Kolizja na drodze krajowej nr 6

Kolizja na drodze krajowej nr 6, czy kierowca był pod wpływem alkoholu? Co jest przyczyną incydentu? Kolejny wypadek na drodze krajowej nr 6 w gminie Rymań. Pojazd uderzył w drzewo, na miejscu nie odnaleziono sprawcy zdarzenia, policja wszczęła dochodzenie i bada sprawę.

Kolizja na drodze krajowej nr 6

Niestety, lecz na drogach w dalszym ciągu nie ma spokoju i kolizje drogowe są rzeczą bardzo powszechną. Tym razem do wypadku doszło na krajowej drodze numer 6 w niewielkiej wsi mieszczącej się w powiecie kołobrzeskim w województwie zachodniopomorskim, a dokładniej we wiejskiej gminie Rymań.

Droga krajowa numer 6 w gminie Rymań jest dość znana przez mieszkańców okolic Kołobrzegu dzięki dużemu odsetkowi wypadków, w tym często śmiertelnych, dwa lata temu w roku 2016 kolizje wystąpiły na tej jezdni kilkukrotnie. Tym razem nieszczęściu padł samochód Volkswagen a dokładniej jedna z odsłon Golfa, która zbaczając z drogi, wjechała na niewielką wysepkę na środku ulicy, a następnie wpadła do rowu i front samochodu z prawdopodobnie dużą siłą uderzył w drzewo, gdyż jest on zdewastowany, przez co pojazd nie jest gotowy do uczestnictwa w ruchu drogowym.

Okoliczności wypadku są w dalszym ciągu wielką niewiadomą dla śledczych Policji Kołobrzegu, gdyż wewnątrz pojazdu, który spowodował kolizję, nie znaleziono żadnego pasażera bądź kierowcy. Istnieją przypuszczenia o nietrzeźwości kierującego Volkswagena i panicznej ucieczce celem uniknięcia konsekwencji jazdy pod wpływem alkoholu bądź też środków odurzających tudzież innych substancji psychoaktywnych, w pobliżu nie znaleziono żadnych ciał. Inne spekulacje mówią o tym, że istnieje możliwość o braku posiadania odpowiednich uprawnień przez prowadzącego umożliwiających poruszanie się po ruchu drogowym pojazdami mechanicznymi.

Samochód został przetransportowany lawetą i u mieszczony na parkingu policyjnym by śledczy funkcjonariusze policji mogli badać okoliczności zdarzenia. Dochodzenie jest w toku.

Warto przypomnieć, iż jeżeli sprawca był pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających popełnił on przestępstwo, za które grozi kara ograniczenia bądź popełnienia wolności do lat 2, jeżeli jednak w wyniku wypadku chociaż jeden z pasażerów doznał uszczerbku na zdrowiu za kraty więzienne trafić może nawet do 12 lat. Przestępstwo jazdy pod wpływem alkoholu zaczyna się powyżej 0,5 promila alkoholu posiadanego w krwiobiegu, poniżej tej dawki jest to wykroczenie, za które grozi kara grzywny, sprawca tego typu kolizji liczyć się musi również z karą pieniężną wynoszącą od 5000 do 60000 złotych w zależności od skali popełnionego czynu. Przyjmując drugi wariant spekulacji, jeśli prowadzący samochód nie posiadał uprawnień, grozi mu pozbawienie wolności do lat dwóch i kara pieniężna.

Ktokolwiek posiadający informacje o zdarzeniu w okolicach wsi Rymań na drodze krajowej numer 6 powinien niezwłocznie zgłosić się do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu lub najbliższego posterunku policji.

 

Źródło informacji e-kg Kołobrzeg

Artykuł powstał dzięki portalowi abc Apteka
Kolizja na drodze krajowej nr 6

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–