Connect with us

Published

on

Remont ulicy Portowej w Kołobrzegu nadszedł. Ogromne pieniądze wyłożone na przebudowę chodników i renowację dróg. Przemieszczanie się po ulicy Portowej w Kołobrzegu zostanie stanowczo utrudnione z racji remontu i kompletnej renowacji chodników i drogi. Chcesz wiedzieć więcej o przebudowie? Sprawdź koniecznie.

Remont ulicy Portowej w Kołobrzegu nadszedł.

 

Przebudowa drogi jest faktem, który cieszy jednych, lecz niestety niepokoi innych. Renowacja jest rzeczą naturalną i potrzebną, wiele osób jest usatysfakcjonowanych, gdyż obecny asfalt pozostawia dużo do życzenia, dziury i wgłębienia nie są pożądane przez nikogo.

Wszystko prezentuje się korzystnie na rzecz Kołobrzeżan oprócz jednego aspektu, czyli utrudnień w ruchu. Z takimi właśnie utrudnieniami zmaga się Kołobrzeg od 28 września — dnia rozpoczęcia remontu, a mianowicie chodzi o wyłączenie z ruchu odcinku ciągnącego się od skrzyżowania znajdującego się przy ulicy Mickiewicza wzdłuż kierunku do portu ulicy aż do samego końca ulicy Portowej.

Nie tylko poszkodowani kierowcy, piesi również nie będą zadowoleni.

Niestety, osoby poruszające się pieszo także ucierpią, chodniki także ulegają kompletnej renowacji. Ze względu na te okoliczności spacery do portu chodnikami umieszczonymi na ulicy Portowej również będą uniemożliwione bądź częściowo ograniczone.

Ogromne superlatywy przebudowy.

Bezsensowne jednak jest zamartwianie się i należy spojrzeć w przyszłość, gdyż oprócz kompletnie nowego asfaltu na drodze i świeżo położonych chodników, mieszkańcy w ramach remontu uzyskają, także odnowione miejsca parkingowe, co również nie zadowoli osób aktualnie przechowujących tam swoje pojazdy, lecz po zakończeniu przebudowy zdecydowanie wyjdzie na dobre. Warto wspomnieć, iż Portowa zyska, także nową sygnalizację świetlną.

Ogromna inwestycja.

Pośrednią przyczyną tak poważnego remontu jest otrzymanie sporego dofinansowania w wysokości około 480 tysięcy, dzięki czemu Kołobrzeg na ten cel wykłada jedynie 70% całej wartości.

Okrężne drogi w niektórych przypadkach niezbędne.

Udręką mieszkańców Kołobrzegu wynikającą z przebudowy może okazać się przymus przemierzania dłuższych tras niż zazwyczaj, jednak warto przypomnieć, iż nie powinny one potrwać zbyt długo z uwagi na intensywną pracę robotników drogowych.

Renowacja dróg pomimo wielu jej tymczasowych wad jest bardzo słusznym krokiem, zwłaszcza w przypadku mocno wyeksploatowanej i mającego podeszłe lata asfaltu i chodników biegnących wzdłuż wspominanej ulicy Portowej.

źródło informcji: Gazeta Kołobrzeg

Artykuł powstał dzięki portalowi DPD Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl