Informacje Kołobrzeg Powiat kołobrzeski z Kołobrzegu

Remont ulicy Portowej w Kołobrzegu nadszedł.

portowa kołobrzeg

Remont ulicy Portowej w Kołobrzegu nadszedł. Ogromne pieniądze wyłożone na przebudowę chodników i renowację dróg. Przemieszczanie się po ulicy Portowej w Kołobrzegu zostanie stanowczo utrudnione z racji remontu i kompletnej renowacji chodników i drogi. Chcesz wiedzieć więcej o przebudowie? Sprawdź koniecznie.

Remont ulicy Portowej w Kołobrzegu nadszedł.

 

Przebudowa drogi jest faktem, który cieszy jednych, lecz niestety niepokoi innych. Renowacja jest rzeczą naturalną i potrzebną, wiele osób jest usatysfakcjonowanych, gdyż obecny asfalt pozostawia dużo do życzenia, dziury i wgłębienia nie są pożądane przez nikogo.

Wszystko prezentuje się korzystnie na rzecz Kołobrzeżan oprócz jednego aspektu, czyli utrudnień w ruchu. Z takimi właśnie utrudnieniami zmaga się Kołobrzeg od 28 września — dnia rozpoczęcia remontu, a mianowicie chodzi o wyłączenie z ruchu odcinku ciągnącego się od skrzyżowania znajdującego się przy ulicy Mickiewicza wzdłuż kierunku do portu ulicy aż do samego końca ulicy Portowej.

Nie tylko poszkodowani kierowcy, piesi również nie będą zadowoleni.

Niestety, osoby poruszające się pieszo także ucierpią, chodniki także ulegają kompletnej renowacji. Ze względu na te okoliczności spacery do portu chodnikami umieszczonymi na ulicy Portowej również będą uniemożliwione bądź częściowo ograniczone.

Ogromne superlatywy przebudowy.

Bezsensowne jednak jest zamartwianie się i należy spojrzeć w przyszłość, gdyż oprócz kompletnie nowego asfaltu na drodze i świeżo położonych chodników, mieszkańcy w ramach remontu uzyskają, także odnowione miejsca parkingowe, co również nie zadowoli osób aktualnie przechowujących tam swoje pojazdy, lecz po zakończeniu przebudowy zdecydowanie wyjdzie na dobre. Warto wspomnieć, iż Portowa zyska, także nową sygnalizację świetlną.

Ogromna inwestycja.

Pośrednią przyczyną tak poważnego remontu jest otrzymanie sporego dofinansowania w wysokości około 480 tysięcy, dzięki czemu Kołobrzeg na ten cel wykłada jedynie 70% całej wartości.

Okrężne drogi w niektórych przypadkach niezbędne.

Udręką mieszkańców Kołobrzegu wynikającą z przebudowy może okazać się przymus przemierzania dłuższych tras niż zazwyczaj, jednak warto przypomnieć, iż nie powinny one potrwać zbyt długo z uwagi na intensywną pracę robotników drogowych.

Renowacja dróg pomimo wielu jej tymczasowych wad jest bardzo słusznym krokiem, zwłaszcza w przypadku mocno wyeksploatowanej i mającego podeszłe lata asfaltu i chodników biegnących wzdłuż wspominanej ulicy Portowej.

źródło informcji: Gazeta Kołobrzeg

Artykuł powstał dzięki portalowi DPD Kołobrzeg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o