Connect with us

Published

on

Integracja sensoryczna polega na organizacji wrażeń sensorycznych napływających przez receptory. Prawidłowa integracja sensoryczna oznacza, że mózg, otrzymując informację przy pomocy różnych bodźców, dokonuje ich rozpoznania i interpretacji oraz integruje ze wcześniejszymi doświadczeniami. Integrację sensoryczną można wspierać, kupując maluchowi zabawki sensoryczne, które prócz dostarczania rozrywki, pozwolą się mu prawidłowo rozwijać.

 

Dziecko a integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna rozpoczyna się już w okresie płodowym i trwa mniej więcej do 7 roku życia. Nieprawidłowe rozwinięcie określonych umiejętności może utrudnić dziecku funkcjonowanie w otaczającym go świecie i wpłynąć na jego zachowanie. Każde dziecko rozwija się indywidualnie i w swoim czasie zaczyna siadać czy przewracać się na plecy albo zauważać otaczające go przedmioty. Producenci projektują więc zabawki sensoryczne w taki sposób, by umożliwiły dziecku rozwój na każdym etapie życia. Tylko zabawka dostosowana do potrzeb dziecka pozwoli mu poznawać świat i prawidłowo się rozwijać. W sklepach znaleźć można artykuły w szerokim przedziale cenowym – od naprawdę tanich propozycji po te, na które trzeba przeznaczyć już znacznie większa kwotę.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt

Niemowlęta nie mogą bawić się zabawkami wyposażonymi w drobne elementy, które mogłyby zostać połknięte. Najmłodszym dzieciom najlepiej więc kupować sensoryczne grzechotki i przytulanki, które wyposażone są w elementy odpowiednie do dotykania czy pociągania, a także zabawki zawieszane nad łóżeczkiem, które dziecko mogłoby oglądać i potrącać. Dobrze sprawdzą się także pierwsze książeczki kontrastowe.

Zabawka dla starszych dzieci

Dziecko w wieku dwóch lat potrzebuje już bardziej zaawansowanych zabawek sensorycznych. Tu dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju książeczki dźwiękowe i dotykowe, jak również dźwiękowe puzzle. Dziecko w wieku trzech lat powinno natomiast zainteresować się prostymi instrumentami dźwiękowymi czy bardziej skomplikowanymi zabawkami, które będzie można sortować i układać. Jest to także dobry moment, by podarować dziecku jego pierwszy rowerek biegowy pozwalający skutecznie rozwijać zmysł równowagi. Nieco później maluchowi można też kupić inne zabawki tego rodzaju jak na przykład hulajnogę. Producenci oferują także wiele zabawek sensorycznych tworzonych z myślą o większych pociechach. Dzieci w wieku 5 czy 6 lat warto obdarować chociażby klockami, zabawkami do sortowania, jak również instrumentami muzycznymi.

 

Autor:
babyandtravel.pl to sklep internetowy z akcesoriami, które ułatwiają rodzicom podróżowanie z dzieckiem.

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl