Connect with us

Published

on

Bezrobotnych w Kołobrzegu coraz mniej, urzędy pracy mniej oblegane. Łatwiej o zatrudnienie w morskiej miejscowości. Praca, zwłaszcza ta w oparciu o legalne zatrudnienie w Kołobrzegu zawsze była problemem dla jego mieszkańców, jednak sytuacja bezrobocia znacznie się poprawia. Niezatrudnionych mniej, urząd pracy może odetchnąć z ulgą, czytaj dalej!

Bezrobotnych w Kołobrzegu coraz mniej

Pomimo dość kontrowersyjnego poziomu braku pracy w Polsce sytuacja bezrobocia Kołobrzega stabilizuje się regularnie z dnia na dzień, zatrudnienia dla kołobrzeżan coraz więcej, portale ogłoszeniowe stają się niemal pełne ofert pracy dla mieszkańców zachodnio- pomorskiej miejscowości. Stopa bezrobocia w mieście Kołobrzeg zaczyna osiągać rekordowo niski poziom, poszukiwani są specjaliści określonych dziedzin, inżynierowie, ale także nie będzie problemem znalezienie zatrudnienia dla osób bez wykształcenia — pracownicy fizyczni również są bardzo pożądani.

Przyczyna mniejszego bezrobocia — Kołobrzeg ewidentnie się rozwija.

Urząd Pracy w Kołobrzegu ma coraz mniej obowiązków, poprawa sytuacji jest diametralna. Dla porównania w kwietniu obecnego roku zarejestrowanych bezrobotnych Urząd Pracy podawał ponad 1200 osób, aktualnie liczba ta zmalała aż o około 300 mieszkańców, co daje na ten moment mniej — więcej 900 niezatrudnionych. Jest to ogromna poprawa przez stosunkowo, krótki okres co można śmiało nazwać sukcesem. Jednak nic się nie dzieje bez powodu, jednym z czynników, które wpłynęły na obniżenie stopy bezrobocia z 4,2% do jedynie 2,6 procent, jest ewidentnie rozwój miasta skutkujący powstawaniem nowych zakładów i firm, a co za tym idzie — miejsc dla kołobrzeżan. To fakty godne świętowania dla władzy Kołobrzegu, z pewnością malejąca liczba osób niezatrudnionych przełoży się to na wyniki tegorocznych wyborów samorządowych.

Na jaką wypłatę można otrzymać w Kołobrzegu? Jest lepiej, lecz stawki nie powalają.

Oprócz zwiększenia ilości wolnych stanowisk pracy warto zauważyć, że Kołobrzeg daje więcej zarobić większe pieniądze niż w we wcześniejszych miesiącach. Analizując statystki posiadane przez Urząd Pracy, można wypunktować średnie zarobki na określonych stanowiskach w następujących stawkach:

• ~2100-2500 złotych brutto — to kwota pieniędzy, na jaką mogą liczyć kołobrzeżaninie w gastronomii i hotelarstwie tacy jak kelnerzy, pomocnicy kuchenni, recepcjoniści, bardziej wyspecjalizowani w kuchni otrzymają kilkaset złotych więcej. Podobnie stawki wyglądają w przypadku sprzedawców
• ~2200-2500 złotych brutto — tyle oczekiwać mogą niżej postawieni pracownicy fizyczni np. budowlańcy, magazynierzy
• ~6500 – 7000 złotych brutto — zarobki specjalistów informatyki w dziedzinie programowania.
• ~2200 – 2500 złotych brutto — przeciętne dochody zatrudnionych podstawowych pracowników ochrony mienia.
Warto pracować na nocnych zmianach i weekendy.
Ci, którzy zdecydują się na pracę w godzinach i dniach wykraczających poza standardowe, mogą liczyć na korzystne premie, sumy pieniędzy wzrastają nawet do trzech złotych brutto za każdą przepracowaną godzinę.

Mniej pracujących na czarno

Warto zauważyć, że nie wszyscy czerpiący dochód rozliczają się z Państwem, jednak spadek tych, którzy są niezatrudnieni na mocy umowy prawnej, również ma miejsce. Dla mieszkańców Kołobrzegu więcej stanowisk otwiera drzwi do legalnego rozpoczęcia pracy.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kredyty Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Koronawirus w obszarze. Zmarła kolejna postać z powiatu kołobrzeskiego

Published

on

Koronawirus w rejonie. Zmarła kolejna osoba z powiatu kołobrzeskiego

81-letni mężczyzna z powiatu kołobrzeskiego jest następującą ofiarą koronowirusa w własnym świecie. O śmierci pacjenta, który hospitalizowany był SPWSZ w Szczecinie poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Szczecinie. Tym jednym liczba osób, które zmarły z początku COVID-19 na gruncie powiatu kołobrzeskiego wzrosła do czterech.

W czwartek na gruncie powiatu kołobrzeskiego odnotowano również 4 inne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Są wówczas 2 młode dziewczyny, mężczyzna w zwykłym wieku i starsza kobieta.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl