Connect with us

Published

on

Powyższe pytanie zadaje sobie wiele osób odwiedzających salony meblowe. Początkowo większość z nas skłania się w tym zakresie ku rozwiązaniom uniwersalnym. Skoro chcemy nabyć sofę lub narożnik, który ma zająć miejsce w naszym domu, to nawet jeśli myślimy o tym meblu przede wszystkim jako o przedmiocie „do siedzenia”, skłonni jesteśmy na wszelki wypadek wybrać model z funkcją spania.

Czy warto dopłacać za funkcję spania?

Kiedy jednak przystępujemy do analizy ceny zakupu, zaczynamy mieć wątpliwości, widząc, że opcja z funkcją spania jest zwykle znacznie droższa. Wypada więc zapytać, kiedy warto zdecydować się na większy wydatek i w zamian za to nabyć mebel uniwersalny.

Funkcja spania z pewnością nie będzie potrzebna osobom, które mają już w domu łóżko albo tapczan, a chcą kupić sofę do pokoju dziennego i nie mają w zwyczaju przenocowywać gości. W tym przypadku, zakup drugiego mebla z funkcją spania będzie zbędny. Inaczej rzecz przedstawia się w domach, do których często przyjeżdżają znajomi i członkowie rodziny na więcej niż jeden dzień. Tu dodatkowe miejsce do spania jest zwykle konieczne.

Czy warto dopłacać za funkcję spania?

Innym zagadnieniem jest dwufunkcyjność mebla (do użytku dziennego i do spania) w lokalach o małej powierzchni. Na rynku meblowym dostępne są obecnie różne rozwiązania pozwalające pogodzić możliwość spania w niewielkim pomieszczeniu z ograniczeniem uciążliwości związanych z zajmowaniem dużej powierzchni. Należy tu wspomnieć o rozkładanych tapczanach, tzw. amerykankach, czy kanapach chowanych pionowo w ścianach. Są to rozwiązania użyteczne, dzięki którym w ciągu dnia można korzystać z większej powierzchni niż w przypadku łóżek i tapczanów nierozkładanych.

Minusem omawianych rozwiązań, w zakresie rozkładanych melbi z funkcją spania był w przeszłości stosunkowo niski komfort spania. Składanie i rozkładanie wiązało się z powstawaniem różnego rodzaju nierówności na płaszczyźnie materaca, co negatywnie odczuwały osoby na nich śpiące. Warunki spania na materacu łóżka nieskładanego były lepsze. Obecnie coraz częściej pojawiają się meble składane wyposażone w wysokiej jakości ergonomiczne systemy składania-rozkładania. Komfort spania na takich meblach jest porównywalny z meblami nierozkładanymi.

Aby podjąć ostateczną decyzję o zakupie sofy, fotela, czy narożnika z funkcją spania, trzeba rozważyć racje „za” i argumenty „przeciw”. Nie będzie wątpliwości, jeżeli potrzeba w zakresie funkcji spania jest oczywista i koniecznie trzeba ja uwzględnić. Wtedy od początku wiemy, że chcemy kupić taki właśnie mebel. Inaczej rzecz przedstawia się, gdy nie jesteśmy pewni, czy omawiana funkcja jest nam potrzebna. Wtedy jedni z nas – ci, którzy lubią zabezpieczyć się na wszelki wypadek – wybiorą dopłatę do funkcji spania. Ci natomiast, którzy nie chcą nadmiernie inwestować i których potrzeba zabezpieczenia się nie jest tak silna, zrezygnują z dodatkowego wydatku. Podjęcie właściwej decyzji jest o tyle ważne, że stosunkowo rzadko wymieniamy meble w naszych mieszkaniach i mebel raz zakupiony pozostaje z nami zwykle przez wiele lat. Nie jest to oczywiście przeszkoda nie do przezwyciężenia, gdyż posiadany już mebel możemy spróbować sprzedać na rynku wtórnym, choćby korzystając z dedykowanych serwisów internetowych.

Czy warto dopłacać za funkcję spania?

Tak więc, choć decyzja w sprawie dopłaty do funkcji spania bywa w swoich skutkach dość brzemienna, nie ma powodu, aby towarzyszył nam przy jej podejmowaniu nadmierny stres. W końcu chodzi również o to, aby dokonując zakupów wyposażenia naszego mieszkania nie rezygnować z przyjemności dokonywania zmian we wnętrzach, w których na co dzień żyjemy.

Czasem warto, przed podjęciem decyzji, omówić plusy i minusy tego lub innego rozwiązania ze sprzedawcą. W salonach meblowych zatrudnione są najczęściej osoby mogące służyć nam fachową radą. Musimy przy tym oczywiście pamiętać, że interes sprzedawcy może skłaniać go do zachwalania rozwiązań droższych, a niekoniecznie najbardziej nam przydatnych.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Meble Diana.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl