Ciekawostki Gdzie na zakupy w Kołobrzegu

Wybór pierścionka zaręczynowego

Wybór pierścionka zaręczynowego

Zaręczyny to z pewnością bardzo ważny moment w życiu większości par. Każdy mężczyzna stara się dobrze przygotować na tę chwilę. Jedną z kluczowych kwestii jest tu oczywiście wybór pierścionka zaręczynowego. Czym kierować się podczas zakupu? Na co zwrócić uwagę?

 

Pierwsza sprawa to odpowiedni rozmiar – pierścionek zaręczynowy, podobnie jak później obrączka, musi być dobrze pod tym względem dobrany. Uciskanie lub zsuwanie się biżuterii z palca nie jest niczym przyjemnym. Przed zakupem trzeba więc dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie właściwy – najlepiej zabierając do jubilera, jako wzór, inny pierścionek przyszłej narzeczonej lub po prostu mierząc go samodzielnie w domu. Pomocna okazać się może suwmiarka – pozwala na dość dokładne sprawdzenie wewnętrznej średnicy biżuterii. Jeśli coś pójdzie nie tak – nie warto się tym przejmować, ponieważ rozmiar na szczęście można później zmienić.

Kolejna kwestia to rodzaj kruszcu i kolor. Od lat najchętniej wybierane są pierścionki z żółtego lub białego złota (rzadziej różowego). Z pewnością prezentują się bardzo elegancko, są na tyle klasyczne i uniwersalne, że zazwyczaj doskonale pasują do innego typu noszonej biżuterii, a ponadto cechuje je wysoka jakość i trwałość. Nie jest to jednak jedyna opcja – można także wybrać pierścionek zaręczynowy ze srebra, tytanu bądź platyny.

Bardzo istotną kwestią jest sam styl biżuterii, który powinien w jak największym stopniu pasować do charakteru narzeczonej i typu jej osobowości. Trzeba tu bez wątpienia kierować się indywidualnymi upodobaniami kobiety. Część pań uwielbia proste, skromne, bardzo delikatne modele, inne zaś preferują fantazyjne, przyciągające wzrok, mniej wysublimowane wersje. Jedne cenią styl klasyczny, pozostałe – zdecydowanie nowoczesny i oryginalny. Należy również pamiętać, że często nie bez znaczenia jest także tryb życia lub zawód wykonywany przez partnerkę – biżuteria zaręczynowa powinna być wygodna i nie stanowić żadnego utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu.

Niewątpliwie jedną z najważniejszych spraw odnośnie wyglądu pierścionka zaręczynowego jest typ kamienia. Tu dużą rolę odgrywa z pewnością budżet, jaki zostaje przeznaczony na zakup. Choć wiele osób kojarzy biżuterię na tego rodzaju okazje głównie z brylantami – nie jest to na szczęście jedyna możliwość, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę dość wysokie ceny takich kamieni szlachetnych. Poza diamentami jubilerzy oferują również pierścionki zaręczynowe z szafirem, szmaragdem, perłą, topazem, rubinem, ametystem, koralem, opalem, akwamarynem czy turkusem. Chętnie wybierane są także modele z cyrkoniami. Oczywiście można zdecydować się na pierścionek zaręczynowy zdobiony paroma różnego typu kamieniami. Poza tym istnieje też kilka rodzajów opraw – tu mamy wybór między najbardziej chyba popularną wersją szatonową, pełną, tzw. micro-pave czy kanałową.

Zakup pierścionka zaręczynowego bywa dla większości panów nie lada wyzwaniem. Jeśli decyzja sprawia kłopot, warto poprosić o pomoc w wyborze np. siostrę, mamę czy przyjaciółkę partnerki. Wielu rad udzieli również z pewnością jubiler.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o