Published

on

Zaręczyny to z pewnością bardzo ważny moment w życiu większości par. Każdy mężczyzna stara się dobrze przygotować na tę chwilę. Jedną z kluczowych kwestii jest tu oczywiście wybór pierścionka zaręczynowego. Czym kierować się podczas zakupu? Na co zwrócić uwagę?

 

Pierwsza sprawa to odpowiedni rozmiar – pierścionek zaręczynowy, podobnie jak później obrączka, musi być dobrze pod tym względem dobrany. Uciskanie lub zsuwanie się biżuterii z palca nie jest niczym przyjemnym. Przed zakupem trzeba więc dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie właściwy – najlepiej zabierając do jubilera, jako wzór, inny pierścionek przyszłej narzeczonej lub po prostu mierząc go samodzielnie w domu. Pomocna okazać się może suwmiarka – pozwala na dość dokładne sprawdzenie wewnętrznej średnicy biżuterii. Jeśli coś pójdzie nie tak – nie warto się tym przejmować, ponieważ rozmiar na szczęście można później zmienić.

Kolejna kwestia to rodzaj kruszcu i kolor. Od lat najchętniej wybierane są pierścionki z żółtego lub białego złota (rzadziej różowego). Z pewnością prezentują się bardzo elegancko, są na tyle klasyczne i uniwersalne, że zazwyczaj doskonale pasują do innego typu noszonej biżuterii, a ponadto cechuje je wysoka jakość i trwałość. Nie jest to jednak jedyna opcja – można także wybrać pierścionek zaręczynowy ze srebra, tytanu bądź platyny.

Bardzo istotną kwestią jest sam styl biżuterii, który powinien w jak największym stopniu pasować do charakteru narzeczonej i typu jej osobowości. Trzeba tu bez wątpienia kierować się indywidualnymi upodobaniami kobiety. Część pań uwielbia proste, skromne, bardzo delikatne modele, inne zaś preferują fantazyjne, przyciągające wzrok, mniej wysublimowane wersje. Jedne cenią styl klasyczny, pozostałe – zdecydowanie nowoczesny i oryginalny. Należy również pamiętać, że często nie bez znaczenia jest także tryb życia lub zawód wykonywany przez partnerkę – biżuteria zaręczynowa powinna być wygodna i nie stanowić żadnego utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu.

Niewątpliwie jedną z najważniejszych spraw odnośnie wyglądu pierścionka zaręczynowego jest typ kamienia. Tu dużą rolę odgrywa z pewnością budżet, jaki zostaje przeznaczony na zakup. Choć wiele osób kojarzy biżuterię na tego rodzaju okazje głównie z brylantami – nie jest to na szczęście jedyna możliwość, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę dość wysokie ceny takich kamieni szlachetnych. Poza diamentami jubilerzy oferują również pierścionki zaręczynowe z szafirem, szmaragdem, perłą, topazem, rubinem, ametystem, koralem, opalem, akwamarynem czy turkusem. Chętnie wybierane są także modele z cyrkoniami. Oczywiście można zdecydować się na pierścionek zaręczynowy zdobiony paroma różnego typu kamieniami. Poza tym istnieje też kilka rodzajów opraw – tu mamy wybór między najbardziej chyba popularną wersją szatonową, pełną, tzw. micro-pave czy kanałową.

Zakup pierścionka zaręczynowego bywa dla większości panów nie lada wyzwaniem. Jeśli decyzja sprawia kłopot, warto poprosić o pomoc w wyborze np. siostrę, mamę czy przyjaciółkę partnerki. Wielu rad udzieli również z pewnością jubiler.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

 

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne