyć, musi znaleźć się już pod koniec października w Klinice w Dallas u doktora Fearon’a. Doktor ten już 2 lata temu przeprowadził operacje. Stan Lenki z dnia na dzień coraz bardziej się pogarsza, między innymi dlatego, że coraz częściej Lenka skarży się na coraz to częstsze bóle główki. Dlatego też tak ważne jest by, jak najszybciej odbył się zabieg neurochirurgiczny. Zabieg ten ma ogromny wpływ na jej dalsze leczenie, ponieważ po przeprowadzeniu zabiegu będzie wiadomo czy Lenka już na chwilę obecną będzie potrzebowała kolejnej operacji, która będzie polegała na powiększeniu czaszki, czy też będzie mogła z tym jeszcze poczekać.

Także jak widać, jest to naprawdę bardzo ważna sprawa.
Ogromnym niebezpieczeństwem dla Lenki jest to, że może wystąpić u niej podwyższenie ciśnienia śródczaszkowego. Od tego też właśnie też między innymi zależy czy jej czaszka będzie musiała zostać powiększona, czy też nie, ponieważ jeżeli nastąpi podwyższenie tego ciśnienia śródczaszkowego to niestety, ale operacja powiększenia czaszki u Lenki będzie wręcz niezbędna. Został już określony, termin spotkania z doktorem Sacco jest on neurochirurgiem. Do spotkania ma dojść 31 października, natomiast termin operacji powiększenia czaszki, został wyznaczony na 1 listopada bieżącego roku. Koszt samego zabiegu jest naprawdę bardzo wysoki, ponieważ wynosi on 20.551 dolarów. Natomiast, jeżeli będzie konieczna operacja powiększenia czaszki, to jej koszt wynosi kolejne 51.900 dolarów amerykańskich. Niestety, ale to nie są tylko te koszta, trzeba do tego wszystkiego doliczyć jeszcze inne koszta, które są związane z przelotem z asystą medyczną. Na chwilę obecną łączny koszt takiej operacji jest naprawdę ogromny i wynosi on 370.000,00 zł.

Mama Lenki Pani Ewa Mazurek cały czas nie poddaje się i żyje w nadziei, że podczas zabiegu neurochirurgicznego nic poważnego nie wyjdzie i że nie będzie potrzebna operacja powiększenia czaszki. Mama Lenki bardzo wszystkich prosi o wsparcie, ponieważ sama nie jest w stanie zebrać tak dużej kwoty, a doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że po prostu musi być przygotowana również na takie rozwiązanie, że ta operacja będzie wręcz niezbędna i będzie musiała skompletować tę sumę pieniędzy. Mama Lenki apeluje do wszystkich, dokładniej mówiąc do każdego z osobna, że bardzo mocno prosi wszystkich o jakiekolwiek wsparcie. Mama Lenki zdaje sobie sprawę z tego, że jest to ogromna kwota, ale wierzy, że z pomocą innych uda się ją uzbierać, i dzięki tej kwocie i dobrych sercach innych ludzi uda się przeprowadzić tę operację, jeżeli będzie konieczna i dzięki niej jej córka Lenka będzie mogła żyć bez bólu i cierpienia. Mama Lenki Pani Ewa Mazurek już teraz serdecznie dziękuje za wszystkie zebrane pieniążki, podkreśla, że to naprawdę wiele dla niej znaczy. Jednak mimo wszystko cały czas prosi o dalsze wsparcie finansowe. Mama Lenki Ewa Mazurek dodaje, że jeżeli nawet teraz jej córeczka Lenka będzie mogła uniknąć operacji to niestety, ale czeka ją ta operacja za około 1,5 roku operacja twarzoczaszki tzw. Le Fort III, koszt takiej operacji jest również bardzo duży, ponieważ wynosić ona będzie 75 tysięcy dolarów.

Mama Lenki w kilku słowach przedstawiła, na czym polega choroba córki. Mianowicie Lenka cierpi malformacje Chiariego i zespół Crouzona. Choroba ta jest naprawdę bardzo rzadką chorobą, należy ona do wad genetycznych. Choroba ta polega na tym, że kości czaszki nie rosną wystarczająco szybko. Każdy dzień to istne piekło, ponieważ mózg jest, dosłownie mówiąc, zgniatany wewnątrz główki. Kiedy następuje to codzienne zgniatanie mózgu to niestety, ale przechodzi to w deformacje twarzoczaszki.

Dokładniej mówiąc, mózg nie ma tam dla siebie wystarczająco miejsca, przez co dochodzi do kolejnych powikłań, jakimi jest wytrzeszcz oczu, oprócz tego brak operacji może spowodować całkowitą ślepotę. Kiedy choroba nie jest leczona to niestety, ale brak leczenia doprowadzi nawet do śmierci. Mama Lenki Pani Ewa Mazurek podkreśla, że jej córka Lenka naprawdę niesamowicie cierpi, ból jest tak ogromny, że córka nie potrafi sobie z nim poradzić, przez co Lenka krzyczy.

Mama Lenki dodaje, że tak naprawdę nie pamięta, kiedy spokojnie przespała spokojnie całą noc, ponieważ każdej nocy czuwa nad swoją córeczką, sprawdza, czy oddycha, po prostu niesamowicie boi się o swoją córkę. Codziennie modli się do Boga i prosi go, aby zabrał ten ból od jej córki. Mama Lenki podkreśla w modlitwie do Boga, że tak naprawdę nie mają nikogo, że mają tylko i wyłącznie siebie, dodaje, że córka jest dla niej najważniejsza, bo to jej cały świat.

Każdy, kto chce pomóc Lence i jej mamie może przekazać kwotę pieniędzy na podany adres:

Pomóc Lence można, dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “450 pomoc dla Lenki Mazurek”

 

Artykuł powstał dzięki portalowi Pożyczki darmowe

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–