Connect with us

Published

on

Rekordowo niska stopa bezrobocia w Kołobrzegu! Pracy w regionie jest coraz więcej. W powiecie kołobrzeskim spada liczba osób pozostających bez pracy. Stopa bezrobocia kształtuje się na wyjątkowo niskim poziomie – dzięki temu mieszkańcy regionu mogą przebierać w ofertach pracy i negocjować lepsze warunki u pracodawców.

Rekordowo niska stopa bezrobocia w Kołobrzegu!

 

Pracy w regionie jest coraz więcej

W całej Polsce stopa bezrobocia powoli maleje, co daje nadzieję na poprawę sytuacji życiowej i materialnej wielu Polaków. Powody do radości mają również władze powiatu kołobrzeskiego, w którym stopa bezrobocia okazała się właśnie rekordowo niska. Tak dobrze nie było od czasu przemian ustrojowych i okazuje się, że w całym regionie pracy jest coraz więcej.

Rekordowo niska ilość zarejestrowanych bezrobotnych
W Urzędzie Pracy w Kołobrzegu w chwili obecnej zarejestrowanych jest zaledwie 892 osób pozostających bez stałego zatrudnienia. W lipcu 2018 roku stopa bezrobocia w powiecie wyniosła zaledwie 2,6 procent. Widać wyraźną tendencję spadkową, ponieważ jeszcze w kwietniu w Urzędzie Pracy zarejestrowanych było ponad 1200 osób, a stopa bezrobocia wynosiła 4,2 procent. Jednocześnie wzrasta ilość ofert pracy publikowanych przez Urząd Pracy w Kołobrzegu. Obecnie jest ich ponad 200, a wiele firm szuka co najmniej kilku pracowników. Może z tego wynikać, że nawet połowa bezrobotnych mogłaby znaleźć pracę w Kołobrzegu praktycznie od ręki. Firmy publikują ogłoszenia, ale często mają problem ze znalezieniem pracowników, którzy mogą wybierać w ofertach i warunkach zatrudnienia. Urzędnicy zapewniają, że praktycznie każdego dnia odbierają dziesiątki telefonów od pracodawców, którzy narzekają na brak chętnych do podjęcia pracy.

Gdzie brakuje rąk do pracy?
W Kołobrzegu i jego najbliższej okolicy, brakuje pracowników praktycznie we wszystkich branżach. Sporo ofert dotyczy sprzedawców w sklepach spożywczych, na stacjach paliw, a także w tradycyjnym dla tego regionu przetwórstwie rybnym. W ostatnich miesiącach pojawia się także spora ilość ofert dotyczących pracy biurowej, branży hotelarskiej czy w gastronomii. Niestety, specjaliści i analitycy twierdzą, że spadek ilości osób bezrobotnych, wcale nie oznacza w powiecie adekwatnego wzrostu zatrudnienia. Dane z czerwca pokazały, że w ciągu całego roku liczba osób zatrudnionych wrosła o 63 tysiące – dla porównania, liczba osób bezrobotnych spadła o 217 tysięcy. Obecnie mamy w Polsce najmniejszą liczbę osób aktywnych zawodowo od przeszło 8 lat. Może być to związane z różnymi czynnikami, między innymi z emigracją zarobkową poza granice kraju, niskimi pensjami czy wybieraniem pracy sezonowej. Spadek aktywności można wiązać również z 500+ – jest wiele rodzin wielodzietnych, w których jednemu z rodziców w chwili obecnej po prostu nie opłaca się pracować.

Ile można zarobić w Kołobrzegu?
Pracodawcy muszą konkurować między sobą warunkami oferowanymi dla potencjalnych pracowników, by w ogóle ich zdobyć. Widoczny jest wzrost płac, jednak proces ten rozwija się powoli. Na stronie internetowej Urzędu Pracy w Kołobrzegu wraz z ofertami zatrudnienia, ukazywane są stawki. Dla przykładu, w branży hotelarsko-gastronomicznej, można liczyć na stawkę oscylującą w okolicy 2100- 2500 złotych. Nieco więcej, nawet powyżej 3 tysięcy złotych mogą zarobić kucharze, przedstawiciele handlowi (3,4 tysiąca) czy kierownicy budowy (nawet 7 tysięcy złotych). Wiele zarobków nie jest jednak adekwatnych do warunków wykonywanej pracy – pielęgniarka w Gościnie może bowiem liczyć na 2,2 złotych pensji + stażowe i dodatki za pracę w niedzielę, święta i w nocy. Stawki w Kołobrzegu na tle innych Polskich miast kształtują się dość przystępnie – na pewno nie są najniższe i pracownicy mają spore możliwości w wyborze odpowiedniego zawodu i negocjacji zarobków. W końcu niedługo ręce do pracy w powiecie kołobrzeskim mogą okazać się na wagę złota.

źródło: gk24.pl

Artykuł powstał dzięki portalowi Lombard Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl