Connect with us

Published

on

Kolizja na drodze krajowej nr 6, czy kierowca był pod wpływem alkoholu? Co jest przyczyną incydentu? Kolejny wypadek na drodze krajowej nr 6 w gminie Rymań. Pojazd uderzył w drzewo, na miejscu nie odnaleziono sprawcy zdarzenia, policja wszczęła dochodzenie i bada sprawę.

Kolizja na drodze krajowej nr 6

Niestety, lecz na drogach w dalszym ciągu nie ma spokoju i kolizje drogowe są rzeczą bardzo powszechną. Tym razem do wypadku doszło na krajowej drodze numer 6 w niewielkiej wsi mieszczącej się w powiecie kołobrzeskim w województwie zachodniopomorskim, a dokładniej we wiejskiej gminie Rymań.

Droga krajowa numer 6 w gminie Rymań jest dość znana przez mieszkańców okolic Kołobrzegu dzięki dużemu odsetkowi wypadków, w tym często śmiertelnych, dwa lata temu w roku 2016 kolizje wystąpiły na tej jezdni kilkukrotnie. Tym razem nieszczęściu padł samochód Volkswagen a dokładniej jedna z odsłon Golfa, która zbaczając z drogi, wjechała na niewielką wysepkę na środku ulicy, a następnie wpadła do rowu i front samochodu z prawdopodobnie dużą siłą uderzył w drzewo, gdyż jest on zdewastowany, przez co pojazd nie jest gotowy do uczestnictwa w ruchu drogowym.

Okoliczności wypadku są w dalszym ciągu wielką niewiadomą dla śledczych Policji Kołobrzegu, gdyż wewnątrz pojazdu, który spowodował kolizję, nie znaleziono żadnego pasażera bądź kierowcy. Istnieją przypuszczenia o nietrzeźwości kierującego Volkswagena i panicznej ucieczce celem uniknięcia konsekwencji jazdy pod wpływem alkoholu bądź też środków odurzających tudzież innych substancji psychoaktywnych, w pobliżu nie znaleziono żadnych ciał. Inne spekulacje mówią o tym, że istnieje możliwość o braku posiadania odpowiednich uprawnień przez prowadzącego umożliwiających poruszanie się po ruchu drogowym pojazdami mechanicznymi.

Samochód został przetransportowany lawetą i u mieszczony na parkingu policyjnym by śledczy funkcjonariusze policji mogli badać okoliczności zdarzenia. Dochodzenie jest w toku.

Warto przypomnieć, iż jeżeli sprawca był pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających popełnił on przestępstwo, za które grozi kara ograniczenia bądź popełnienia wolności do lat 2, jeżeli jednak w wyniku wypadku chociaż jeden z pasażerów doznał uszczerbku na zdrowiu za kraty więzienne trafić może nawet do 12 lat. Przestępstwo jazdy pod wpływem alkoholu zaczyna się powyżej 0,5 promila alkoholu posiadanego w krwiobiegu, poniżej tej dawki jest to wykroczenie, za które grozi kara grzywny, sprawca tego typu kolizji liczyć się musi również z karą pieniężną wynoszącą od 5000 do 60000 złotych w zależności od skali popełnionego czynu. Przyjmując drugi wariant spekulacji, jeśli prowadzący samochód nie posiadał uprawnień, grozi mu pozbawienie wolności do lat dwóch i kara pieniężna.

Ktokolwiek posiadający informacje o zdarzeniu w okolicach wsi Rymań na drodze krajowej numer 6 powinien niezwłocznie zgłosić się do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu lub najbliższego posterunku policji.

 

Źródło informacji e-kg Kołobrzeg

Artykuł powstał dzięki portalowi abc Apteka
Kolizja na drodze krajowej nr 6

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl