Published

on

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy! Skandal w pomorskim! Kolejny skandal z udziałem matki. Pijana 24-latka pozostawiła w lesie 3-letnią córkę. Dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona. Matce grozi 5 lat więzienia.

Pijana matka pozostawiła 3 latke samą w lesie

Na koniec ubiegłego tygodnia po raz kolejny wiadomości płynące z kraju zbulwersowały opinię publiczną. Miejscem zdarzenia jest mała miejscowość Czarne w województwie pomorskim. Młoda matka, opiekująca się 3 -letnią córką w niedzielny wieczór udała się na spotkanie rodzinne zakrapiane alkoholem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kobieta opuściła miejsce spotkania około godziny 22. Natomiast mniej więcej o 5.30 dnia kolejnego wózek z jej małą przemarzniętą córką w połowie drogi do domu odnalazł jeden z pracowników Lasów Państwowych. Natychmiast został poinformowany o zdarzeniu MOPS oraz policja.

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy

Pijana matka pozostawiła 3 latkę samą w lesie w środku nocy

W badaniu na zawartość alkoholu we krwi, po 8 godzinach od zdarzenia, kobieta miała około 1 promila w wydychanym powietrzu. W dalszych ustaleniach dowiadujemy się, że kobieta miała ograniczone prawa rodzicielskie, a córkę wychowywała sama. Liczne zaniedbania z jej strony, słaba wydolność życiowa spowodowały o zapadnięciu i utrzymaniu wyroku ograniczonej władzy.

Obecnie dziewczynka na mocy decyzji wydanej przez Sąd Rodzinny przebywa w rodzinie zastępczej. Kobieta w trakcie przesłuchania nie potrafiła wskazać kiedy i dlaczego pozostawiła dziecko samo w lesie. Nie potrafiła także jednoznacznie wskazać ani godziny wyjścia ze spotkania, ani powrotu do domu. Zastanawiający jest fakt,  rodzina i najbliżsi kobiety wiedząc, że wychodzi pijana z małym dzieckiem nie zainteresowali się losem kobiety. W trakcie spotkania pili z nią alkohol wiedząc, jak bardzo jest niewydolna wychowawczo. Należy także pamiętać, że dobro dziecka postawili oni na drugim miejscu, ale to matka odpowie z artykułu Kodeksu Karnego za bezpośrednie narażenie zdrowia i życia nieletniego. Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Aktualnie działania prokuratury skierowane są na celowość działań. Nasuwa się niezwykle ważne pytanie, jakim trzeba być człowiekiem, by narażać życie własnego dziecka. Każdy z nas popełnia błędy, lecz jak bardzo trzeba być niewydolnym by pozostawić swoje dziecko samo w lesie. Profilaktyka działań, leczenie odwykowe, asystenci rodziny, pomoc społeczna te wszystkie czynniki pozwalają normalnie funkcjonować, pod warunkiem, że chce się współpracować i realizować podstawowe założenia wynikające z obowiązków rodzicielskich. Jaka będzie decyzja nad losem niewydolnej matki? Z pewnością zdecyduje o tym sąd.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi Kasa na święta

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kinadelaaa
Kinadelaaa
4 lat temu

Naprawdę nie potrafię zrozumieć co się dzieje z ludźmi! Matka, która powinna być dla swojego dziecka największym oparciem, chronić go przed światem, zostawia dziecko samo w środku lasu. Do tego w środku nocy, gdzie prawdopodobieństwo odnalezienia dziecka, znacznie spada. Nie mówiąc o tym, na ile niebezpieczeństw narażone było to maleństwo, które przecież samo nie potrafi się jeszcze obronić. Mam w sobie tyle sprzecznych emocji po przeczytaniu tego artykułu. Z jednej strony chciałoby się zlinczować tak nieodpowiedzialną matkę, a z drugiej strony myśli się o jej wątpliwej inteligencji.

Aktulności

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione Maserati

Published

on

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione Maserati

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione w Berlinie luksusowe auto marki Maserati Ghibli wartości około 280 tys. zł w Koszalinie. Dzień wcześniej auto zostało skradzione w Berlinie. W związku z tym zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, jeden z nich poszukiwany był do innego postępowania. Obaj zatrzymani są obecnie przedmiotem dalszych czynności.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne